פרשת הברווזים מקרית ספר: התושבים מתכננים להחזירם לבריכה

הבריכה האקולוגית בפארק קריית ספר. צילום: shutterstock
הבריכה האקולוגית בפארק קריית ספר. צילום: shutterstock

בקבוצות הפייסבוק של תושבי האזור לא אהבו את תגובת העירייה ואף נשמעו טענות כי חלק מהברווזים נפגעו. חלקם אף מתכננים להחזיר את הברווזים "במוקדם או במאוחר" בפעולת גרילה מיוחדת

7 באוקטובר 2021

פרשת הברווזים שנלקחו מהבריכה האקולוגית בפארק קריית ספר לא שוככת. בימים האחרונים מתרבים הקולות בקרב תושבי השכונה בקבוצות הפייסבוק הייעודיות להשיב את הברווזים לבריכה – אפילו במסגרת פעולת גרילה מיוחדת. לא פחות.

על אחד העצים באזור נתלה שלט שתמונתו פורסמה בפייסבוק עליו נכתב: "משלחת שהוצאנו הצליחה לאתר את הברווזים לאורך הירקון, והם יוחזרו למקומם בבריכה בקריית ספר במוקדם או במאוחר" (מצ"ב הנוסח המלא). דרישה דומה נכתבה בתגובות על ידי תושבים נוספים.

נציין, גם אם נצא לא פופולריים במיוחד, שתגובת העירייה לאירוע היתה די מנומקת והגיונית. כך נמסר ממנה במענה לפנייתנו מוקדם יותר השבוע: "ראשית נציין כי העירייה רואה חשיבות רבה בשמירה על רווחתם ובריאותם של הברווזים. עם זאת, יש לציין כי הבריכה האקולוגית בגינת קרית ספר היא לא המקום הטבעי לגידול ברווזים, זאת מאחר ולצוות במקום אין אפשרות מקצועית לקחת אחריות על גידולם, ולראיה במקום נמצאו פגרי ברווזים שננשכו על ידי כלבים ונדרסו על ידי המכוניות כאשר טיילו באופן חופשי על הכביש. יתרה מזאת, הברווזים היוו מפגע סביבתי וגרמו לזיהום מי הבריכה האקולוגית שהוקמה לדגה בלבד וכן גרמו לרעש של צווחות וקרקורים לתושבי האזור, בפרט בשעות הלילה. משום כך הוחלט להעביר את הברווזים למקום גידול מסודר בפארק גני יהושע אשר מיועד לכך, שם יוכלו לחיות ברווחה".

מה שבטוח בקונצנזוס זה שכולם מעוניינים בטובת הברווזים היקרים. אנחנו אוהבים אתכם היכן שלא תהיו!