חייבים לטעום: אימפריית ההמבורגר הצפונית "כביש 90" מגיעה לדיקסי

בקרוב אצלכם. ההמבורגר של כביש 90. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם kvish90
בקרוב אצלכם. ההמבורגר של כביש 90. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם kvish90

חיים כהן מתחיל לחגוג 30 (!) שנה לדיינר האהוב דיקסי, והוא בחר בדרך הכי נכונה לחגוג - לפרגן לאחרים. ותכלס, אנחנו מרוויחים, כי המון זמן חיכינו שהאנשים מ"כביש 90", המבורגריה שלא הפסקנו לשמוע עליה מחמאות, יגיעו לתל אביב עבור עשרה ימים של אהבת המבורגרים

9 בינואר 2024

אם חשבתם שאחרי OCD, ניקו וסאנטי גזרת ההמבורגר מיצתה את עצמה, חשבו שוב, כי לזירה מצטרף לא אחר מאשר חיים כהן. לכבוד חגיגות 30 שנה לדיקסי פותח המאסטר שף את דלתות המטבח במסעדה האהובה ומארח את "כביש 90", אימפריית ההמבורגר מהצפון, לעשרה ימים של אהבת המבורגרים.

>> עשינו עסק: זה זמן ממש טוב לדעת מה הן העסקיות הכי משתלמות בוולט

"30 שנה זה לא משהו שהולך ברגל, ולאורך הדרך הארוכה הזאת התמזל מזלי לפגוש הרבה אנשים שדיקסי הצליחה לגעת בהם", הוא אומר. "גם החברים מ'כביש 90' מספרים על ההמבורגר הראשון שהם אכלו בתל אביב ממש כאן, במסעדה, לפני שנים. סגירת המעגל הזאת מרגשת אותם, ומרגשת מאוד גם אותי".

גם אותנו הוא מרגש. ההמבורגר של כביש 90 בדיקסי (צילום אסף קרלה)
גם אותנו הוא מרגש. ההמבורגר של כביש 90 בדיקסי (צילום אסף קרלה)

ההמבורגרייה הוותיקה מצומת מחניים מוכרת כנקודת עצירה פופולרית בצפון. עם פרוץ המלחמה היא נסגרה, ושבה לפעילות רק לאחרונה. "פתחנו כמעין הצהרה לאזור ולאזרחים, כדי לנסות ולהיות מגדלור של תקווה וקצת שפיות. הרגשנו שאנחנו צריכים את זה והם צריכים את זה", מספר הבעלים בועז (בוזי) בידרמן. מיד עם שובו של המוסד הקהילתי לפעילות שבו אליו הלקוחות, וכבר ביום הפעילות הראשון נצפו תורים ליד הדלת.

כעת, כאמור, מגיעה המזללה הצפונית לתל אביב, לעשרה ימים שבמרכזם עומד המבורגר מפואר אחד: "צפוני-דרומי" בשרני, לחמנייה אחת שמנמנה ורכה ובתוכה קציצה עסיסית במשקל 220 גרם עם גבינת צ'דר, נתחי בייקון טלה, עוד גבינת גאודה שלא יחסר, ומעל לכל ריבת בצל שמוסיפה למנה העשירה עוד שכבת טעם. ליד ההמבורגר תקבלו שליש בירה קרה על חשבון הבית. "זה יוצא פגז", הצהיר בידרמן, "מקרה מושלם של שלם הגדול מסך חלקיו". המחיר: 85 ש"ח (כולל צ'יפס) בערב, 98 ש"ח כחלק מעסקית צהריים הכוללת מנה ראשונה.

השלם שגדול מסך חלקיו (צילום אסף קרלה)
השלם שגדול מסך חלקיו (צילום אסף קרלה)

"יצא ששיתופי הפעולה שלנו, גם בדיקסי וגם ביפו תל אביב, נולדו בדרך כלל בתקופות פחות טובות, כמו הקורונה, ובכל פעם מחדש גילינו שהם מצליחים לעודד – אותנו ואת החברים, ובעיקר את הלקוחות", מסכם כהן. "בגלל זה אנחנו מתרגשים להביא לתוך ה'מבצר' שלנו את בועז ואת 'כביש 90', לבשל איתם ולתמוך בהם כמה שאפשר". וכששני כוחות קולינריים משתפים פעולה בכאלו נסיבות, זו כמעט מצווה לטעום, לתמוך ולאחל מזל טוב.
יגאל אלון 120, חמישי-שבת (11-20.1)