חיי הלילה בברלין: המועדונים שאסור לפספס בעיר

מועדונים בברלין לא חסר - לאן הולכים כשרוצים להתקרחן ואיפה כדאי לשתות את הדרינק שלפני הסערה? המדריך המלא למתקרחן המצוי

יאללה מסיבה. שאטרסטוק
יאללה מסיבה. שאטרסטוק
7 בנובמבר 2017

לברלין יש הרבה מה להציע. היא מלאה בארכיטקטורה, לא יקרה ומובילת דעה בכל הקשור לאופנת רחוב. ובכל זאת, זו לא גולת הכותרת שלה. ברלין היא ה-עיר כשמדובר בסצנת המועדונים – חיי הלילה בברלין הם מסיבה אחת עצומה עם המון מה להציע. למעשה, ברלין היא נושאת את הדגל של "עיר המסיבות הטובה באירופה", כאשר היא משאירה אבק לכמה מתחרות רציניות ביותר ברחבי העולם.

לא רק היפסטרים ונקניקיות: מקומות חובה בברלין
למסעדות הכי טובות בברלין
מלונות בברלין: איפה הכי כיף לישון?

מחתרתי, אוונגרדי ומתקדם – אלו המילים בהן משתמשים כשרוצים לתאר את המועדונים של ברלין. ממוזיקת טכנו, המזוהה עם העיר, דרך מסיבות על נהר השפרי (Spree) ועד למסיבות בבניינים נטושים – ברלין מספקת אווירה סוריאליסטית, כשהמועדונים החמים בעיר נראים כמו ההזיה הכי פרועה שלנו.

מסיבות שמתרחשות בתוך סירה, סלקציה ארוכה כאורך הגלות ובובות שנתלות מהתקרה הם רק חלק קטן מהסצנה הברלינאית. הסצנה מאופיינת לרב על ידי אנשים שהסטייל נוטף מהם ללא כל מאמץ ומשדרת אווירה אותנטית שכל כולה בילויים והנאה. ברלין, המקום שבו להיות עני הוא הצעקה האחרונה, וההומלס שיק הוא ההרואין שיק החדש, נותנת לנו הצצה לעולם שכולו חופש. תחפושות הן דבר שבשגרה, ויש שיגידו שהן פריטי חובה אם רוצים להצליח להיכנס למועדונים החמים ביותר.

מועדון. אילוסטרציה: שאטרסטוק
מועדון. אילוסטרציה: שאטרסטוק

המסיבות, שרובן נמשכות מספר ימים ברציפות- משבת בלילה ועד שני בבוקר, מספקות חוויה שרק מי שטעם ממנה יבין. מה שהתחיל בתור סצנה קטנה של אנשים משולי החברה הפך להיות מוקד עלייה לרגל אותו פוקדים כארבעה מיליון תיירים בשנה שמגיעים לברלין רק בגלל חיי הלילה שלה, כך שנראה שהם עושים משהו נכון.

Kater Blau

רחבה ענקית עם מיטב הדיג'יים של ברלין, רחבת צ'יל קטנה יותר בנמצאת בבטן סירה שעוגנת על נהר השפרי, בר מקורה ואזור מנוחה בחוץ על גדת הנהר. מכסים מצלמות של טלפונים בכניסה. לונה פארק לבליינים – נדנדות, ערסלים, מאנצ' איכותי, וצעצועים. מסיבות רצופות כל הסופ"ש ב-10 יורו בערך. מקום טירוף.

Kater_Blau_Berlin_P

Berghain

המועדון הכי מדובר בעיר, גולת הכותרת של ברלין, הסלקציה הכי קשה בעולם, תור משתרך בכל שעות היממה, מבנה עצום שהוסב למועדון, סקס סמים וטכנו. שפע ספוקלציות על מה שקורה בפנים ועל איך לעזאזל עוברים את הסלקציה. יש סיפורים על אנשים ששהו במועדון 72 שעות רצופות ושרדו כדי לספר. בהצלחה לכולם.

Sisyphos

המיתולוגיה היוונית מספרת את סיפורו של סיזיפוס שנענש על עוונותיו על ידי כך שנגזר עליו לדחוף אבן גדולה במעלה ההר והוא עושה זאת שוב ושוב ללא הצלחה. כנראה שככה אמורים לחגוג במועדון הזה – בלי סוף, מינוס הקטע של הסבל. בפנים יש כמה רחבות לריקודים, שטח לאונג' גדול עם בר, עוד שטח עם מקומות של אוכל בחוץ ומגוון גדול של אמנים שמופיעים שם. בקיצור, לפעמים זה מרגיש יותר כמו פסטיבל מאשר מועדון.

About Blank

מועדון מצויין ועצום עם שתי רחבות מרימות ביותר, חצר פנימית ומהממת עם ספות להירגע ועוד קצת ספוטים עם מוזיקה רגועה יותר. יש תור מטורף בסופי שבוע לכן כדאי להגיע אחרי 4 בבוקר ולא לעמוד שעתיים בתור. בקרבתו נפתחו ברים נוספים לפליטי האבאוט בלאנק שלא היה להם כוח לעמוד בתור.

Golden Gate

מזכיר קצת את הברקספט: טכנו מעולה, רחבה אחת קטנה יחסית למעודונים של ברלין, מעין כוך סגור בתוך עמוד לבנים של גשר של הרכבת מתגלה מועדון קטן ומוש. אתם כנראה תבלו שם שבע שעות ותצאו עם ריח של זימה.

Club Der Visionaere

המועדון שממוקם על שפת נהר הוא ספוט מעולה להירגעות לפני ההרמות. יש גם רחבת ריקודים קטנה יחסית אבל אחלה של מוזיקה ובר מגניב. קחו בחשבון שקצת מפחיד להגיע לשם.

Klunkerkranich

המקום שהכי קשה להגיע אליו אבל הכי שווה את זה. מדובר ברוף טופ היסטרי בנויקלן, מעל מרכז מסחרי עלוב למדי. מיותר לציין שאין שום שילוט לשם לכן תיאלצו לפלס את דרככם בתוך החניון של הקניון עד למעלה, עד שיתגלה לפניכם גג עצום מעוצב להפליא עם בר סגור ומחומם, שבו כולם רוקדים בחופשיות ויש אווירה של חברים. מומלץ מאוד בשעת שקיעה.