שכר לאובססיה: OCD ברשימה יוקרתית המבוססת על חכמת המונים

רז רהב (צילום יח"צ)
רז רהב (צילום יח"צ)

מדד OAD קיים כבר 4 שנים ומתבסס על דעת הקהל ברחבי אירופה. בעבר הוזכרו בו בקטגוריות פחותות יותר מסעדות ישראליות נוספות ובהן משייה והסלון. ומה חושבים על הדירוג בסצינה? שף מושיק רוט: "בכל המדריכים יש הרבה פוליטיקה אבל זה כבוד. זה כמובן לא מישלן או Best 50 אבל עדיין חשוב". בראבו!

15 ביוני 2021

הקולינריה הישראלית מקבלת עוד הכרה עולמית: אתמול (שני) נכנסה מסעדת OCD של השף רז רהב לרשימת OAD, דירוג המבוסס על חכמת ההמונים. המסעדה נכללת ברשימת המסעדות הטובות באירופה לשנת 2021, אך היא אינה מדורגת בין 150 המסעדות אלא אחריהן, ברשימת HIGHLY RECOMMENDED. בתואר המסעדה הטובה באירופה זכתה Alchemist מקופנהגן, בשעה שנומה המהוללת משובצת רק במקום ה-11.

OCD. צילום: יח"צ
OCD. צילום: יח"צ

זוהי הפעם הראשונה במשך ארבע שנות פעילות המדד שמסעדה ישראלית מתקרבת לקטגוריית Top Restaurants. בעבר נכללו בו משייה, הסלון ומסעדות ישראליות נוספות בקטגוריית Casual. רהב מסר כי "הצוות ואני מאוד מתרגשים על ההכרה במסעדת OCD באחד ממדדי הקולינריה החשובים ביותר באירופה. אין ספק שהעבודה הקשה משתלמת".

קולינריה ישראלית גבוהה. OCD. צילום: חיים יוסף
קולינריה ישראלית גבוהה. OCD. צילום: חיים יוסף

מכיוון שמדריך OAD פחות מוכר בארץ, התייעצנו עם מומחים הכצעקתה. השף מושיק רוט, שמכיר דירוגי מסעדות ממרחק שני כוכבי מישלן, מאשר שמדובר במדריך מוכר. "בסופו של יום בכל המדריכים יש הרבה פוליטיקה אבל זה כבוד. זה כמובן לא מישלן או Best 50 אבל עדיין חשוב, ומגיעה לרז הכרה כי הוא באמת מוכשר מאוד ומוביל דרך קולינרית חשובה".

השפית מאיה דרין, אושיית מתכונים ויועצת קולינרית (וחברתו הטובה של ארז קומרובסקי, שהכינה לו מרק עוף במשחקי השף), מסייגת ומסבירה ש"חווית לקוח היא חשובה, אבל דירוג של אנשי מקצוע הוא אנליטי וקר יותר ועל כן אמין יותר לטעמי. מבלי לגרוע בהישגי המסעדות המדורגות, דירוג מקצועי מנטרל – או לפחות אמור לנטרל – את המטען הסובייקטיבי של המבקר. עצם העובדה שאנשים נרשמים על מנת לדרג, בדומה לטקס פרסי האוכל של טיים אאוט, משנה לגמרי את התמונה. יש מקום לדירוגים שכאלה אבל אין להשוותם למישלן, גומיו, סן פלגרינו וכדומה".

ועדיין שאפו לרהב ול־OCD, שמוסיפים עוד מדליה לחזה הנפוח מגאווה של הקולינריה הישראלית.