20 המבורגרים ב-20 יום: כך הפסקתי לפחד מהמבורגר בראשל"צ

הקציצה המרשימה של ג'אנגו (צילום: יחסי ציבור)
הקציצה המרשימה של ג'אנגו (צילום: יחסי ציבור)

לכבוד חודש ההמבורגרים 2021 יצא מבקר אוכל הרחוב שלנו אל רחבי הארץ כולה כדי לאכול 20 מההמבורגרים שמשתתפים באירוע במשך 20 יום. כן, כמו "לאכול בגדול", רק בטעים. ביום הראשון הוא פגש את הקציצה המדהימה של ג'אנגו

13 באוקטובר 2021

כאן זה מתחיל. מסע המבורגרים חסר גבולות (אוקי, חוץ מגבולות ישראל) של אכילת המבורגרים. מתוך המבחר המוגזם לחלוטין של הארוחות שאפשר לצוד במהלך חודש ההמבורגרים של קוקה-קולה, עבדכם השמנמן יצא לחסל כמות המבורגרים שנתית במהלך חודש אחד בתקווה ולסנן את השיחות הדחופות מהקרדיולוג.

התכוננתי לרגע הזה כל חיי, חלמתי על הררי המבורגר עוד מינקות, שיננתי בעל פה את כל התוספות האפשריות והתאמנתי על אמנות החזקת הבורגר מבלי שהוא יתפרק. אני חושב שאני מוכן לצאת למסע ולאכול את דרכי, קציצה אחת בכל פעם.

>> אל רשימת המשתתפות והספיישלים המלאה של חודש ההמבורגרים
>> 8 שף-בורגרים שלא כדאי להחמיץ בחודש ההמבורגרים

כמו כל מסע ראוי, גם המסע הזה מתחיל באזור התעשיה הישן של ראשון לציון. אתם יכולים לצחוק, אבל באופן מסורתי האזור הזה הכיל כמה מההמבורגרים הטובים באזור המרכז, וכיום הפך למרכז קולינרי רחב מימדים. סלחו לי, אבל עם כל הצפיפות של תל אביב, הרבה יותר כיף לאכול המבורגר בחלל מרווח, וזה בדיוק מה שאפשר למצוא בתחנה הראשונה שלנו – ג'אנגו בורגר, השלוחה הראשל"צית של מסעדת פאט קאו של טום אביב.

עסיסי ובשרני, כמו הבויפרנד הבא שלכן. ההמבורגר של פאט קאו (צילום: יהב יעקב)
עסיסי ובשרני, כמו הבויפרנד הבא שלכן. ההמבורגר של פאט קאו (צילום: יהב יעקב)

האטיטוד הגברי שולט בסביבה, עם פוסטרים של כוכבי אגרוף, מכונת משחק צבעונית ואווירה כללית של בר מהמערב הפרוע (רק נקי ממש), כולל שולחן אבירים מאחור אם תהיו מספיק אמיצים לבחור בו. זו באמת היתה מקריות שהתחלנו בבן הדוד של ההמבורגר שזכה במקום הראשון במבחן ההמבורגרים שלנו רק לפני כמה חודשים, ואני בהחלט לא מתלונן.

הארוחה של ג'אנגו מבוססת על אותה קציצה מדהימה שחורכת בשר אדמדם יפהפה ועסיסי עם קראסט פריך להפליא, ובלי כל מיני קשקושים של ירקות או מטשטשי טעם אחרים נותנת מכה של טעם בשרי נהדר בלחמנייה מתקתקה עדינה ואיולי שעוזר להחליק את הכל בגרון. הם אמנם קוראים לזה הבייסיק, אבל אין שום דבר בסיסי בבשר שעשוי כל כך טוב. המסע הזה התחיל ברגל ימין ובקיבה מאושרת, ושאלוהים יעזור לנו.

ג'אנגו בורגר, משה בקר 11, מתחם הרובע, ראשון לציון. א'-ה' 12:00-00:00, 03-6224747