אור לגויים: "פסטיבל האורות" הבינלאומי הגיע לנמל תל אביב

נראה קצת דלוק. פסטיבל האורות הבינלאומי. צילום יח"צ
נראה קצת דלוק. פסטיבל האורות הבינלאומי. צילום יח"צ

הכינו את משקפי השמש: השבוע נחת בנמל תל אביב פסטיבל אורות שמורכב ממיצגי אורות מהממים שנוצרו על ידי אמנים בינלאומיים בטכניקות מסורתיות לצד חדשנות טכנולוגית. ראיתם פעם צב מים זוהר? כי אנחנו עוד לא. לפחות מחוץ לירקון

הקיץ הבא עלינו (לטובה?) מביא איתו מגוון אטרקציות לבידור הילדים במהלך החופש, ועם כל הזמן הזה שצריך למלא, לא פשוט לשמור על רמת העניין ו/או הכסף שלכם. למרבה המזל, לא פעם צץ אירוע שעוזר לנו לבדר את הזאטוטים בלי לשבור את החזיר (נו בסדר, לאף אחד אין יותר קופת חזיר, אבל הבנתם). וממש בשבוע הקרוב (בין ה-6.8 ל-17.8) התמקם פסטיבל שכזה לאורך נמל תל אביב – פסטיבל האורות הבינלאומי.

מישהו בסין בטוח נפגע מזה. פסטיבל האורות הבינלאומי. צילום יח"צ
מישהו בסין בטוח נפגע מזה. פסטיבל האורות הבינלאומי. צילום יח"צ

אם נהיה כנים, קצת קשה לנו להגדיר את הפסטיבל הזה כפסטיבל – אם אין דוכני אוכל או 8 הופעות לפחות, זה בסך הכל אירוע – אבל בהחלט מדובר באטרקציה מעניינת עבור כל המשפחה: חגיגה של עשרות מיצגי אורות מרהיבים ומרשימים בגודלם שנעשו בידי אמנים בינלאומיים בטכניקות מסורתיות לצד חדשנות טכנולוגית של תאורה צבעונית. חלק מהמיצגים אף יהיו אינטראקטיביים, מה שאומר שהילדים שלכם יכולים לגעת עם ידי הבמבה שלהם במיצגים ללא חשש.

יותר קל לחפש את דורי ככה. פסטיבל האורות הבינלאומי. צילום יח"צ
יותר קל לחפש את דורי ככה. פסטיבל האורות הבינלאומי. צילום יח"צ

הפסטיבל הצבעוני מארח מגוון מיצגים שקשורים לעולמות הטבע – בעלי חיים, צמחים, יצורי ים ואף יצורים אגדיים. המיצגים יפוזרו ברחבי נמל תל אביב, כאשר תוכלו לטייל בין האזורים ולגלות עולם חדש – עולם הים, ג'ונגל וספארי, דינוזאורים ודרקון. או במילים אחרות, אחרי שתחלפו על פני משפחת אריות מוארת, תוכלו לבקר את הדרקון האיימתני. הפסטיבל פועל בימים א'-ה' בין השעות 18:30 עד 23:00, כאשר מומלץ להגיע עם השקיעה, אז יופעלו כל התאורות. ובפסטיבל אורות, זה די חשוב. ואולי בעצם החלק החשוב ביותר הוא העובדה שמדובר באירוע חינמי לגמרי. הו, עכשיו זה כבר אור גדול.

פסטיבל האורות הבינלאומי, נמל תל אביב, 6-17 באוגוסט, א'-ה', 18:30-23:00, חינם