משחק החיים: טורניר כדורגל חדש מגשר בין יהודים וערבים

טורניר כדורגל חודשי לנוער מנסה לקדם סובלנות דרך הרגליים. ותגובתם למצב הבטחוני הנוכחי? "דווקא בתקופה זו זה חשוב פי אלף"

טורניר כדורגל דו קיום
טורניר כדורגל דו קיום
29 במרץ 2016

נראה שלפעמים כל מה שצריך כדי לגשר בין אנשים הוא זוג רגליים וכדור. ביום שלישי האחרון נפתח במתחם וולפסון שבגבול תל אביב וחולון טורניר כדורגל בהשתתפות בני נוער שמטרתו לקרב בין המגזרים השונים ולעודד אותם לשחק בקבוצות מעורבות. הטורניר, יוזמה של עמותת מפעלות חינוך וחברה בראשות יו"ר הכנסת לשעבר אברום בורג, ייערך אחת לחודש.

"זה התחיל מכמה יישובים באזור המשולש והתפתח לפעילות ארצית של אימוני כדורגל עם אופי חינוכי בכל המגזרים", מסביר אלדד ימין, מנהל הפעילות של העמותה באזור המרכז. בטורניר ישתתפו נערים מבת ים, חולון ושכונות דרום תל אביב ויפו. לדבריו של ימין, בעקבות הפיגוע לפני כחודש מקבל הטורניר נפח משמעותי. "אלו מפגשים שהתקיימו גם בשנים קודמות, אבל דווקא בתקופה זו הם חשובים פי אלף. אנחנו מקדישים הרבה משאבים לנושאים כמו שבירת חסמים והסרת חומות. חשוב להבין שגם לילדים מעג'מי לא נעים להסתובב ברחובות דרום העיר".

טורניר כדורגל דו קיום
טורניר כדורגל דו קיום

לפני שלושה שבועות נערך במרכז הערבי־יהודי ביפו טורניר דומה שבמהלכו נפגשו שחקני הפועל תל אביב רמזי ספורי וארון שוינפלד עם הילדים והסבירו להם על יכולתו של הספורט ליצור חיבור בין אנשים למרות התחרותיות. "הטורניר הוא אמנם תחרות, אבל אנחנו משתמשים באלמנטים כמו כרטיס ירוק שניתן לשחקנים הוגנים, גביע הגינות ופעילויות נוספות במהלך האימונים שנועדו לקידום השוויון והכרת האחר. אנחנו כאן כדי לשבור את החומות".