מה רואים כשמגיעים לפסגה: בית הקולנוע הכי כיפי בתל אביב חוזר

יא אללה איזה סרט. גן הפסגה (צילום: ברק ברינקר)
יא אללה איזה סרט. גן הפסגה (צילום: ברק ברינקר)

הקולנוע הפתוח מתחת לכיפת השמיים בגן הפסגה היפואי ייפתח מחדש ברביעי הבא (22.5) בהקרנה חגיגית של "ספרות זולה" במלאת 30 שנה לסרטו האייקוני של בכיר הבמאים בתל אביב. בשבועות הבאים: קיץ של סרטי קאלט. רק תביאו משהו לשתות ומשהו למנצ'ז

גן הפסגה הוא כבר אחד הסודות הפחות סודיים של יפו העתיקה ומככב בלא מעט המלצות אישיות במדורי "העיר שלי" של השנים האחרונות, וכולם כבר יודעים שמדובר בלוקיישן קסום לפיקניק בשעות היום והערב, עם נוף פנורמי מרחיב נפש של קו החוף התל אביבי ועם קצת מזל גם הרבה בריזה. בקיץ, עם הופעות וסרטים לקהל הרחב, הוא כבר לגמרי ברשימת המקומות הכי כיפיים להיות בהם. והחדשות הטובות הן שביום רביעי הבא (22.5) קולנוע הפסגה חוזר.

>> פארק המסילה מתחדש: בר יין שמקרין סרטים בשחור לבן
>> עכשיו כולם יכולים לראות את הפלא הקולנועי שהוא "העיר הזאת"

קולנוע הפסגה, שהתבסס בשנים האחרונות כמקום שחובבי הקולנוע שמחים להגיע אליו פעם בשבוע, חוזר השנה במהדורה חדשה ונוצצת, ופותח את עונת קיץ 2024 עם ליינאפ מרשים של שישה סרטי קאלט מז'אנרים שונים ומגוונים, או כמו שהם קוראים לזה "סרטים שהם תמצית הקול של הקולנוע" ואנחנו לא נתווכח כאן עם הקביעה הזאת.

איזה כיף לכם. סרטי קאלט בגן הפסגה (צילום: גיא יחיאלי)
איזה כיף לכם. סרטי קאלט בגן הפסגה (צילום: גיא יחיאלי)

עונת הסרטים של קולנוע הפסגה תצא לדרך אם כן בשבוע הבא (שעת תחילת ההקרנה: 20:30), עם חגיגות 30 שנה ל"ספרות זולה", הקלאסיקה העל זמנית של התל אביבי הכי מפורסם בעולם, קוונטין טרנטינו. בשבוע אחר כך (29.5) תוכלו להביא את כל המשפחה ל"רוק בבית הספר" עם ג'ק בלאק בשיאו, ואחריהם לפי הסדר יוקרנו "מועדון קרב", "עשה את הדבר הנכון", חגיגת 20 שנה ל"ילדות רעות", ובסוף יוני הקרנה מרגשת של "מופע הקולנוע של רוקי".

קאם טו דה גארדן אוף דה טופ. דניאלה פיק וקוונטין טרנטינו ב"ספרות זולה" (עיבוד תמונה: אלונה פלוסקי)
קאם טו דה גארדן אוף דה טופ. דניאלה פיק וקוונטין טרנטינו ב"ספרות זולה" (עיבוד תמונה: אלונה פלוסקי)

הקולנוע הפתוח (כן, הכניסה לכולם ובחינם אם לא הדגשנו את זה מספיק) הוא יוזמה של החברה לפיתוח יפו העתיקה, התאגיד העירוני שבבעלות עיריית תל אביב-יפו ואחראי על ניסיונות ההחייאה המוצלחים למדי שעוברים על האיזור היפהפה בשנים האחרונות – ניסיונות שספגו כמובן מכה קשה מאז פרוץ המלחמה. בהתחשב בכך שמדובר בבילוי מושלם, אפשר לקוות לקאמבק. פרטים נוספים באתר יפו העתיקה