חוזרים לגלריות: 8 מקומות שכדאי לעבור בהם בסופ"ש הזה

גלריה ראשונה מסוגה לאמנות הפרפורמנס, פסיכדליה בסמטת בית הבד וחלל אלטרנטיבי חדש בהרצל - ארגנו לכם סיור גלריות מושלם. רק תעשו כאילו אתם מכירים שם את כולם

פרפורמנס לתוך הלילה. לילך פנינה ליבנה במוסד החדש (צילום: טל מיכאל הרינג)
פרפורמנס לתוך הלילה. לילך פנינה ליבנה במוסד החדש (צילום: טל מיכאל הרינג)
29 באפריל 2021

1. פרפורמנס סיטי: גלריה לילך פנינה ליבנה – הפתיחה
בצעד מרגש וראשוני, ייפתח מוסד האמנות הראשון לאמנות פרפורמנס בארץ (!) של האמנית והרקדנית לילך פנינה לבנה. החלל יכיל גלריה, בית ספר לאמנות הפרפורמנס והוצאה לאור של מגזין בינלאומי. הגלריה תפתח בערב פרפורמטיבי מיוחד עם התערוכה "האחיות הטובות", שצפוי להתפתח למסיבה שבה מטשטשים הגבולות בין קהל ואמנים. חמישי, 19:30, עוד פרטים כאן.

2. מאסט סי תערוכה: מִנְחָה – ארם גרשוני
בגלריה עינגע תפתח ביום חמישי (20:00) תערוכת ציורי השמן של הצייר ארם גרשוני. התערוכה תציג את ציוריו של האמן מהשנה האחרונה; ביניהם דימויים שנלקחו מאביזרים מבית אמו, הציירת ביאנקה גרשוני ז"ל ודיוקנה הנוגע ללב של האמנית ענבר הורקני ז"ל שנפטרה בפברואר האחרון. התערוכה תוצג עד ה-26.06.

מתוך "מנחה", תערוכת היחיד של ארם גרשוני
מתוך "מנחה", תערוכת היחיד של ארם גרשוני

3. איתות מבלומפילד: גלריה התחייההפתיחה
קמות לתחייה עם גלריה חדשה בפאתי יפו. גלריה התחייה – מרחב לאמנות ולחשיבה ביקורתית וחלל עצמאי ללא מטרות רווח, תפתח את שעריה לראשונה בחמישי הקרוב (20:30). התערוכה הראשונה שתוצג בחלל היא תערוכת מחווה לאמן האמריקאי הפרוע סול לוויט, לכבודה הופקו שבעה ציורי קיר בהתאם להנחיות שהותיר אחריו (התערוכה תוצג עד ה-13.5). רחוב התחייה 14, יחידה 109 (כניסה ב׳ קומה 1), חינם.

4. אלטרנטיבי בהרצל: בלי שמות ובלי כותרות

החלל האלטרנטיבי חלל בסטודיו שנפתח במרץ האחרון, יציג את התערוכה השנייה במשכנו של האמן בוגר בצלאל, עירד לביא. החלל החדש והמסקרן מציג אמנים ואמניות בתחילת הדרך, ותערוכות ללא כותרות, קונספט או טקסט. החלל ממוקם למעשה בתוך הסטודיו של האמן יובל שאול, ומנוהל בשיתוף פעולה עם קבוצת אמנים צעירים. חמישי ב-20:00, הרצל 142 קומה 2, חינם. התערוכה תוצג עד ה-15.5.

5. סטודיו ג'לאדה: פסיכדליה בסמטת בית הבד
מלבד חנות פרינטים, עיצוב, ואיור נפלאה, סטודיו ג׳לאדה מתפקד גם כחלל לתערוכות. הפעם הסטודיו יארח את האמן עמית נאמני בתערוכת יחיד, בה יציג אסופות של סקצ׳בוקים, רישומי מסע וק׳ולאז׳ים. העבודות של נאמני נעות בין טכניקות ידניות לדיגטליות, ובהשראת מסעותיו בעולם, מוסיקה ופסיכדליה. הפתיחה ב-20:00, סמטת בית הבד 3, חינם.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gelada (@gelada)

6. אלמסן הרכבת: הפתיחה (וזואי פולנסקי)
בצהריי יום שישי, תשיק את עצמה אלמסן : הרכבת, חלל תצוגה מתחלף למכירת יצירות אמנות (הרכבת 4), והשלוחה של גלריה אלמסן היפואית. שני החללים עובדים במקביל במטרה להזין אחד את השני, ולחשוף אותנו לאמנות מקומית. זואי פולנסקי הנהדרת תנגן מוזיקה חיה.

7. פסיכותרפיה בגלריה: NightWalking בסמטה

מכון אלפרד לאמנות ותרבות, יקיים שיח גלריה בתערוכה המוצגת בו, אותו יובילו קבוצת פסיכותרפיסטים. הרעיון הוא לנסות ולקיים שיח שחורג מעבר לקונספט שיח האמן-אוצר, ולאפשר לקהל להעלות אסוציאציות. והפעם: תערוכה זוגית של האמניות עדי ארגוב ושני סאסי, המציגה את תהליך העבודה המשותף של השתיים לאורך השנה האחרונה. ב-20:30, גלריה אלפרד, סמטת אהרון שלוש 5, חינם.

8. על החתום: שיח גלריה וסיור בתערוכה

לאורך השנים האחרונות האמנית בתיה שני שלחה מעטפות מיוחדות פרי עמלה לכתובות (חלקן אמיתיות, וחלקן לא) ברחבי העולם, מעטפות המשלבות רקמה, תפירה וקולאז׳ים. חלק מן המעטפות הוחזרו אליה ואותן אספה בקפידה, לכדי תערוכת היחיד הראשונה שלה שמוצגת כעת בסטודיו. בשישי הקרוב (11:00) יתקיים שיח גלריה פתוח יחד עם שני ואוצרת התערוכה, יערה קידר. סטודיו בתיה שני, הפלך 6, חינם בהרשמה מראש.

מתוך התערוכה (צילום: גיא יחיאלי)
מתוך התערוכה (צילום: גיא יחיאלי)

לעוד המלצות לסופ"ש