התור הוורוד: מה זה התור המטורף ברחוב בוגרשוב

גם ימי הקורונה שהרגילו אותנו לתורים ארוכים (ומרווחים!) לא הכינו אותנו לתור של מאות ממתינים המצטופפים מול הקונדיטוריה החדשה של אור שפיץ. פבלובה או תמונה לאינסטוש? מי שיצלח שעה וחצי יקבל את שניהם

ובינתיים נעלה סטורי (צילום: שלומי יוסף)
ובינתיים נעלה סטורי (צילום: שלומי יוסף)
21 ביוני 2020

את התור הארוך שמשתרך בתחילת רחוב בוגרשוב קשה לפספס. נדמה כי רבים אינם חוששים מהצפיפות או מהחום ועומדים אף שעה שלמה בתור כדי לזכות בקינוח שווה מיוחד מבית היוצר של אור שפיץ. 

את הבייקרי שבבעלותה פתחה אור שפיץ בתחילת יוני, ומאז לא עובר יום, או ליתר דיוק לא עוברת שעה, שבה לא משתרך לפני הקונדיטוריה הוורדרדה תור שלא היה מבייש מועדון מעריצות בהופעה של נועה קירל.

את התופעה מתחזקים הממתינים, המתעדים את התור בעקביות בסטורי ובשישי האחרון אף נשרמה המתנה פוטוגנית של שעה וחצי שתועדה כולה, מרגע העמידה בתור ועד לרכישת הקינוח הנחשק, בסטורי מפורט בהחלט.

כבר אפשר לצלם? אור שפיץ (צילום: שלומי יוסף)
כבר אפשר לצלם? אור שפיץ (צילום: שלומי יוסף)

אינסטגרם הוא שחקן מרכזי בשיווק של שפיץ, עם חשבון מתוחזק כהלכה שעומד על כמעט 200 אלף עוקבים, תמונות פוטוגניות וורודות של הקינוחים היפיפיים שלה ופרגונים מקולגות, מפודיז ומבלוגרי אוכל. מאות האנשים שהמתינו בתור בחמישי ובשישי האחרונים מוכיחים את מה שכבר ידענו – השיווק באינסטגרם עובד – ונראה כי חוקי התו הסגול המאפשרים רק ללקוחות ספורים לשהות בחנות באותה העת רק מאריכים את התור ומגבירים את האפקט המרשים גם כך. 

אור שפיץ (צילום: שלומי יוסף)
אור שפיץ (צילום: שלומי יוסף)

המגיעים לוויטרינה המצועצעת, בכל אופן, לא יתאכזבו, שכן שפיץ המחזיקה בתעודת כשרות מציעה גם קינוחים ללא גלוטן, קינוחים טבעוניים וקינוחים ללא סוכר כך שאף לקוח לא יישאר מאוכזב. ואכן, קהל הלקוחות רחב בהתאם ובשישי נכחו במקום לקוחות מירושלים, מחיפה, מבאר שבע, מצפת, מעכו, מקריית שמונה ואפילו מאילת. אף אחד לא רוצה לפספס את קינוח שוקולד הרושה המושחת או את הפבלובה החלומית. שפיץ אף מספרת כי לקוחות רבים מספרים לה שבביקוריהם בחו״ל (פעם זה היה דבר) נמנעו תמיד מלרכוש קינוחים בשל שאלת הכשרות וכי עכשיו סוף סוף הם יכולים לגעת בפנטזיה הפריזאית.
בוגרשוב 3 תל אביב, 050-3011102, ראשון-חמישי 20:00-8:30, שישי 15:00-8:30