זה טעים, זה כיף, אבל האם הכריך הזה שווה 70 שקלים?

כריך אסאדו מעושן. קארנס (צילום: יחסי ציבור)
כריך אסאדו מעושן. קארנס (צילום: יחסי ציבור)

התפרצות האומיקרון החזירה את מתן שרון הביתה לזרועות וולט, והחזירה אותו לימיו כקרניבור שמתלהב ממקום שלוקח את הבשר שלו ברצינות כמו "קרנס" באבן גבירול. תאוות הבשרים הישנה הגיעה על סיפוקה אך במחיר כבד

13 בינואר 2022

הימים – ימי חוסר וודאות. בעיירה הקטנה ששמה ישראל, בלב המזרח הפרוע, איש איש לנפשו. מופעי הבידור נסגרים אחד אחר השני, צמד המילים "הורים יקרים" הפך למאיים והפיד מתמלא בתמונות של שני פסים מבשרי רעות. הרחובות עדיין לא ריקים, אבל הפחד מורגש באוויר. טראומות העבר של הסגרים מתעוררות מחדש ובהיעדר האווירה המתאימה לשבת בנוחות בדוכן אוכל קטנטן, גם מדור אוכל הרחוב מתכנס לביתו וחוזר לימי הוולט הארורים. עמדתי מול האויב הבלתי נראה אומיקרון, שלפתי את האפליקציה ולחצתי על הדק הקטגוריה "הכי חדשות".

מעבר לגילוי שגם "מג'יק בורגר" הגיע לוולט (אלו הם באמת הימים הנוראים), מצאתי ברשימה גם ספוט אבן גבירולי שכבר הספקתי לראות מתוך אוטובוס בימים שעוד הסכמתי לנסוע בחממת הווריאנטים הניידת הזו. בכל מקרה, לא היה צריך הרבה כדי ש"קרנס" תיצרב בזיכרוני. לוגו שמורכב מסטייק בוער על שיפוד ודגל ארגנטינה, יחד עם השם והעיצוב המסבאתי, לא השאירו שום מקום לספק – מדובר בשריד היסטורי מהתקופה שבה להגדיר את עצמך בגאווה כקרניבור בתל אביב היה עוד לגיטימי ולא סתם מביך, מקום שלוקח את הבשר שלו ברצינות עם סקציית מעושנים נאה ואגף סטייקים מכובד.

הצ'ורירוס של קרנס (צילום: יחסי ציבור)
הצ'ורירוס של קרנס (צילום: יחסי ציבור)

אם כן, במידה מסוימת של בושה, חזרתי לימים בהם התגאיתי בגודל הסטייק שלי ואמרתי משפטים מביכים כמו "אני לא אוכל את האוכל של האוכל שלי" כדי להינות מהחוויה המלאה של קרנס, והזמנתי אמפנדס הבית (44 ש"ח), מנת צ'ורירוס (64 ש"ח עם תוספת תפו"א אפוי ושום קונפי שהוסיף למחיר 12 ש"ח) וכריך אסאדו ברביקיו (69 ש"ח) שהגיעו במהירות מרשימה ששמרה על כל המנות חמות, למרות שאחת מהן (הצ'ורירוס, שאני מניח שזו צורת הרבים הרשמית של הצ'וריסו) הייתה בקופסה שנפתחה בדרך. האפקט הזה, מבלי להתכוון, מילא את השקית בריח מופלא של גריל בשרי ושום קונפי, מה שעזר לי להיכנס למוד הקרניבורי שלי. התחלתי לאהוד את ברצלונה.

האמפנדס, צמד כיסונים בעלי כרס נכבדת בבצק פריך, היו מנת פתיחה נהדרת. הצורה הפרועה של הסגירה ההדוקה העידה על כך שנסגרו במקום, והמילוי המורכב והעסיסי, שאופיין בחתיכות בשר גסות, רוטב סמיך וזית אחד בלב כל אמפנד, היה טעים מאוד וקיבל קיק נהדר מהצ'ימיצ'ורי הטרי. אני מודה שמעולם לא הבנתי את הזית השלם, אבל אולי זה כי אני משושלת ונצואליאנית ובטח יש ביניהם לבין הארגנטינאים ביף על זיתים שאני לא יודע עליו. חחח ביף. בכל מקרה, עם כמה שהן היו טעימות, 22 ש"ח לכל אמפנדה זה טיפה יקר גם בסטנדרטים החדשים.

השלל הנאה שהגיע עם וולט. קרנס (צילום: מתן שרון)
השלל הנאה שהגיע עם וולט. קרנס (צילום: מתן שרון)

הצ'וריסוס (די, נו, אני לא יכול יותר לקרוא לזה צ'ורירוס) הורכב משלוש נקניקיות ענק, 100 גרם כל אחת, שנצצו בשמנוניותן והתהדרו בכתמי צריבה שחורים קטנים מהגריל, בדיוק כמו שרוצים לקבל צ'וריסו. לצידם הגיע עוד מהצ'ימיצ'ורי הנהדר הזה, מנה מכובדת של כרוב כבוש וחתיכות וודג' של תפו"א אפוי (למרות שבתמנה הופיעו חצאים, אבל לא נתקטנן). למרבה ההפתעה, הצ'וריסוס עצמן היו בטעם עדין למדי, עם מילוי קצוץ עד חוסר יכולת לזיהוי וחריפות כמעט בלתי מורגשת. יחד עם התוספות (והשום קונפי, שהוא מתנה עבור כל מנה) זה היה ביס נהדר, אבל לכשעצמן אני מעדיף את הצ'וריסו שלי עם בעיטה יותר עוצמתית, טחינה טיפה גסה יותר וחריף שיגרום לי לשאוב את השתייה. אם כבר מנות של חיילים באפטר אז שיהיה עד הסוף.

כריך גולמי ללא עידון וזה מה שכיף בו. האסאדו בחלה של קרנס (צילום: מתן שרון)
כריך גולמי ללא עידון וזה מה שכיף בו. האסאדו בחלה של קרנס (צילום: מתן שרון)

אחרון בתפריט הבשרי היה כריך האסאדו ברביקיו שהוגש בתוך לחמניית חלה רכה (טעמתי מוצלחות יותר) והיה בנוי כמו כריך אולדסקול קלאסי – רצועות בשר אסאדו עסיסיות שעברו ביקור של רוטב ברביקיו (ממנו נשאר בעיקר הטעם המעושן), חתיכות גדולות של בצל צלוי על גריל עם טעם על-האשי מובהק, חסה, עגבניה וקצת בצל סגול. כריך מאוד גולמי, כמעט ללא עידון, קלאס או תחכום, וזה מה שכיף בו. הבשר במרכז, הבצל מוסיף את הטעם המאפיין והכמות קולעת בול למטרה (אם כי גם כאן, 70 ש"ח לכריך זה המון בכל סטנדרט). אז אולי הייתי שמח לקצת איולי שהיה עוזר לכל זה להחליק במורד הגרון. ואולי מסעדות קרניבורים מהסוג הקלאסי כבר לא עושות לי את זה כמו פעם. אבל בימים של חוסר ודאות טוב לדעת שיש ספוט חדש שאפשר לסמוך עליו לספק קצת תאוות בשרים ישנה.

קרנס, אבן גבירול 14, א'-ה' 12:00-23:00, ו' 12:00-17:00, ש' מצאת השבת עד 00:00, 050-4451330; וגם בוולט