קיץ משוגע: פימ'ס, המשקה הכי אנגלי משתלט לכם על הבר

יש לו אפיל אריסטוקרטי של מגרשי הטניס ומרוצי הסוסים, טעם מתקתק ומתובל והילה של מסתורין, והוא כנראה הולך להיות המשקה שתתקלו בו במקומות הנכונים בקיץ הקרוב. הכירו את הפימ׳ס, כדי שתדעו מה להזמין בלי להתפדח

המרענן הרשמי ש הקיץ, פימ'ס. צילום: shutterstock
המרענן הרשמי ש הקיץ, פימ'ס. צילום: shutterstock
13 במרץ 2017

על אף שההשקה הרשמית שלו טרם התקיימה, האנשים האמונים על הצריכה האלכוהולית שלכם כבר מאמצים בחום את הפימ׳ס, משקה בריטי אהוב במיוחד על חובבי הממלכה המאוחדת שחברת IBBLS החלה לייבא לאחרונה לארץ. בקבוקי פימ׳ס כבר מעטרים את המדפים בדליקטסן ביהודה הלוי וברוטשילד 12, בבסטה הוצג בבראנץ׳ האחרון קנקן גדול של פימ׳ס וג׳ינג׳ר אייל עם הרבה תותים ומלפפונים, ובמנזר כבר תוכלו להזמין את המשקה ולקבל כוס גבוהה מלאה בפימס, ג׳ינג׳ר אייל ורצועות מלפפון.

״חיכינו לו״, מודה אלעד שהם, איש היין של קבוצת R2M. ״זה המשקה האנגלי הכי קלאסי שיש, אפילו יותר מג׳ין טוניק, והוא נהדר כמשקה קיץ לא מחייב עם תכולת אלכוהול נמוכה. כבר התחלנו למכור אותו בדליקטסן כי לדעתנו הוא המשקה המושלם לאירוח- מכניסים לקנקן עם ג׳ינג׳ר אייל והרבה פירות ומקבלים סוג של סנגריה קייצית״.

תגידו וולקם לעולה החדש, פימ'ס. צילום: shutterstock
תגידו וולקם לעולה החדש, פימ'ס. צילום: shutterstock

ליאור הרגיל, מבעלי המנזר, הציב במסיבת הפורים שהתקיימה בסוף השבוע האחרון קערת ענק מלאה בפימס וג׳ינג׳ר אייל. ״מצד אחד הוא קליל ומצד שני יש לו קלאסה, ואפילו גברים מסוקסים לא יתפדחו להזמין אותו. זה הדבר הכי מתוק שאני אישית מסוגל לשתות ולדעתי הוא אמור לתפוס את מי שאוהב קמפרי ואפרול״.
כמו כל משקה אלכוהולי ראוי לשמו, גם הפימ׳ס אוחז בסיפור טוב. הוא הומצא בידי ג׳יימס פים, הבעלים של בר אויסטרים בשנת 1823 כמשקה שיתאים לשתיה ליד האויסטרים, והמתכון הסודי שלו שעד היום לא לגמרי נחשף מכיל ג׳ין מתובל, כינין וקליפות תפוזים. כיום, מייצרת החברה שבבעלות ענקית המשקאות דיאג׳יו גרסאות נוספות אך הפינה החמה באמת בלב הבריטי שמורה לפימ׳ס N1, המתכון המקורי.

בלונדון, שבה אף הוכתר רשמית כמשקה חובה בארועים חברתיים הוא מוגש בדרך כלל בגרסת הפימ'ס למונייד- מעורבב עם משקה שמזכיר מיקס של לימונדה וביטר למון, או עם ג׳ינג׳ר אייל, אבל תמיד עם רצועות מלפפונים והרבה מאוד פירות, כיד הדמיון הטובה על הברמן.