טיים אאוט timeout

אירועי יום האיידס הבינלאומי 2015

| מאת: קרני בן-יהודה

הוועד למלחמה באיידס מציין 30 שנה לקיומו בתערוכה מיוחדת והופעות אמנים ברחבי הארץ

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/07/sizes/condoms2-H_wo_680_382.jpg
יום האיידס הבינלאומי בכולי עלמא. צילום: Shttuerstock

בשבוע הקרוב יערוך הוועד למלחמה באיידס אירועים לציון יום האיידס העולמי, שיחול ביום שלישי (1.12). השנה מציין הוועד גם שלושים שנים לפעילותו למניעת איידס ו-HIV.  על פי נתונים של הוועד למלחמה באיידס, בישראל ישנם כ-6900 אנשים החיים עם HIV, אך ההערכות הן שהמספרים גבוהים יותר מאחר וכ-65% מהאוכלוסייה מעולם לא נבדקה ל-HIV.

השנה יצא הוועד לראשונה בשני קמפיינים לעידוד בדיקות לגילוי HIV, הראשון לאוכלוסיית מבקשי המקלט והשני מיועד לנשים בהריון. ניסן שטראוכלר, דובר הועד מספר: "מדי שנה נולדים בישראל ארבעה תינוקות עם HIV, מאחר והאימהות לא ידעו שיש להן HIV. לשם כך אנחנו מבקשים שבמסגרת סל הבדיקות המגוון שניתן לכל אישה בהריון, תתווסף גם בדיקת HIV. ידיעה של האם על כך שהיא נשאית והתחלת טיפול תרופתי ומעקב רפואי בהכרח תמנע את היוולדות התינוק כנשא והוא יוולד ללא HIV. אנחנו מקיימים גם קמפיין בטיגרינית וערבית בקרב מבקשי המקלט. נתלה שלט גדול בתחנה המרכזית הקורא להם לבוא ולהיבדק בחינם. החשיבות בבדיקת HIV היא גדולה שכן איתור מוקדם עשוי להציל חיים ומניעת הגעה למצב של איידס וכן ימנע הדבקות נוספות".

יום האיידס העולמי יצויין באירועי ROCK4LIFE – סדרת הופעות שיתקיימו ב-29 וב-30 לנובמבר בתל אביב, באר שבע, חיפה וירושלים. בין היתר יופיעו: קורין אלאל, קובי אפללו, ערן צור, דיקלה, רונה קינן, נעם רותם, דנה ברגר, אוזו בזוקה, מאיה איזקוביץ ועוד.

ב-1.12 תיפתח במאז"ה 9 בתל אביב התערוכה 30+-: תערוכה לציון 30 שנה לוועד למלחמה באיידס. מתייחסים ביצירותיהם לנקודות על ציר הזמן בהתפתחות המחלה. בין האמנים המציגים: עדי ברנדה, ניצן מינץ, גל וולניץ, ליאב מזרחי, עומר פולק, מרים נאה, יואב אדמוני וינון אביאור.

הכניסה חופשית לכל המופעים.

אירועי יום האיידס העולמי בפייסבוק

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0