המרגריטות הכי טובות בתל אביב

הולה אמיגוס. הקוקטייל המקסיקני הוא אחד הפייבוריטים שלנו והוא זוכה לאינספור גרסאות שכעת מגיעות עד הבית. אז איפה תמצאו את המרגריטות הכי שוות בעיר? כל מה שצריך לדעת לקראת יום המרגריטה הבינלאומי שמציינים היום (ב')

מרגריטה (צילום: shutterstock)
מרגריטה (צילום: shutterstock)
22 בפברואר 2021

1. מאמאסיטה קליאנטה – אימפריאל 

חובבי טקילה ומזקל כמונו רק מחכים לרגע שלה אוטרה ייפתח שוב. עד אז אפשר להתנחם במאמאסיטה קליאנטה – גרסה נועזת לדרינק הקלאסי שמורכבת מהרדורה רפוסאדו, שרטרז צהוב, ליים, פסיפלורה טריה וצ'ילי. הטאץ' החריף מחמיא לטקילה ולליים ומבליט את הטעמים העמוקים של האגבה. להשיג במארזים החל מ־150 ש"ח.
להזמנות 

2. ערכת מרגריטות – ספייסהאוס

המיקסולוג יותם שילה מרים ליום הטקילה הבינלאומי ולפורים במארז טקילה פטרון ובו ארבעה סוגי מרגריטה, כי אחד אף פעם לא מספיק: מרגריטת תפוזי דם וקלמנטינות, מרגריטה אננס קוקוס, טומיס מרגריטה עם אגבה וליים וסמוקי מאם מרגריטה למתקדמים – פטרון, מזקל, פסיפלורה, חלב שקדים ופלפל הבנרו. להגשה מושלמת ניתן לצרף למארז זוג כוסות (159/199 ש"ח).
להזמנות

הולה ספייסהאוס (צילום: מיכאל טופיול)
הולה ספייסהאוס (צילום: מיכאל טופיול)

3. טומי'ז מרגריטה – בלבוי

את תחושת הישיבה על הבר וצפייה בברמנים בעבודתם אי אפשר לשחזר במשלוח, אך מלבד זאת הקוקטיילים המבוקבקים של הבלבוי מצליחים להעביר את החוויה בצורה הכי מוצלחת שאפשר, החל בבקבוק מעוצב ועד לטעם. טומי'ז מרגריטה הוא גרסה מודרנית – אם אפשר לכנות כך משהו שנוצר לפני יותר משלושה עשורים – למרגריטה הקלאסית משנות ה־50, על בסיס טקילה, סירופ אגבה (במקום ליקר תפוזים), ליים ומלח. באתר אפשר להזמין את הטומי'ז בנפרד או כחלק ממארז (מ־49 ש"ח).
להזמנות

כמעט כל החוויה. בלבוי (צילום: יח"צ)
כמעט כל החוויה. בלבוי (צילום: יח"צ)

4. סמוקי מרגריטה – AMOR

כשהמיקסולוג מוש בודניק (סושיאל קלאב) והשף שגב משה משיקים מותג קוקטיילים, אפשר לצפות שנקבל דרינקים משובחים. גרסת המרגריטה של המותג AMOR Cocktail house הולכת על טעמים חמוצים־מעושנים בקוקטייל למיטיבי שתיה – טקילה אל חימדור, מסקל, ליים ונקטר אגבה. את המרגריטה ניתן לקבל במארז מוכן מראש כולל כוסות, גארנישים וקופסת פיצוחים בתיבול סודי, ובערכה לפי בחירה (85-249 ש"ח).
להזמנות

מוש ושגב משקשקים (צילום: אסף קרלה)
מוש ושגב משקשקים (צילום: אסף קרלה)

5. שלושה שהם אחד – דון חוליו

מותג הטקילה המקסיקני היוקרתי דון חוליו ומותג הקוקטיילים ספיריטו מבית הגטסבי, הקוקטייל בר הכי שיקי בירושלים,  משיקים לכבוד יום המרגריטה מארז ובו שלוש גרסאות לקוקטייל האהוב: מרגריטה קלאסית עם טריפל סק ולימון, ומלח לקישוט כתר; ספייסי טומיס מרגריטה עם צ'ילי חריף, סירופ אגבה ולימון, שמגיע עם תוספת תבלינים, מלח אטלנטי, כוכבי אניס וזרעי שומר כגארניש; וטולום – דון חוליו, אפרול, סירופ אגבה ולימון, ולידו מלח ורוד לעיטור הכוס. וכן, המארז כולל גם כוסות כי אם כבר אז כבר (229 ש"ח).
להזמנות 

זמן המרגריטה (צילום: יח"צ)
זמן המרגריטה (צילום: יח"צ)

6. מרגריטה קלאסית – מסקל 

בשגרירות הלא-רשמית של מקסיקו בישראל מגישים מרגריטה שטוענת לכתר הטובה ביותר בעיר. יש בה איזון מדויק של קוארבו סילבר, קוואנטרו ומיץ ליים סחוט טרי, וכשאין ליים אז לימון. בוולט ותן ביס אפשר להזמין מרגריטות קפואות אך אנו ממליצים לא להתעצל ולהגיע לפלורנטין, כי למרגריטה הקלאסית אין תחליף. 45 ש"ח.
מסקל, ויטל 2, 03-5187925

7. מרגריטה קפואה – עלמה ביץ׳ 

בעוד הברים סגורים, הקיוסק שצמוד למסעדת מאנטה ריי מתפקד עבורנו על תקן בר באוויר הפתוח. המרגריטה הקפואה המוגשת כאן על רקע הים משחררת באבחה מטרדות היומיום: היא חמוצה בלי רחמים, מפוצצת באלכוהול ודופקת את הראש בלי להרגיש. ברוח התקופה ניתן לקבל את הדרינק גם במשלוח בלי לצאת מהטרנינג.
עלמה ביץ', חוף עלמה ביץ', 03-5174773 ובאתר 

מרגריטה בקיוסק (צילום: מאנטה ריי)
מרגריטה בקיוסק (צילום: מאנטה ריי)

8. מרגריטה ליים – טאקריה 

בתפריט המשקאות של המזללה המקסיקנית יש תמיד מרגריטת ליים קפואה וחמוצה, שמכבה את האש שמתפשטת בפה אחרי ביס בטאקוס. אפשר לאסוף בטייק אוויי ואם סתם לא מתחשק לצאת מהבית, היא תגיע אליכם עם שליח בבקבוק ממותג עד פתח הדלת (25 ש"ח בטייק אוויי/30 ש"ח במשלוח). למתקדמים מומלץ לנסות מרגריטה קלאסית על בסיס מזקל אורגני (36 ש"ח).
טאקריה, לבונטין 28, 03-6005280 ובאתר

מרגריטה בטאקריה (צילום: בן יוסטר)
מרגריטה בטאקריה (צילום: בן יוסטר)

9. מאמאסיטה קליאנטה – BOTANICA

מותג הקוקטיילים של הברמנית מאיה קומר (פר דרייר, גורדו) ובן זוגה הטבח רועי שמואלי (לומינה, יריחו, בלבוסטה בניו יורק), שנולד בזמן הסגר, מציע מרגריטה חמוצה־מתוקה־חריפה ועצבנית מטקילה, קוואנטרו, ליים, צ׳ילי ומנגו. אם תזמינו לפני פורים תקבלו יחד עם הקוקטייל קישוטים מגניבים לחג (48 ש"ח/כ־145 ש"ח למארז שלישייה).
הזמנות באינסטה ובווטסאפ 053-7783995

חריף ועצבני. בוטניקה (צילום: יח"צ)
חריף ועצבני. בוטניקה (צילום: יח"צ)

 10. טום יאם מרגריטה – קאב קם

בימים שהעיר הייתה מסוגרת, המדרכה מול הקאב קם שידרה שמחת חיים ושפיות כמו בעולם שלפני הקורונה. או אז הורדנו כוס אחרי כוס של טום יאם מרגריטה אספסיאל, קוקטייל עשבוני חריף ומעט מעושן שמורכב מטקילה ומזקל, למון גראס, קפיר ליים, כוסברה וצ׳ילי כתושים וכתר צ׳ילי חריף (48 ש"ח).
קאב קם

שפיות זמנית. מרגריטה בקאב קם (צילום: יח"צ)
שפיות זמנית. מרגריטה בקאב קם (צילום: יח"צ)