ליבי במזרח: שכונת ביצרון משתכרת בבר השכונתי הראשון באזור

האלכוהול במזרח דום. POI (צילום יח"צ)
האלכוהול במזרח דום. POI (צילום יח"צ)

האם אזור מזרח תל אביב בדרך להתעורר? כנראה שלא, אבל הצד שמעבר לאיילון מקבל בר שכונתי חדש בשם POI, כי לכולם מגיע לשתות אלכוהול. "בכל מזרח תל אביב אין בר אחד. זה לא פייר", אומרים בעלי הבר וזוג תושבי ביצרון יקיר וצליל בסון. "פתחנו את המקום כדי שאנשים שגרים בסביבה לא יצטרכו לעבור את הגשר"

3 באפריל 2024

בכל פעם שמקום חדש נפתח במזרח העיר אנחנו מתלהבות ואומרו שהנה, המזרח מתעורר. אבל האמת היא שזו בעיקר משאלת לב. יש אמנם התעוררות מסוימת – פנדה כבר הגיע לתקופה, וגם דודו טסה פתח בית קפה ביד אליהו, ובאזור נמצאים עוגנים חזקים כמו יפו תל אביב, דיקסי ומאפיית שרויטמן – אך הקצב איטי, איטי מדי אפילו. יקיר וצליל בסון, זוג תושבי ביצרון, החליטו שלשכונה מגיע בר משלה, וכך מה שהתחל בשיחה מקרית התגלגל למקום לא שגרתי לדרינק, וקצת שקט אחרי עוד הפגנה.

>> משני כוכב מישלן לקרחנה ים תיכונית: ההרפתקה הבאה של מושיק רוט

הזוג בסון הם בעלי סניף ארומה במגדלי אלון. שיחה עם בעלי מקום סמוך, שפועל בסופי שבוע בלבד כמועדון קריוקי, הפילה אצלם כמה אסימונים. "בכל מזרח תל אביב אין בר אחד. זה לא פייר", הם אומרים בחיוך. "בשכונה שלנו יש הרבה דברים, ודווקא את זה אין. אנחנו שומעים שיחות בגינה, ואנשים רוצים מקום לצאת אליו בערב בלי להתניע את הרכב. לכן החלטנו להרים את הכפפה".

גם מעבר לאיילון יודעים למזוג. POI. צילום: יח"צ
גם מעבר לאיילון יודעים למזוג. POI. צילום: יח"צ

המקום החדש שלהם, בר קוקטיילים וטאפאס בשם POI, מנצל את השעות המתות של מועדון הקריוקי – מסוג ה-win win situation שמזכיר מיזמים היברידיים מתקופת הקורונה. בהתאם, התשתיות של בר הקריוקי משמשות עבור ה-POI לטובת הבר, המטבח, ואפילו השם. כן, גם לבר הקריוקי קוראים כך.

לתפריט הדיגיטלי של המועדון נוספו מנות שמתאימות לדרינק בבר שכונתי – לדוגמה פיש אנד צ'יפס (69 ש"ח), כרובית צלויה (59 ש"ח), פוקאצ'ה ומזאטים (29 ש"ח) ופסטה רוזה (59 ש"ח). בתפריט האלכוהול תמצאו בשלב זה וודקה, ג'ין וכל החשודים המיידיים, יינות, בירה וכמה קוקטיילים קלאסיים.

נשנוש ברים קלאסי. POI. צילום: יח"צ
נשנוש ברים קלאסי. POI. צילום: יח"צ

יחסית לבר שכונתי, החלל עצום, אך בסון מספר שכבר יש ביקוש. ערב הפתיחה שהתקיים אמש (שלישי) היה סולד אאוט, ולכן הוא אופטימי. "פתחנו את כדי שאנשים שגרים בסביבה לא יצטרכו לעבור את הגשר. מקום סולידי ונעים עם מוזיקה לא חזקה מדי", מסכמים בני הזוג. "אנחנו רוצים ליצור כאן בר שכונתי שאנשים יכולים להעביר בו ערב בכיף". כל שכונות מזרח העיר מחזיקות לכם אצבעות.
POI, דליה רביקוביץ' 3, שלישי-רביעי מ-19:00 עד אחרון האורחים (19:00-21:00 הפי האואר), מוצ"ש מ-20:00 עד אחרון האורחים