לגלות את יפו העתיקה מחדש: המתחם הכי רומנטי חוזר לייעודו

מומלץ להגיע בשעות החשיכה. גלריית הרחוב בסמטאות יפו העתיקה (צילום: עידו בירן)
מומלץ להגיע בשעות החשיכה. גלריית הרחוב בסמטאות יפו העתיקה (צילום: עידו בירן)

אין כמו יפו - וזו לא רק קלישאה. ובמיוחד, אין כמו יפו העתיקה, שבשנים האחרונות משתדרגת ומשתפרת מרגע לרגע עם גלריות חדשות ומסעדות רומנטיות. שלחו אותנו לגלות מקומות חדשים, אהובים ומרגשים עם בקבוק יין של Porta 6, וזוהי בדיוק ההפוגה שאנחנו צריכים עכשיו

כולנו צריכים לנקות קצת את הראש, ואם נסיעה לחו"ל לא נמצאת עכשיו על הפרק – נלך על האופציה הקרובה ביותר. בשנים האחרונות חוזרת יפו העתיקה לייעוד המקורי שלה – רובע של תרבות ואמנות, שמאכלס יוצרים ויוצרות שחיים במקום וגם כאלה שרק באים כדי להציג בו את יצירותיהם. נשלחנו לגלות מקומות אהובים ומרגשים על ידי האנשים שמביאים לישראל את היין הפורטוגלי פורטה 6, את חלקם אתם אולי כבר מכירים, אבל מה שגילינו זה שתמיד מעניין לגלות אותם מחדש ולפעמים בקבוק יין זה כל מה שצריך.

את הסמטאות הציוריות של יפו העתיקה אין צורך להציג, וגם לא את גן הפסגה היפהפה (המקום עם הנוף הכי שווה בעיר) ואת כיכר קדומים עם מזרקת המזלות האיקונית. מה שכן מתחדש בתקופה האחרונה באזור כולו הוא התוכן שנמצא בין הסמטאות, בגן ובכיכר, שמפיח חיים חדשים במתחם העתיק וההו-כה-רומנטי.

הכי קרוב לחו"ל. יפו העתיקה, מבט מלמעלה (צילום: שאטרסטוק)
הכי קרוב לחו"ל. יפו העתיקה, מבט מלמעלה (צילום: שאטרסטוק)

בין סמטאות יפו העתיקה פועלת גלריית קופסאות אור: כמעט 60 קופסאות מלבניות שנפרשו על קירות האבן שמכילות יצירות אמנות בתערוכות מתחלפות. אלה הן תערוכות חוצות שאפשר לצפות בהן בכל יום ובכל שעות היממה, אבל אנחנו ממליצים להגיע דווקא בשעות החשיכה כשהן מאירות ומפיצות את האור שלהן גם מסביב.

כשאתם משוטטים בין הסמטאות, מצוידים בבקבוק יין של פורטה 6 וכמה כוסות (ליתר בטחון), שימו לב גם לגלריות, הסטודיואים וחללי התצוגה שפרושים לאורכן. ברחוב הצורפים בקצה המזרחי של יפו העתיקה הושק בשנה האחרונה החלל החדש של גלריה שלוש, אחת הגלריות הוותיקות בעיר, שמציגה תערוכות של האמנים והאמניות המובילים בארץ במבנה עות'מני עתיק בגודל 500 מ"ר.

בכיכר קדומים הפתוח נפתחו לאחרונה מסעדות רומנטיות, ברים שווים ובתי קפה כיפיים שיבואו טוב בכל שעה של היום, ובימים מסוימים מתקיימים במקום גם ירידים, הופעות ואירועים. בגן הפסגה הפסטורלי מתקיימות הקרנות של סרטים תחת כיפת השמיים, וגם זה בדיוק המקום שמומלץ להביא אליו בקבוק יין טוב. אתם כבר יודעים איזה.

יפו העתיקה, להשיג בין רחוב יפת לים, תל אביב-יפו

לאתר Porta 6; מידע על היין באתר שקד