כמה זמן חיכינו: סוף סוף האוכל הקוריאני נוחת בתל אביב

תתסיסו את עצמכם קצת. קימצ'י'ז. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם kimchistlv
תתסיסו את עצמכם קצת. קימצ'י'ז. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם kimchistlv

המטבח האסייתי המיוחד של קוריאה כמעט ולא קיים בתל אביב (אלא אם מחשיבים את הקינוחים המוזרים האלה ליד הסנטר), עד עכשיו - קימצ'י'ז, מסעדה קוריאנית חדשה-ישנה שתופסת את מקומה של אהן תאי והולכת לגרום להתמכר לאוכל מותסס

29 בדצמבר 2022

כבר זמן מה שאנו מתלוננים על הגבולות המצומצמים של האוכל האסיאתי בארץ. מסעדות תאילנדיות יש בשפע וגם יפניות לא חסר (בעיקר סושיות), אך בכל שאר המטבחים נרשם מחסור גורף. בגזרת הקולינריה הקוריאנית, עם זאת, מסתמנת תזוזה. בשבת הקרובה מתקיים יריד קוריאני, שזה טוב ויפה אבל אנחנו רוצים משהו קבוע – ולכן משמח לספר לכם שבקרוב תיפתח קימצ'יז, מסעדה קוריאנית על מלא.

העיקר, דיונון יהיה? קימצ'יז (צילום רעות ברנע)
העיקר, דיונון יהיה? קימצ'יז (צילום רעות ברנע)

בעולם המתוקן קוריאה היא כוכב עולה, ולא רק בגלל משחק הדיונון וקיי פופ. טרנד ההתססות, שאומץ על ידי טובי השפים (ונחשב גם לבריא), מפנה את הזרקור לקימצ'י – ירקות מותססים שנחשבים אבן יסוד במטבח הקוריאני. מנה זו גם משאילה את שמה למסעדה החדשה שתיפתח בקרוב ברחוב לילינבלום, היכן שעד לא מזמן פעלה מסעדת אהן תאי. קימצ'יז היא למעשה גלגול של מטבח רפאים שנפתח לפני כמעט שנתיים. הבעלים סוני קים, ילידת יפן ובת להורים קוריאנים, בישלה בתחילה לעצמה ולחברים קוריאנים שנתקעו בישראל בגלל הקורונה. כשהשמועה התפשטה והביקוש גבר היא שכרה חלל והחלה לקבל הזמנות לקימצ'י, ביבימבאפ (תבשיל ירקות ובשר טחון ומעליו ביצת עין), בולגוגי (בקר ברוטב ברביקיו), פנקייק קוריאני ועוד.

לאחר שהתנסתה בפופ אפים ואיתרה חלל מתאים בשבועות האחרונים עסוקה קים בהקמת המסעדה, שצפויה להיפתח ממש בקרוב, בתחילת ינואר. "אני קצת חוששת מהסתערות של לקוחות ורוצה לפתוח בשקט", היא אומרת. "נתחיל עם תפריט מצומצם כדי לא לעשות טעויות ולתת שירות טוב ללקוחות שכן יגיעו. בהמשך נרחיב בהדרגה את כמות המנות והשירות". ואם קימצ'יז היא סנונית שמבשרת את בוא האביב, אפשר לקוות שעוד מסעדות קוריאניות ייפתחו כייצוג ראוי למטבח האסיאתי הלא מוכר במחוזותינו.
לילינבלום 21