פיט על הביט: אופניים, שמש, מוזיקה שמחה. מה צריך יותר

כמו לחזור אל הרמקול השמאלי ברחבה. מסיבת האופניים של FIT (צילום: גאיה סעדון)
כמו לחזור אל הרמקול השמאלי ברחבה. מסיבת האופניים של FIT (צילום: גאיה סעדון)

החדשות הרעות: הפסדתם בשישי שעבר את הדבר הכי שמח שקרה בעיר מאז חודש מרץ. החדשות הטובות: זה יקרה שוב בשישי הזה. שיירת האופניים של FIT מחזירה את המוזיקה לרחובות העיר

22 באוקטובר 2020

בצהרי יום שישי שעבר הכתה את עצמה תל אביב בתדהמה: אחרי שבעה חודשים ללא מסיבות בפומבי, כבשו שוב צלילי דיסקו, האוס וטכנו את המרחב הציבורי. הם התגלגלו יחד עם כ-150 איש ואישה על אופניים, רולרז וסקייטוברדים ברחבי העיר מכיכר הבימה דרך כיכר רבין אל הטיילת ועד פארק צ'רלס קלור, כשלאורך הדרך מלוות אותם אופניים תלת גלגליות עם די.ג'יי ומערכת סאונד. בעיר שכבר שבעה חודשים לא חגגה, המחזה היה מרנין נפש ומרחיב לבבות.

איזה יפות ויפים היינו אתמול.שישי הבא נהיה אפילו יותר.שכל העיר תדבר.FIT

פורסם על ידי ‏‎FIT TLV‎‏ ב- יום שבת, 17 באוקטובר 2020

המוחות המרהיבים שמאחורי FIT, המסיבה הניידת שתרעיד את העיר גם בשישי הזה, הם אנשי הפאי, הבמאי והעורך מיכאל מבורך ויזם התרבות וחיי הלילה יונתן ליפיץ (כולי עלמא/Yellow Brick/הכסא המתנדנד). בהודעה ראשונה רשמית הם מכריזים ש"FIT היא תנועה שמטרתה שמירה על בריאות הגוף והנפש, יצירת נגישות במרחב האורבני ועידוד קיימות דרך פעולה שבועית המשלבת ענפי ספורט יחידני: סקטבורד, רולרבליידס, אופנים, כסאות גלגלים ועוד".

בניגוד לאירועים דומים שהתרחשו בשבועות האחרונים בברלין ובליברפול ומותגו מראש כרייב על גלגלים, היזמים המקומיים שמים דגש דווקא על האידיאולוגיה. "FIT באה במטרה לייצר פעולות ממשיות שקוראות לעתיד ירוק יותר ובונות אותו. אנחנו מאמינים שהגיעה העת לרתום אחד את השניה ולייצר יחד פעולות המעודדות חשיבה גלובלית מתוך רצון פנימי אישי".

אירוע "רייב אנד רייד" בליברפול בשבוע שעבר:

את האווירה המוזיקלית הצוהלת הם לא מכנים אפילו כ"מסיבה" ומסבירים ש"הפעולה הראשונה נבחרה לתת מענה מיידי למצוקה הנפשית לה שותף דור שלם, המוצא את עצמו במרכזה של סיטואציה מאוד מורכבת וללא אפשרויות או אופק ברור, אך עם המון מוטיבציה לקחת חלק משמעותי במציאת פתרון".

בשיירה של שישי שעבר נראו מספר דגלים של קבוצות מחאה מבלפור, ורבים תהו האם מדובר בחלק אינטגרלי משלל אירועי המחאה נגד השלטון. המארגנים הסתפקו בהצהרה ש"היציאה לפעילות ספורטיבית שנעה בעיר, תחת השמש, באוויר הפתוח, בקצב מאפשר ומוזיקה חיובית – כולל סיום מול שקיעת השמש אל הים המדהים – בהחלט נותנים לנו את כל מה שצריך כדי להאמין שיש לנו את כל היכולת להביא לשינויים. וכך נעשה".

מחר (שישי, 23.10) יצא מסע הרכיבה היחידנית השני מכיכר הבימה ב-15:30. כל הפרטים בעמוד האיוונט.