ג'ה מאטה שיראטויה: האיזאקאיה היפנית בנחלת בנימין נסגרה

אחרי קצת פחות משנת פעילות סגרה המסעדה היפנית של אלי גרוסמן את הדלתות. נשארנו עם געגוע לאחת ממנות הסשימי הטובות בעיר ועם תקווה לפגוש את גרוסמן בסיבוב נוסף

סשימי, שיראטויה. צילום: נמרוד סונדרס
סשימי, שיראטויה. צילום: נמרוד סונדרס
12 בספטמבר 2018

שיראטויה, האיזאקאיה האלגנטית שפתח אלי גרוסמן באוקטובר 2017 נסגרה במהלך השבוע האחרון. המסעדה, שאירחה סגל דיפלומטי ואנשי עסקים מיפן, וקידמה את פני הבאים בקריאות "אירשאיי מאסה" (ברוכים הבאים ביפנית), סימנה את שובו של המסעדן אלי גרוסמן אל סצנת הבילויים והקולינריה התל אביבית. הפעם נוצר שיתוף פעולה מעניין בין גרוסמן המסעדן לשף היפני ימשיטה, שהביא את הפן המסורתי והאותנטי של המטבח אל האיזאקאיה שנפתחה בנחלת בנימין, באותה נקודה שבה פעלה קודם לכן מסעדת כתית המיתולוגית של השף מאיר אדוני.

אלי גרוסמן, שיראטויה. צילום: נמרוד סונדרס
אלי גרוסמן, שיראטויה. צילום: נמרוד סונדרס

גרוסמן, שהקים את מסעדת טאקמרו ב- 1990 היה מהראשונים לייבא את בשורת הסושי לעיר. בהמשך הקים גרוסמן את אונמי שהפכה למוסד קולינרי איתן עד עצם היום הזה. שיראטויה מצידה, נהנתה מאותה תפיסת מסעדנות משויפת ובוהקת עם בר ארוך רווי אנרגיות סוערות מסאקה, וידע קולינרי מעמיק שבא לידי ביטוי בתחום הדגה הטריה והנאה וגם בעזרת שני סוגים של גריל במיוחד לשיפודי קושיאקי. גרוסמן, שסבל השנה מבעיות בריאות שונות, מסר שלצערו המסעדה נסגרה.

יאקיטורי, שיראטויה. צילום: אנטולי מיכאלו
יאקיטורי, שיראטויה. צילום: אנטולי מיכאלו