מסעדת OLÉ של כוכב "משחקי השף" ו"האח הגדול" אורן אסידו נסגרת

אחרי שלושה חודשים לא נשאר את מה להציל. אורן אסידו (צילום זבוב הסטודיו)
אחרי שלושה חודשים לא נשאר את מה להציל. אורן אסידו (צילום זבוב הסטודיו)

אחרי שלוש שנים, אלפי לקוחות, אינספור מחמאות ולפחות ביקור אחד של הג'יפסי קינגס, מסעדת אולה של השף המבטיח (וגם כוכב הריאליטי) נאלצת לסגור בעקבות נזקי המלחמה. איפה עוד נוכל למצוא מיקס ישראלי-ספרדי כמו לינגוויני פלפלצ'ומה?

25 בינואר 2024

המלחמה ממשיכה לגבות קורבנות קולינריים: מסעדת אולה (OLÉ) בפארק המסילה נסגרת. לפני שעה קלה פרסם שף אורן אסידו פוסט פרידה מהמסעדה, המציין אירועים ואורחים שפקדו את המסעדה במהלך חייה, ביניהם ערוץ הכיבוד, סטאלוס ואורן חן והג'יפסי קינגס. "אהובתי שלי, זה לא אני זאת את, בעל כורחנו אנחנו נפרדים לתקופה לא ידועה", הוא כותב בלב שבור.

אולה נפתחה לפני שלוש שנים כמסעדה מקומית־ים תיכונית במתחם מלון סלינה. אסידו, זוכה הריאליטי "משחקי השף" בגיל 24 (ומאוחר יותר אחד המתמודדים האהובים ב"האח הגדול"), מינף את הניסיון שצבר תחת אסף גרניט (הדקל 3) ומאיר אדוני (כתית, המזללה ולומינה), ונבחר להוביל מסעדה חדשה שתבטא את תפיסתו הקולינרית. הוא התחבר לשורשים המשפחתיים, שמקורם בעיירה בדרום ספרד, ויצר תפריט בהשראת המטבח המרוקאי־יהודי ומרוקאי־מוסלמי, הספרדי והאנדלוסי. "טעמים שמעיפים לך את הראש, תפריט ייחודי, אמירה מעניינת וביצוע נהדר", כתב המבקר שלנו סמוך לפתיחה.

שלום אחרון. אולה (צילום: איתיאל ציון)
שלום אחרון. אולה (צילום: איתיאל ציון)

בחודש מאי של השנה הפכה המסעדה לכשרה. קלמארי מרוקאי וחרירה עם מולים הוסרו מהתפריט, ואת מקומם תפסו ספייסי שבקייה ולינגוויני פלפלצ'ומה. אסידו סיפר שההחלטה התקבלה בעקבות פניות של אורחים שומרי כשרות ובגלל רצונו לבלות זמן עם המשפחה בסופי שבוע. בין אומיקרון להפגנות נגד ההפיכה המשטרית, ומי זוכר מה עוד קרה, הספיקה אולה לפעול בגרסתה החדשה עד לשבעה באוקטובר. מיד עם פרוץ המלחמה אסידו גויס למשך יותר משלושה חודשים, וכעת הזמני הופך לקבוע, ואולה סוגרת את הדלתות סופית. עוד מסמר בארון שכבר קבר את לה סיטה, ארטל פורמל, DePi ומי יודע כמה עוד, כי הסוף לא נראה באופק.