"כמה רחוק": גם טראש צריך לדעת איך לעשות

זה מתחיל ברעיון שמרני להחריד, ממשיך בפלאשבקים מביכים להפקות "הרווק" ויסתיים (כנראה) במפח נפש. "כמה רחוק" עושה כמעט בדיוק את מה שעשו לפניה, רק פחות טוב

"כמה רחוק"
"כמה רחוק"
23 במאי 2018

"כמה רחוק", שעלתה אמש (שלישי) בקשת, לקחה על עצמה משימה לא פשוטה: להתחרות על משבצת הרייטינג של "משחקי השף". היא העמידה מולה תכנית המפגישה רווקות ישראליות עם רווקים ישראלים המתגוררים בניכר, כדי למתוח את "גבולות האהבה" ולראות מי יסכים להעתיק את מגוריו באמתלה רומנטית.

הרעיון שמרני להחריד, כך שעל מנת להיראות רעננה היה עליה לרקום במלאכה גסה למדי כמה מצרכים חיוניים לריאליטי מוצלח: ראשית, ה"אודישן" – סדרת הדייטים הראשונית של הרווק עם הרווקות, חלקן הזויות במפגיע כדי לדמות את פרקי האודישנים של ריאליטי האוכל והשירה. לאחר מכן, כאשר סימן הרווק שתי רווקות שעמן היה רוצה לצאת למפגש נוסף, קיבלנו דייטים דביקים בסגנון "הרווק" הקלאסי. בפרק הבא ארבע רווקות נבחרות יבקרו את הרווק בברצלונה, מה שמזמן לנו תכנית מסע שלא תבחל בשלהוב האינטריגות הפנימיות שיתעוררו בקבוצה (שוב, פלאשבק לרגעים מביכים בהפקות "הרווק" למיניהן).

עוד כתבות מעניינות:
הקסם של "משחקי השף" מסתתחר מאחורי הגבריות
"על הספקטרום": ככה בדיוק נראית טלוויזיה טובה
האם אתם מכירים את "חברים" יותר טוב מהדמויות?

מבלי משים הפורמט הופך דחוס ומעושה. הוא מקבץ כמעט עשרה דייטים (ראשונים וממשיכים) בפרק אחד, וכופה על הצופים סשן ספיד דייטינג סחרחר שבסופו מולחמים זה לזה כלל השמות והפרצופים. ההיכרות עם כל רווקה חטופה ובמידה רבה חוטאת לאיכות הליהוק. הרווק עצמו, להוציא כמה הערות דושבגיות שהתעקשו למצוא צפנים מיניים בשיחה על עיסויים, עושה רושם מהוגן, והרווקות גם הן בעלות סיפורים מסקרנים וחן אותנטי. אין כל ספק שבמלאכת הליהוק לא ביקשו לייצר פריק שואו, אולם לא עשו את ההתאמות הנדרשות עם הפורמט, המבקש מהם לקפל את זרועותיהם מאחורי הגב ולדבר זה עם זה כבובות פיתום.

"כמה רחוק" ליהקה דמויות בלתי צהובות לתכנית צהובה, ועל הצופים להכין עצמם כבר עתה לקראת מפח הנפש שיתגלה בברצלונה, שם יידרשו לחזות באנשים נורמלים לחלוטין נכנעים לעבודת המיסיון של תרבות הריאליטי ונקלעים לריבים מטופשים ולדיאלוגים סרי טעם למול המצלמות. מובן כי התעלול ההפקתי, כמו רוב התעלולים, מבקש לכסות על אמת עגומה ובלתי רצויה: בבסיסו של דבר מדובר בתכנית המעמידה שלושה גברים "מצליחים" מול עדר של רווקות המתחרה על ליבם, ואת התבנית המגדרית הזאת, למרבה הצער, אנחנו כבר מכירים טוב מדי.

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד