מה עושות היום: עדות מקומית נפתחת, כריסמס וסטנדאפ ביפו

הערב (חמישי) בתל אביב: תערוכת עדות מקומית נפתחת | הדוקו על מאיר אריאל מגיע לזום | נועם שוסטר אליאסי קורעת | מזמורי חג לכריסמס ביפו | ראפ באטל ביד אליהו | ומופעי מחול באוויר הפתוח

מצחיקה בכל השפות. נועם שוסטר אליאסי (צילום: אסף שפיר)
מצחיקה בכל השפות. נועם שוסטר אליאסי (צילום: אסף שפיר)

התרבות בתל אביב לא מתה. מדי יום נפרסם כאן בשעות הבוקר את לו"ז אירועי התרבות המומלצים שבכל זאת מתרחשים תחת משבר הקורונה, כדי לתת רוח גבית ליוצרים וליוצרות שהם הלב הפועם של העיר הזאת. את כל אירועי "העיר לא מפסיקה", עונת התרבות של עיריית תל אביב-יפו, תוכלו למצוא כאן.

12:00 צילום: עדות מקומית 2020

תערוכת צילומי העיתונות האהובה חוזרת בפעם ה-17 ונפתחת היום, והפעם לרגל משבר הקורונה היא מוצגת באוויר הפתוח של מתחם Midtown, ומסכמת את שנת 2020 הקשוחה כמו בוקס בבטן בכיכובם של הצילומים הזוכים ממחאת בלפור ושאר תמונות מרהיבות במגוון קטגוריות. התייצבות חובה.עוד פרטים כאן.

17:00 כריסמס: שיירת קרנבל הצופים ביפו

חג מולד שמח הערב ביפו, רגע לפני הסגר, עם הרבה אווירת חג ברחובות ובראשה השיירה המסורתית של קרנבל הצופים האורתודוקסים שתפיץ את שמחת החג בנגינה, זמר ותלבושות סנטה אדמוניות לאורך רחוב יפת. גם מקהלת הרחוב "בחוץ" צפויה להופיע ברחובות יפו עם מזמורי החג לאורך הערב. הפרטים כאן, אבל פשוט בואו ליפו.

Christmas eve, 2018

כמה שניות מערב חג המולד. שרים עם הרבה רוח וצלצולים! הייתם שם? צילמתם סרטונים? שלחו לנו או פרסמו בדף! 🙂

Posted by ‎בַּחוּץ – מקהלת רחוב תל אביבית‎ on Saturday, January 12, 2019

18:00 מוזיקה: ראפ באטל לנוער

ראפ באטל הוא הספורט הלאומי החדש, והערב מוזמנים כל הוואנאביז להראות את כישורי הפלואו, הדיסים והליריקס שלהם במרכז הנוער רמפה שביד אליהו, המאכלס מדי ערב את מיטב הסקייטרים בעיר, בשעתיים וחצי של קרבות מוזיקליים ידידותיים. הרשמה כאן.

20:00 מחול: "החניה" – מחול בחלל הפתוח

מרכז ביכורי העתים הוא מקום נהדר תמיד, אבל הערב הוא נהדר במיוחד ופוצח בסדרת מופעי מחול בחלל הפתוח, בהם מוזמן הקהל לצפות בעולם האמיתי ולא בזום או בפייסבוק, והעיר שלנו צריכה יותר מופעים כאלה. סדרת המופעים תיפתח הערב במופע קולאז' המכיל שלושה קטעי כוריאוגרפיה שונים בביצוען של מור ג'סיקה מזרחי ודפנה דוידוביץ'. לתוכניה המלאה וכל הפרטים.

20:00 סטנדאפ: נועם שוסטר אליאסי

הסטנדאפיסטית עם הפה הכי גדול במזרח התיכון מגיעה הערב להופעה ביפו (אמיתית, עם קהל והכל), בו תציג את יכולותיה הקומיות באופן דו-לשוני בעברית וערבית בגינת הבוסתן של המרכז הקהילתי הערבי-יהודי. יהיה מצחיק. כניסה בהרשמה מראש בלבד.

21:00 דוקו: "שיר כאב: מאיר אריאל"

סרטו התיעודי המעולה של אליאב לילטי על מאיר אריאל, שמתחיל ומסתיים במחלקה הפנימית בבית החולים בימיו האחרונים, סוקר את גלגוליו מלאי התהפוכות של אחד היוצרים הכי משפיעים במוזיקה ובתרבות הישראלית. הערב תוכלו לראות אותו ולהשתתף במפגש זום עם היוצר. פרטים והרשמה מראש כאן.