להט"בופוביה בעיר: שלטי עצרת הגאווה הושחתו ברחבי תל אביב

שנת שיא באלימות נגד להטב"קים. מצעד הגאווה 2023 (צילום רחפן: אור אדר)
שנת שיא באלימות נגד להטב"קים. מצעד הגאווה 2023 (צילום רחפן: אור אדר)

יומיים לפני עצרת הגאווה: מתקני שילוט של עיריית ת"א-יפו עם פרסומים העוסקים בעצרת הושחתו במסגרת התקפה להט"בופובית, אחרי שנת שיא באלימות אנטי-להט"בית וזינוק מדאיג בלהט"בופוביה מאז תחילת המלחמה. העירייה בתגובה: "בדיוק בגלל מעשים כאלה ישנה חשיבות גבוהה לקיומם של אירועי גאווה"

השנה האחרונה הייתה שנת שיא באלימות אנטי-להטב"קית, עם עלייה של 28 אחוז במספר הדיווחים על פגיעות להט"בופוביות, ועלייה של 93 אחוז בדיווחים על פגיעות חמורות הכוללות אלימות ועלייה של 240 אחוז בדיווחים על פגיעות להט"בופוביות במרחב הציבורי. גם בתל אביב הלהט"בופוביה זקפה ראשה לאורך השנה, ויומיים בלבד לפני עצרת הגאווה של עיריית ת"א-יפו, קיבלנו עוד תזכורת לכך.

>> תורידו: הקהילה הגאה לא תחגוג השנה. אין גאווה בלי חירות
>> גאווה ישראלית: יאיר שרקי הוא אור קטן שמנטרל חושך גדול

על פי דיווחים ועדויות מן השטח, ברחבי תל אביב-יפו הושחתו שלט פרסומת רבים הקוראים לציבור להגיע אל עצרת הגאווה והתקווה בתל אביב-יפו. שלושה מתקני שילוט הושחתו בעזריאלי, ברחוב קינג ג'ורג' וברחוב הארבעה, ודיווחים על השחתת שלטים נוספים בעיר התקבלו במערכת.

אחד השלטים שהושחתו בעיר (צילום באדיבות המרכז הגאה)
אחד השלטים שהושחתו בעיר (צילום באדיבות המרכז הגאה)

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה כי "בדיוק בגלל מעשים כאלה ישנה חשיבות גבוהה לקיומם של אירועי גאווה, שמטרתם לחזק את הקהילה הגאה ולהילחם למען השוויון. אנחנו מזמינים כל אחת ואחד מכם להגיע לעצרת הגאווה והתקווה שתתקיים בשיתוף מטה משפחות החטופים ביום חמישי בצ'ארלס קלור ולתמוך במאבקה הצודק של הקהילה".

מזכירים – בחמישי הקרוב נערוך את אירוע הגאווה המרכזי לשנת 2024 – עצרת הגאווה והתקווה, שמתקיימת השנה בשיתוף מטה משפחות…

Posted by ‎עיריית תל-אביב-יפו‎ on Sunday, June 2, 2024

עצרת הגאווה תתקיים כזכור מחר (חמישי 18:00), כשהיא תופסת השנה את מקומו של מצעד הגאווה המסיבתי ומחליפה אותו באירוע משותף עם מטה החטופים באווירה הרבה פחות צוהלת מהרגיל, כשאפילו דגל הגאווה עצמו עבר עיצוב מחדש כדי לציין הזדהות עם משפחות החטופים.

בכל שנה בתקופת הזו אנחנו ממלאות את העיר בדגלים.המטרה היא לקשט את העיר בגאווה ולחזק את הקריאה לחירות, חופש ושוויון לכל…

Posted by ‎המרכז הגאה – TLV LGBTQ Center‎ on Tuesday, June 4, 2024

בפוסט של האגודה למען הלהט"ב בפייסבוק לקראת העצרת, מזכירים באגודה כי "השנה חברי הקהילה היו הראשונים לעזוב הכל ולתרום – בצבא, במשאבים, בזמן שלהם, בהסברה, בתרבות. הקהילה הגאה מחזקת את הביטחון הלאומי של מדינת ישראל כקהילה יוצרת, כקהילה תורמת, כקהילה מתנדבת, וכקהילה שמשלמת מיסים, ועדיין יש קולות בממשלה שחושבים, אפילו אחרי החודשים האחרונים, שחברי הקהילה לא שווי זכויות – למרות שהתגייסו, נלחמו, נפלו, תרמו". על פי דו"ח האגודה למען הלהט"ב, המלחמה הובילה גם לזינוק משמעותי בחשיפה לביטויי להט"בופוביה במרחב הציבורי ובתקשורת. בואו לעמוד איתם.