אינטימי וחף ממניירות: סטלאר מבית פונדק דה לוקס נפתח להרצה

בעלי פונדק דה לוקס החליטו להצטרף לגל הנקסט דור ששוטף את העיר ולפתוח את סטאלר, בר קטן ואינטימי לצד מזללת הבשרים ביפו. בתפריט: מנות מזרח אירופאיות, קוקטיילים קלאסים בלבד ואווירה וינטג'ית שעושה נעים

סטלאר. צילום: בן יוסטר
סטלאר. צילום: בן יוסטר
26 באוקטובר 2016

אינפלציית הנקסט-דור הורגשה השנה היטב בתל אביב: לצד הברוט הוקם האקסטרה ברוט, השפית אביבית פריאל פתחה צמוד לאוזריה בר קליל, הדלידה פתחה ממול חמארת האם בר קטן עם תפריט נפרד, ואפילו בניטאן תאי התאילנדית יש בק דור אפוף פחמימות בניצוחה של הקונדיטורית סאני דרעי. תופעת הנקסט דור, מקומות קטנים ליד מסעדת האם, הגיעה השבוע גם ליפו. תכירו את Stellar (סטלאר) בר קטן ואינטימי מבית פונדק דה לוקס.

להבדיל ממסעדת האם, שמגישה בשרים מעושנים עם שלל תוספות אמריקאיות על מגשי נירוסטה, ב-Stellar (שמיימי), תמצאו מספר מצומצם של מנות מצולחתות ומוקפדות. הקונספט: Keep It Simple – לא תמצאו כאן קוקטיילים מפונפנים ומנות מתחכמות כי אם התמקדות בחומרי גלם איכותיים ומקומיים במינימום התערבות. רגע לפני שאתם מגלגלים את העיניים עם קריאת צמד המילים: "אוכל מקומי", המיקום המדובר הוא יפו. המאפים מגיעים ממאפיית מילק הסמוכה, את הדגים כובש דורפמן מהחנות בשוק הפשפשים והבשר מגיע מ-Hook, בית מלאכה לבשרים ששייך לקבוצת דה לוקס.

סטלאר. צילום: בן יוסטר
סטלאר. צילום: בן יוסטר

"אני רוצה שסטלאר יהיה הבר של היפואים המקומיים", מספר אורי מרמורשטיין מבעלי המקום. "שוק הפשפשים הוא מקום מאוד תיירותי, וסטלאר הוא בדיוק המקום בו שותים בירה מאחורי וילון גדול כשאתה לא רוצה שאף אחד יראה אותך. בתפריט יש נוכחות מכובדת למטבח המזרח אירופאי, בעיקר כי הוא הולך נפלא עם אלכוהול, אבל גם כי רציתי את האוכל של אמא וסבתא כאן איתי אחרי תקופה ארוכה של בשרים מעושנים". הבר הקטן, שהקפיד לשמור על הרוח הוינטג'ית של חנות הרהיטים ששכנה במבנה קודם לכן, מרגיש קצת כמו מקום של יודעי סוד. התפריט המינימליסטי יאפשר לברמנים, ככל הנראה, להכיר את ההזמנה שלכם בעל פה בלי שתצטרכו לחזור עליה בפעם הבאה שתגיעו. תוסיפו לזה את השנדליר העתיק שמשתלשל מהתקרה הגבוהה, מאפרות הזכוכית עם הלוק הקריסטלי (כן, אפשר לעשן בפנים) ומוזיקת הגרוב-סול שמגיעה בדיוק לווליום בו אפשר לדבר אבל גם להיות בשקט – וקיבלתם יהלום בלתי מלוטש בלב שוק הפשפשים.

סלט תפוחי אדמה עם חזרת. סטלאר. צילום: בן יוסטר
סלט תפוחי אדמה עם חזרת. סטלאר. צילום: בן יוסטר

בתפריט תמצאו נשנושים קטנים לפתיחה כמו פיצוחים שנקלים ומעושנים במקום בתערובת תבלינים (16 ש"ח), מחמצים בכבישה ביתית (28 ש"ח), סלט סלמון כבוש עם סלק מוחמץ, בצל סגול, אורוגלה ושמנת חזרת (39 ש"ח), סלט תפוחי אדמה עם דג בשמנת חמוצה, שעועית ירוקה, צלפים, סלרי וחומץ אדום (37 ש"ח), כריך גריל צ'יז עם גבינת ברי, בייקון טלה ותאנים (56 ש"ח), צלחות של שמאלץ הרינג של דורפמן עם שמנת חזרת ולחם בריוש (35 ש"ח), צלחת נקניקים לבחירה: אווז מומלח, ברזאולה או צוואר לבן מעושן עם חרדל, קורנישונים ולחם בריוש (43 ש"ח), צלחת גבינות עם גבינת כבשים בשלה, צ'דר מיושנת, שוקולד מריר וקונפיטורה ביתית (48 ש"ח) ועוד מנות שיכנסו בהמשך.

סלט עם סלמון כבוש וסלק. סטלאר‎. צילום: בן יוסטר
סלט עם סלמון כבוש וסלק. סטלאר‎. צילום: בן יוסטר

Stellar, עולי ציון 7 תל אביב, ראשון-חמישי ושבת, 19:30-אחרון הלקוחות, אין טלפון

[tmwdfpad]