מלווינס חוזרים להופעה בישראל. אתם חייבים להיות שם

מימין לשמאל: באז אוסבורן, סטיבן מקדונלד (הבאסיסט התורן) ודייל קרובר. מלווינס, יח"צ
מימין לשמאל: באז אוסבורן, סטיבן מקדונלד (הבאסיסט התורן) ודייל קרובר. מלווינס, יח"צ

אחת מלהקות הקאלט הגדולות ביותר של הרוק, שנתנה כאן הופעה בלתי נשכחת ב-2007, חוזרת לבארבי במסגרת חגיגות 30 שנה לאחד האלבומים הטובים ביותר שלהן וגם עם אלבום חדש. זה הולך להיות מטורף

16 שנים לאחר ההופעה הקודמת שלהם בישראל, מלווינס – אגדת הרוק-מטאל-פאנק הביזארית, ההרפתקנית והמופלאה – תשוב להופעה שנייה בבארבי ואלו החדשות הכי טובות שקיבלנו השנה. הלהקה הוקמה בסיאטל ב-1983 על ידי הסולן, הגיטריסט והאיש עם התסרוקת הכי מרהיבה ברוק באז אוסבורן (הידוע גם בכינוי קינג באזו) והמתופף הנצחי דייל קרובר. השניים נשארו בלהקה בשותפות לכל החיים בעוד הבאסיסטים התחלפו בזה אחר זה (אם כי לרוב ברוח טובה: לפני מספר שנים הם הוציאו אלבום המארח שלל באסיסטים משנים קודמות) ובנו את האופי הייחודי של הלהקה: קצב עבודה אינטנסיבי העומד לרוב על אלבום בשנה, הומור מוזר, יצירתיות אינסופית. לישראל הלהקה תגיע במסגרת סיבוב עולמי החוגג 30 שנה לאלבום המופת שלהם "Houdini" ואת האלבום המתקרב שלהם, "Bad Moon Rising".

מלווינס (לפעמים המלווינס, לפעמים לא, תלוי באיזה מצב רוח תפסתם אותם) מזוהים עם לא מעט ז'אנרים אבל לא באמת שייכים לאף אחד מהם. הם המשיכו את מסורת הריפים הכבדים והקצב האיטי של בלאק סאבאת' אבל הם לא באמת להקת מטאל. למרות שאוסבורן היה חבר ילדות של קורט קוביין ויש להם גם קשר גנטי מעורפל לנירוונה (קרובר תופף בהקלטות מוקדמות במיוחד של הלהקה; קוביין העריץ אותם ואף קיבל קרדיט מפיק ב"Houdini", אם כי בדיעבד התברר שהוא פוטר על ידי הלהקה בגלל שההתמכרות שלו לסמים לא אפשרה לו לעשות את העבודה) הם בוודאי לא להקת גראנג'. אפשר אולי להגיד שהם פאנקיסטים ברוחם, בטח במובן של הסלידה שלהם מז'אנרים וסצינות – אבל המוזיקה היא בוודאי לא פאנק.

את ההופעה הקודמת של המלווינס מ-2007 בחרנו כאן בטיים אאוט לאחת מהגדולות ביותר שהתקיימו בישראל מאז ומעולם. "להזמין להקת קאלט למלא את הבארבי, בטח ב-2007, היה חתיכת הימור. אבל המלווינס הגיעו לכאן ועוד איך, ועוד בהרכב הטוב ביותר שהיה להם אי פעם (מחוזקים בבאסיסט ג'ארד וורן והמתופף השני המטורף קודי וויליס – הם גם להקת המטאל הנפלאה Big Business), בזכות כלום ושום דבר מלבד המונו-מאניה של אחד, אביב מארק. אביב מארק (סאבווי סאקרז וכיו"ב), הסאונדמן המיתולוגי והזעפן של הלבונטין 7, שאיכשהו ארגן את הביקור של הרביעייה, יח"צן את ההופעה כאילו חייו היו תלויים בכך. כתב בפורומים, תלה פוסטרים, כרז מעמדת הסאונד של פסטיבל חוצמזה (סוג של גלגול צפוני מוקדם ונשכח של אינדינגב) לבוא לקנות ממנו כרטיסים ישר בעמדה ושאסור להחמיץ את זה ושזו הופעה של פעם בחיים. בסוף הספקנים, אם היו כאלה, סתמו את הפה. הבארבי היה מפוצץ לרגל בואו של ההרכב התמהוני מסיאטל, זה שלא היה מוכן לשום סוג של קריירה מלבד נפילה מכוונת בין כל הכיסאות האפשריים. היה מושלם".

מלווינס, בארבי, קיבוץ גלויות 52, רביעי (5.7), 205-235 ש"ח. אתם לא יכולים להפסיד את זה