סוף סוף המבורגריה עם קונספט פשוט ומעולה

בעיר רוויה המבורגריות לא קל למצוא חידוש שבאמת שווה את הטרחה, אבל פאט קאו מצליחה איפה שהשאר נכשלות

פאט קאו (צילום: מתוך פייסבוק)
פאט קאו (צילום: מתוך פייסבוק)
10 באוקטובר 2019

כל המאכלים של היום התבשלו כבר לפני שנים. מה שחשבנו הספיקו לחשוב גם אחרים. אבל בואו לא נהיה תמימים ונחשוב שיש יוצאים מן הכלל – כמה מאכלים כבר אפשר להמציא בכלל? אז נפתח עוד מקום עם המבורגר. על האינפלציה בהמבורגריות עירנו כבר אין מה להוסיף. בהתאם לפיצות, הסטנדרט הוא גבוה, המחיר גם הוא, וכדי לשרוד, יש צורך לבדל את עצמך. זו, כנראה, הסיבה שכל כך הרבה המבורגריות מנסות להציע תוספות מיוחדות או "מושחתות" – אבל גם לכך כבר יש גבול. האפשרות שעליה הלכו בפאט קאו היא אותו קונספט שעליו אני הלכתי בתיכון – מודל של קציצה שומנית במיוחד.

פאט קאו (מתוך: פייסבוק)
פאט קאו (מתוך: פייסבוק)

כמו רוב מזללות עירנו, פאט קאו שבצפון דיזנגוף בואכה הנמל מעוצבת למשעי, כל כך מעוצבת שהיא נראית כמו מספרה. היא הוקמה לפני שנה וכמה חודשים על ידי קבוצת מסעדנים ידועה, כשהפרונטמן שלה הוא השף-סלב טום אביב והיא גם עובדת עם קצב צמוד (שגיא טריגר). זו כנראה הסיבה שמבט קצר על הקיר מגלה שהמקום גם מגיש נתחים לפי משקל ושכולם נגמרו באותו יום.

לאחר זמן המתנה מתון התקבל ההמבורגר ולצדו הצ'יפס, שניהם על קרש עץ. קוטר ההמבורגר קטן אבל הוא עבה במיוחד. ספויילר: הוא גם משביע. הלחמניה המערסלת אותו בקוטר די דומה להמבורגר, והיא עוברת חריכה שגם משטיחה את צורתה הכדורית, והופכת את הקונסטרוקציה של ההמבורגר להרבה יותר נוחה לאחיזה ולנגיסה. כל הדבר הזה מגיע ללא ירקות, אלא רק עם איולי ו(למי שרוצה) גבינת גאודה.

ההמבורגר כשמו כן הוא אכן שומני במיוחד, משפריץ מיצים בעת הנגיסה ומלא בטעם. מה שכן, היה מעט מלוח מדי. הגבינה יחד עם האיולי, במקום לאזן את הקציצה, מקנים לביס טקסטורה רכה ושומנית אף יותר. וזה עובד. הלחמניה הלחיצה מתוקה, רכה וטעימה, מקבלת את עסיס ההמבורגרים בשלום ובחדווה. מישהו תכנן את הביס הזה. לצד ההמבורגר מגיע צ'יפס זיגזג, טעים וסולידי אף הוא, ושוב, מלוח מדי. עבורנו כמות הצ'יפס הספיקה לזוג. כמו כן ניסינו גם את הפאט קאו הצמחוני העשוי מקציצת ביונד מיט עבה. היא הייתה טובה, אפילו מאוד, אך לא הגיעה לסטנדרט הגבוה שהציב סוסו (אם כי זולה ב-8 שקלים מהמתחרה המילרי).

ההמבורגר בפאט-קאו נראה ונלעס כמו מוצר מהונדס לחלוטין שכל חלק בו תוכנן בקפידה, וזה עובד יופי. גם לאינסטגרם – אבל גם לחור הגדול בפרצוף אליו ההמבורגר נכנס. לא ברור עוד כמה המבורגריות יכולות להכנס לשוק ההמבורגרים התל אביב, אבל אם כל אחד תמצא את דרכה המיוחדת כמו פאט קאו – אשרינו.

חשבון: 65 לדיל צ׳יזבורגר+צ׳יפס+שתיה (לפני שירות)

מדד הטראש: אין פה אפילו ירקות

אופציה טבעונית: משביעת רצון

וייב: תשאיר לי קצת פוני ותעשה לי בצדדים עם מכונה

טעים: ממש. ארבעה כוכבים.

פאט קאו – כל הפרטים