טיים אאוט timeout

ביקרנו ב"סט" של סרט פורנו לגיל הזהב – וזה מהפכני

| מאת: יעל סגרסקי

“למבוגרים בלבד", היצירה החדשה של אריאל ברונז, מחברת בין שני עולמות שהחברה שלנו מתעקשת להפריד – ומסתמנת כהרבה יותר מסתם פרובוקציה

"למבוגרים בלבד" (צילום: דין אהרוני רולנד)

"למבוגרים בלבד" מציגה את עצמה כניסוי תיאטרלי המתרחש על סט צילומי סרט פורנו פטריוטי בהשתתפות קשישים. כששומעים את זה לראשונה אפשר להשתבץ, בייחוד אם אתה צעיר והעברת חלק ניכר מחייך בהדחקה של הפעם ההיא שנכנסת לחדר ההורים ברגע לא מתאים. קשה לנו לחשוב על הורינו כיצורים מיניים ועל אחת כמה וכמה על הסבים והסבתות שלנו ככאלה. סקס, כך מספרים לנו בטלוויזיה, שייך לצעירים.

את האקסיומה המגוחכת הזו בא אריאל ברונז להפריך והוא עושה זאת בלוויית חבורה של שחקנים מנוסים בכל המובנים. אם תשאלו אותם, דיבורים על סקס הם לגמרי נון אישיו. העיסוק בגיל עצמו, לעומת זאת, נפיץ למדי. “אין לי בעיה להתפשט פה. אני עוסקת בתיאטרון", מספרת יוספה בת־גד (78), בעלת אנסמבל תיאטרון בצפון הארץ. “כל עוד אני יושבת מולך ולא רואה מראה מול הפנים שלי אני מרגישה כאילו אני מלכת אנגליה. מי יכול עליי? אבל אני לא יכולה לחשוב על להיכנס למיטה עם גבר בגילי, זה עושה לי צמרמורות. הפנטזיה שלי היא על גבר בגיל 40־50 ואין לי את האומץ לממש אותה. הייתה לי פעם הזדמנות, אבל חשבתי, ‘אני אתפשט?׳. לא הייתי מסוגלת. מי שיגיד לך שלהזדקן זה אחלה לא אומר לך את האמת".

"למבוגרים בלבד" (צילום: דין אהרוני רולנד)

עוד כתבות מעניינות:
איזה פורנו נשים יכולות לראות בשקט?
המקומות הציבוריים הכי שווים לסקס בתל אביב
יו, מה זה?! הכירו את נקודת ה – U

יש מי שלא יסכים איתה. השחקנית מירי לרמן באר (79 וחצי) מחכה כבר להגיע לגיל 80. “יהיו חגיגות", היא מכריזה. “בגיל 70 לא הסכמתי להגיד את הגיל, חשבתי שאני פיטר פן. עכשיו אני אומרת שהגיל שלי הוא הישג". תלמה דים (82), מורה לפסנתר במקצועה, טוענת שאצלה השחרור הגופני רק הלך והשתפר עם הגיל. לאחר שהתאלמנה מבעלה, היא הבינה שהיא לא רוצה להישאר רק על תקן סבתא לנכדיה והחלה ללכת לשיעורי אימפרוביזציה. משם הגיעה למחול, וכך מצאה את עצמה רוקדת על במה לצד לרמן באר.

"למבוגרים בלבד" (צילום: דין אהרוני רולנד)

ומה בנוגע לילדים והנכדים, הם יבואו למופע?
“באמת התלבטתי אם להזמין. את הילדים הזמנתי, אבל לא הסתדר להם, בסוף רק חברה אחת תבוא".

על אף אי הנוחות המורגשת אצל דים כשהיא מדברת על הזמנת משפחתה, עושה רושם שהיא מעורבת במיוחד ביצירה. “אני אוהבת את זה כי זה מוטרף לחלוטין", היא אומרת בחיוך, “ואני מציעה רעיונות לשירים שאפשר לשלב, שירים מפעם. בכל זאת, זה סרט פורנוגרפי פטריוטי. כשהיינו צעירים שרנו את השירים הפטריוטיים בהמון גאווה".

"למבוגרים בלבד" (צילום: דין אהרוני רולנד)

דוגמה בולטת לאדם שאצלו הקריירה פרחה דווקא בגיל מבוגר הוא דריו־דוד ישראל (84), ניצול שואה, שמלווה את השחקנים בשירה ונגינה של להיטים תקופתיים מוכרים. “אבא שלי, זיכרונו לברכה, היה מנגן ושר", הוא מספר. “אחרי שנפטר, אימא שלי כל כך רצתה שאני אמשיך את השירה ועשתה הכל כדי שאעשה את זה. היא קנתה לי גיטרה, אבל במשך שנים הגיטרה עמדה בצד, לא ידעתי מה לעשות איתה, עד שחבר לימד אותי לנגן".

אתה חושב שאימא שלך הייתה מתארת לעצמה שתגיע לנגן ולשיר במופע כזה?
“לא, לא חושב. במשפחה היו ממש אמנים. גם אני לא חלמתי".

"למבוגרים בלבד" (צילום: דין אהרוני רולנד)

כיאה להצגה מאת ברונז, הפן הביקורתי כלפי הממסד הציוני לא נעלם מהעין. אם זה סדין הטלית שמכסה את אחד השחקנים בעודו שרוע בתרדמת המלווה בזקפת-על, הבגדים הכחולים־לבנים של השחקניות האחרות או שמותיהן של הדמויות, למשל תחיה ותקומה. בהיבט הזה לא מדובר באמירה חדשה או מסעירה מצד ברונז, שכבר החדיר את דגל ישראל לישבנו. העניין המהפכני כאן הוא ההסתכלות המפוכחת והנועזת על חייהם, צורכיהם ותשוקותיהם של בני הגיל השלישי, אשר נדחקים לשולי החברה ולא רק כמודלים מיניים. מחיר ההצגה הוא 6 ש"ח או יותר, תזכורת להעלאה המזערית של קצבת הזקנה, וכל הההכנסות יועברו לניצולי שואה. המופע שיצר ברונז בא לומר: שימו לב, לפניכם עומדים בני אדם, התייחסו אליהם בכבוד. או לכל הפחות, התייחסו אליהם.

← “למבוגרים בלבד", תיאטרון קליפה, הרב קוק 37 תל אביב, חמישי (21.6) 20:00, החל מ-6 ש"ח

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0