סופו של רול: יאקימונו רוטשילד נסגרת לאחר מעל ל-21 שנות פעילות

סושי ובירה ליד המזרקה (צילום: יאקימונו)
סושי ובירה ליד המזרקה (צילום: יאקימונו)

לאחר צפרה, עוד מוסד שלימד אותנו לאכול אסייתי הולך בדרך כל דג - ובקרוב הסניף האיקוני בשדרות רוטשילד יסגור את שעריו. החדשות הטובות: הסניף הכשר במלון הילטון ימשיך לפעול וכך גם שירות המשלוחים

27 באוקטובר 2021

משהו לא טוב עובר על המסעדות הוותיקות. לאחר שנתבשרנו על סגירת צפרה מגיעה הודעה דומה מכיוון יאקימונו, היפנית האהובה משדרות רוטשילד. "יאקימונו חלוצת המטבח היפני בישראל תעזוב בסוף השנה את מתחמה הנוכחי ברחוב רוטשילד לאחר למעלה מ-21 שנות פעילות במקום", נמסר.

פשטות מנצחת. יאקימונו (צילום יח"צ)
פשטות מנצחת. יאקימונו (צילום יח"צ)

"ההחלטה על מעבר מהמתחם הנוכחי אינה קלה ומלווה ברגשות עזים. יאקימונו הייתה לנו בית ומשפחה בכל מובן לאחר שאבינו אבי כהן ז"ל, המייסד ובעל החזון, הביא לישראל את החוויה הקולינרית היפנית על שלל מטבחיה בסטנדרטיים הגבוהים ביותר ובאופן בלתי מתפשר. יחד עם זאת, השינוי הדרמטי שחל בעולם הקולינריה בעולם ובארץ, מחייב גישה שונה והתאמה לעולם המסעדנות החדש. אנו בוחנים מספר אפשרויות מרתקות ומרגשות, עליהן נעדכן בהמשך", לשון ההודעה לתקשורת.

יאקימונו נפתחה בשנת 1985 ברחוב הירקון פינת יורדי הסירה, ולקראת סוף המילניום עברה לחלל מרווח בבניין לשימור בשדרות רוטשילד. כהן הוא מהראשונים שהכניסו לישראל את תרבות האוכל היפני, והסושי ביאקימונו נחשב לקרוב ביותר ליפן מבחינת טריות חומר הגלם ושילובי טעמים. לאחר פטירתו בשנת 2014 המשיכו ילדיו של כהן אלכסנדר, שרלי ונטלי להפעיל את המסעדה. כעת פרק זה במפעל החיים נגמר, ויאקימונו הכשרה במלון הילטון הופכת להיות מרכז עסקי.

הזדמנות אחרונה לקלמארי ושרימפס ברוטב חמאה וסלרי (צילום: מיטל סלומון)
הזדמנות אחרונה לקלמארי ושרימפס ברוטב חמאה וסלרי (צילום: מיטל סלומון)

"הקבוצה תמשיך להפעיל את סניף הילטון שיורחב ויהפוך בשלב זה לסניף הדגל, לצד הרחבת פעילות ערוץ המשלוחים והאיסוף שיזכה אף הוא להרחבה, וגישה לאזורים חדשים. אנו בוחנים מספר אפשרויות למתחמים ומיזמים חדשים בעולמות הקולינריה", צוין.

סגירת יאקימונו רוטשילד מתוכננת לסוף דצמבר. עד אז ייערכו ערבים מיוחדים, ופרטים על כך יפורסמו ברשתות החברתיות ובתקשורת. אנו נהיה שם כדי לטעם פעם אחרונה רול שרימפס וניגירי אונאגי, ולהיפרד ממסעדה שהיא לא פחות מאשר אייקון מקומי.
כאן תוכלו להתנחם בהמון מתכונים יפניים