דייט בסוכה, הופעה בחצר או בשדרה: העירייה עם תכניית חורף עמוסה

המגמה העירונית לצאת החוצה נמשכת עם סדרת אירועים מגוונים לעונת החורף ובהם: פסטיבלי אמנות, שירה וצילום במרחבים שונים ברחבי העיר

מופעי קפסולה לילדים. צילום: אילן ספירא
מופעי קפסולה לילדים. צילום: אילן ספירא
17 בנובמבר 2020

נראה שצבר האירועים שנערכו באחרונה ברחבי העיר בהתאם למגבלות פתחו את התיאבון והגבירו את הגעגוע לתרבות, אמנות וכל מה שמסביב. בעירייה החליטו למנף את הרעב הכה מובן והכריזו על סדרת אירועים מותאמים לעונת החורף מתוך הנחה שעולם התרבות, או העולם בכלל, לא ישוב בזמן הקרוב לפעול כבשגרה.

חולדאי מציג: מתווה לחידוש מופעי התרבות בתל אביב

הדרייב אין שוב חוזר: יום חג למי שזוכר מה זה קולנוע

אז מה צפוי לנו? ובכן, בין השאר מדברים בעירייה על שורת אירועים בחוץ ובהם: הצגות יחיד בפארקים העירוניים, הופעות של מוזיקאים בשדרות, בכיכרות ובפארקים, הופעות קפסולה בחצרות בתים ועל גגות ומופעי 'אקווריום' בלובי של מרכז ענב הפונה לגג בגן העיר. כמו כן מתוכננת פעילויות מקוונות כגון הרצאות וסדנאות של אמנים לאורך העונה המעט פחות חמה. כל האירועים – בהתאם למגבלות התו הסגול.

גם השירה הכה מזוהה עם העיר לא נזנחת כשפסטיבל תל-אביב-יפו לשירה יתקיים בתאריכים 10-14 בדצמבר, ויכלול פרסום שירים על 100 תחנות אוטובוס ברחבי העיר. גם יצירותיהם של 20 אמניות ואמנים תושבי העיר יוצבו על תחנות אוטובוסים בעיר – בעבור תשלום על יצירותיהם.

מופעי קפסולה לילדים. צילום: אילן ספירא
מופעי קפסולה לילדים. צילום: אילן ספירא

עוד בגזרת הפסטיבלים: ב'מרימים את השאלטר' במתחם באזל יתארחו 50 אמנים בעסקים מקומיים באזור ויציגו מיצגים, אמנות ומוזיקה בחלונות הראווה בתאריכים 26-27 בנובמבר; במסגרת 'תרבות אונמות' יתקיימו מופעי מוזיקה, מחול ווידיאו ארט במרחבים של מוזיאון תל אביב שיועברו בשידור חי ברשת; פסטיבל האיור יתקיים ברחבי העיר ויכלול 50 תערוכות בחללים שונים (החל מה-26 בנובמבר); פסטיבל האורות המסורתי ביפו יתקיים גם הוא לאורך רוב דצמבר; פסטיבל הפסנתר (פרטים נוספים בהמשך); פסטיבל התיאטרון בגשר עליו כבר כתבנו; ותערוכת צילומי העיתונות 'עדות מקומית' במחצית השנייה של דצמבר במתחמי החוץ של מידטאון תחת כיפת השמיים – ללא עלות כניסה.

ריצה לפנויים-פנויות. צילום: אילן ספירא
ריצה לפנויים-פנויות. צילום: אילן ספירא

בנוסף לתרבות, בעירייה החליטו לדאוג גם לפנויים-פנויות ויעמידו סוכות מציל לדייטים בחופים בוגרשוב, הילטון ומציצים. ההרשמה לזוגות (או לזוגות לעתיד) – לתושבי העיר המחזיקים בכרטיס דיגיתל. לאלה שגם פנויים וגם אוהבים לרוץ – העירייה מציעה מירוץ בכל שישי החל מהשעה 10:00 תחת השם "מישהו לרוץ אתו". הבונוס: כוס בירה חינם למסיימים. חכות יושאלו בחינם בסוף נובמבר ובתחילת דצמבר בנמל יפו, עמדות יוגה מוגנות מגשם יוצבו בחופים בוגרשוב ומציצים, ויוצעו גם סיורים שונים בחינם ברחבי העיר – גם כאן למחזיקי כרטיס דיגיתל.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי מסכם במילותיו: "התרבות היא נשמת אפה של העיר העברית הראשונה מיום היווסדה, והיא גם מספקת פרנסה ל-150 אלף אזרחים שנשארו מאחור מאז פרוץ הקורונה. לכן נקיים מאות אירועים בשבוע באופן שיספק פרנסה לאלפי אנשים, מזור לנפש לעשרות אלפי תושבים, ותקווה לסקטור שלם שמרגיש נטוש ונזנח".

לפרטים נוספים