איזו פינה יפנית מקסימה מצאנו לכם, מכל המקומות, דווקא בגבעתיים

כמה מתוק. מאשרום קפה. צילום: מתוך האינסטגרם _mushroom_cafe_@
כמה מתוק. מאשרום קפה. צילום: מתוך האינסטגרם _mushroom_cafe_@

איי, שעלתה לישראל מצפון יפן לפני 16 שנים, פתחה את Mushroom Cafe - פופ-אפ של בית קפה יפני עם התמחות במתוקים שפועל מסלון ביתה שבעיר השכנה לנו. פנקייק בצורת דג במילויים מיוחדים, מוצ'י ברוטב מיטראשי ("כמו טריאקי אבל יותר מתוק") וכל מה שאוממי וקוואי ועוד מילים ביפנית שאנחנו לא בטוחים שאנחנו מבטאים נכון

26 בפברואר 2024

אפשר ללגלג על גבעתיים כשכנה הפרובינציאלית ממזרח, אבל לפעמים היא מחביאה בשרוול שפנים שגורמים גם לנו לעלות על קו 55 המקולל. הסיבה הפעם היא לא פחות ולא יותר מאשר בית קפה יפני סודי, כזה שגם בתל אביב אין. כלומר לא בדיוק בית קפה, אלא פופ אפ מתוקים יפני שמתקיים יומיים בשבוע בדירה בלב העיר. מסוקרנים? בצדק.

>> פולים מתגלגלים: בית קפה של אדא חנינא יפתח על חורבות דלידה

איי (Ai) עלתה לישראל מצפון יפן לפני 16 שנים. היא דוברת עברית שוטפת, נשואה ואם לשלושה בנים, ובשעות הפנאי היא מכינה עוגיות וקינוחים יפניים. לפני כשנה היא החליטה לפתוח את Mushroom Cafe (סורי, אין שום קשר לחומרים משני תודעה), בית קפה שקורה אצלה בסלון.

כנראה שיש בזה מאצ'ה. מאשרום קפה (צילום מתוך האינסטגרם _mushroom_cafe_@)
כנראה שיש בזה מאצ'ה. מאשרום קפה (צילום מתוך האינסטגרם _mushroom_cafe_@)

"אנשים באים ויושבים יחד, אוכלים ושותים ומכירים אחד את השני", היא אומרת בחיוך. "בישראל מכירים אוכל יפני ופחות את הקינוחים". וקינוחים יפנים, זאת יש לדעת, לא דומים לאחיהם המערביים. הם מתוקים פחות ולפעמים לא מתוקים בכלל, ולעתים הטקסטורה שלהם אינה נעימה לחך הישראלי. אבל עד שסוף סוף מגיעה ההזדמנות, לא ננסה?

טאיאקי וסאנדו תות (צילום _mushroom_cafe_@)
טאיאקי וסאנדו תות (צילום _mushroom_cafe_@)

תפריט בית הקפה משתנה אבל בדרך כלל יש בו כמה עוגנים, טאיאקי למשל – פנקייק בצורת דג במילוי אזוקי, מחית שעועית יפנית במתיקות עדינה, ובמילויי נוטלה ורפרפת למי שאינו מסוגל לחשוב על קטניות בהקשר של קינוח. טעמנו גם דאיפוקו מוצ'י, כלומר עוגת אורז במילוי שעועית או רפרפת, מאפין מאצ'ה עם פצפוצי שוקולד לבן, ודוריאקי – זוג פנקייקים רכים על בסיס חלב במילוי אזוקי.

מוצ'י ברוטב מיטראשי ("כמו טריאקי אבל יותר מתוק") הזכיר שבכל זאת שלא כל מה שיפני עובר חלק בגרון, אבל האוממי העוצמתי מחמיא לכדורי האורז הצמיגיים ומפיח בהם חיים וטעם. סנדו (סנדוויץ' ביפנית) במילוי קצפת, מסקרפונה ותותים כבר לגמרי פונה לטעם הקהל, ועם חילופי העונות הפרי מתחלף גם כן.

גם הכלים קוואי. מאשרום קפה (_mushroom_cafe_@)
גם הכלים קוואי. מאשרום קפה (_mushroom_cafe_@)

הקינוחים מוגשים בכלים יפניים שאיי אוספת לצד קפה או תה מאצ'ה מתוצרת בית. נמנעים מגלוטן או בעלי מגבלות תזונתיות מוזמנים להתייעץ איתה ולבקש גרסה מותאמת, ואפשר גם לקחת טייק אוויי הביתה. אחת לחודש בערך עורכת איי פופ אפ בחנות האופנה יד שנייה "גברות" בגבעתיים, מוסד מקומי שגם בשבילו כדאי לחצות את האיילון. הפרטים על בית הקפה והפופ אפ מתפרסמים באינסטגרם, שהוא כשלעצמו בועת קוואי. איזו פינה יפנית מקסימה מצאנו לכם, מכל המקומות, דווקא בגבעתיים.
שני-שלישי, 10:30-14:00, להזמנות