תפתיע: האם לארי דיוויד מתכנן איחוד נוסף עם סיינפלד ב"תרגיע"?

בפעם האחרונה זה נגמר ביריקה. לארי דיוויד וג'רי סיינפלד ב"קומיקאים במכוניות שותים קפה" (צילום: יחסי ציבור)
בפעם האחרונה זה נגמר ביריקה. לארי דיוויד וג'רי סיינפלד ב"קומיקאים במכוניות שותים קפה" (צילום: יחסי ציבור)

עם הציפייה לסיומה של העונה האחרונה של הסדרה המבריקה, ספקולציות החלו לצוף אונליין בנוגע לסגירת המעגל האולטימטיבית: האם לארי דיוויד מתכנן לסיים את "תרגיע" עם מחווה לפרק הסיום מעורר המחלוקת של "סיינפלד"? והאם ג'רי יהיה בו?

בשבועות האחרונים אנחנו עוקבים בעיון והנאה אחרי הישורת האחרונה של "תרגיע", הסדרה המבריקה מראשו החלקלק של לארי דיוויד. וכן, אנחנו נהנים כמו כולם (ושבורי לב מריצ'רד לואיס), אבל לא פחות מכך, אנחנו סקרנים איך ואיפה יסיים את דרכו לארי דיוויד. כלומר, אל.די, הלא הוא לארי דיוויד הפקטיבי. לאורך השנים קיבלנו אינספור סופים שונים ומשונים לסדרה – למעשה, בערך מאז העונה החמישית (כלארי מת, ומעצבן את המלאכים מספיק כדי לחזור לחיים) קיבלנו פרק סיום עונה שתמיד יכול לתפקד גם כסיום סדרה. את העונה הקודמת, למשל, לארי שקל לסיים עם (שוב) מותו של אל.די. בטביעה בבריכה. זה בסוף לא קרה, מה שהופך את הסוף הקרב לעוד יותר מסקרן.

>> ערבים בלתי נשכחים על ציר התנועה הסקסי. העיר של ענת מושקובסקי

אך לאחרונה ראינו תאוריה שהחלה להתפתח סביב כמה רמזים מעניינים בעונה, ממנה שודרו עד כה 6 פרקים. מבלי להיכנס לספוילרים מיותרים, רק נגיד שהפרק הראשון לעונה מסתיים עם מעצר, ונראה שלארי מכוון לסיים את העונה הזו, ואת הסדרה בכללותה, במשפט שיכריע האם לארי דיוויד ישלח לכלא בעקבות חוק מטופש לחלוטין. היי רגע, זה נשמע ממש מוכר. נגיד, כמו פרק הסיום המיתולוגי של סיינפלד – נו, אתם יודעים, הסדרה הקטנה שהוא יצר לפני "תרגיע".

אם כך נראה שהקו העלילתי מוביל למקום דומה, אם לא זהה, אבל חוץ מזה ישנם עוד כמה רמזים לכך שלארי עומד לעשות מחווה לעצמו, ולסגור את הסדרה השניה שלו באותה הדרך שבה סגר את הראשונה – מאז תחילת העונה, בכל פרק יש אזכור כזה או אחר של סיינפלד, כשבפרק האחרון לארי הגדיל והציג מפגש עם אחד הכותבים של סיינפלד (לא אדם אמיתי, אלא דמות), שהזכיר שלארי כתב את פרק הסיום של סיינפלד (אחרי שעזב בעונה 7, וחזר עבורו), וגם הוסיף אזכור לתגובה השנויה במחלוקת לאותו פרק אייקוני. עכשיו אתה שמת את זה בראש שלנו לארי, ואנחנו כבר לא רק מדמיינים.

יש עוד סיבות להאמין שזה הכיוון שלשם העונה הולכת. זו, למשל, דרך מעולה לארח את ג'רי סיינפלד חברו הוותיק, שעשוי שלפי התאוריה עשוי להגיע כעד אופי מטעם לארי במשפט – בדיוק כמו שמול סיינפלד הגיעו דמויות רבות כעדי אופי, מה שהוביל לשליחתם לכלא. אבל אולי יותר מכל הנ"ל, הדבר שהכי גרם לנו להאמין לתאוריה זה כי היא כל כך מתאימה לאופיו של לארי, ובעיקר לרעיון שהוא הביא לסיטקום עוד בימי "סיינפלד" – סגירת המעגל. לארי היה זה שלקח את קוי העלילה המקבילים של הסיטקום המהפכני ההוא, וארז אותם יחדיו לסיום שקורץ אחד לשני – ונראה שהפעם הוא מתכנן לעשות את אותו הדבר בדיוק, רק בהיקף גדול יותר.

 

ותכלס, תחשבו על זה רגע – כמה מתאים ללארי דיוויד לחזור לרגע הכי מעורר מחלוקת בחייו המקצועיים, הפרק המיתולוגי שכתב וזכה לתגובות פושרות, האירוע בו הרגיש שלא מבינים את הגאונות שלו, ופשוט להגיד – "יודעים מה? לא רק שזה היה פרק טוב, אלא שהוא היה כל כך טוב עד שאעשה אותו שוב". פייר, אין יותר רגע "תרגיע" מזה. שימו את המוזיקה – טו-טו-טו
"תרגיע", HBO זמין בשירותי ה-VOD של yes, HOT, סטינג וסלקום TV