כרמל גת תציין את יום הולדתה ה-40 בשבי, אז אנחנו נציין אותו כאן

בתקווה שאת יום ההולדת הבא היא תחגוג בבית. קוקטייל לכרמל (צילום רובי חזוני)
בתקווה שאת יום ההולדת הבא היא תחגוג בבית. קוקטייל לכרמל (צילום רובי חזוני)

שותים ולא שוכחים: מחר (חמישי) יום הולדתה של החטופה כרמל גת יצוין במגוון ברים ברחבי תל אביב, בעזרת קוקטייל מיוחד שכרמל אהבה - משקה חמוץ־מתוק־מריר כמו החיים עצמם. כל הפרטים במיזם ואיך גם אתם יכולים להשתתף

15 במאי 2024

על רקע אוזלת היד של הממשלה בכל הנוגע להשבת החטופים, אין מנוס מלעשות כל מה שניתן כדי להשאיר את סוגיית החטופים בראש סדר היום הציבורי. כרמל גת, שמחר (חמישי) ימלאו לה 40, לא תחגוג את המאורע. במקום זאת, בברים ברחבי הארץ יציינו את יום ההולדת שלה בקוקטייל שהיא אוהבת – קוקטייל כרמל. וגם אתם יכולים להשתתף.

>> טעם של זיכרון: מכינים את המנות האהובות על נופלי ה-7 באוקטובר

כרמל גת, ילידת בארי שעברה לתל אביב, נחטפה בשבעה באוקטובר כשבערב שמחת תורה הגיעה לחגוג את החג בבית הוריה, ונשארה לישון. בבוקר חדרו מחבלי חמאס לקיבוץ, הרסו את בית המשפחה, רצחו את כינרת, אמה של כרמל, וחטפו אותה ואת אחיה, אלון, את אשתו ירדן ואחייניתה גפן. אלון וגפן הצליחו לברוח, אך ירדן וכרמל נשארו בשבי החמאס. ירדן שוחררה בעסקה הראשונה, אבל כרמל נותרה בעזה.

לאחר 50 יום שבהם לא נודע מה עלה בגורלה, סיפרו שני חטופים ששבו שכרמל בחיים. מעדותם, כרמל הייתה איתם בשבי והעניקה להם כוח לשרוד באמצעות ניהול יומן יומי, ותרגולי יוגה ומדיטציה. העיסוק המשמעותי שכרמל תחזקה עבור שלושתם עזר להם לשמור על הבריאות הפיזית והנפשית בשבי.

כרמל גת (צילום מתוך אלבום פרטי)
כרמל גת (צילום מתוך אלבום פרטי)

את קוקטייל יום ההולדת של כרמל יצרו חברתה ובן זוגה, ציון שפראו דהן ואסף דהן. "אסף, שמאוד אוהב להכין קוקטיילים, הכין בעבר קוקטייל לכרמל על פי הטעמים שאוהבת, קוקטייל שהיא מאוד מאוד אהבה. זה היה במידברן לפני כמה שנים. כבר תקופה ארוכה מידי שאנחנו מתפללים ומחכים לשחרור של כרמלי ולחזרתה אלינו. באחת הפעמים שאסף ואני דיברנו על כרמלי, דימינו מה נעשה כשתחזור ולאן נלך? אסף החליט להמציא לה קוקטייל – קוקטייל כרמל – על פי הטעמים שזכר שכרמלי אוהבת. הוא רצה שדרך הקוקטייל הוא יוכל להעלות את המודעות לחסרונה של כרמלי, ולעובדה שהחטופים עדיין נמקים שם. והכי הכי הוא רוצה להגיש לה את הקוקטייל כשתשוב אלינו בריאה ושלמה".

הקוקטייל של כרמל יוגש בברים ומסעדות בעיר – האחים, המנזר, מרלן, לה מעלה, אה לה רמפה, אל וסינו, מוזמביק, RIAA, Dining Room ועוד. אם תעדיפו לא לצאת, אפשר בקלות להכין אותו בבית – משקה חמוץ־מתוק־מריר כמו החיים עצמם. המתכון מצורף כאן למטה. אל תשכחו לתייג BringCarmelBack@, בתקווה שאת יום ההולדת הבא היא כבר תחגוג בבית. "החיים של כרמל עוד לפניה", נכתב עוד בפוסט שפרסם שקידם את המאורע. "המשפחה, החברים, הקהילה היהודית וקהילת המרפאות והמרפאים בעיסוק מחכים לה שתמשיך להאיר כל חדר שהיא נמצאת בו, לחיות את החיים על כל גווניהם ולהעניק מהעוצמות שלה לאחרים, כפי שעשתה כל חייה".

קוקטייל כרמל

המצרכים
2-3 פרוסות מלפפון כתושות
⁠45 מ"ל ג'ין
⁠15 מ"ל בחרובקה
⁠30 מ"ל מיץ לימון
⁠15 מ"ל מי סוכר
⁠10 מ"ל ליקר צ'ינאר
אופן ההכנה
מערבבים את כל המצרכים בשייקר. לאחר סינון כפול מוזגים לכוס לואו בול מלאה קרח. מוסיפים מעט מי טוניק לסגירה ומקשטים בענף תימין וקליפת לימון.

>> בנוסף יתקיים מחר (שישי) אירוע תרגול יוגה מרגש לכבוד יום הולדתה, שבו המשתתפים והמשתתפות יתרגלו 40 ברכות שמש בכיכר החטופים ובמוקדים נוספים בארץ ובעולם. יעל שושנה, סולנית "לולה מארש" תשיר לכבוד כרמל. ביחד כולם וכולן יקראו לשחרור של כל החטופים והחטופות. שישי, 17.5 מ-09:30 עד 11:00, כיכר החטופים, תל אביב.