לוחצים על הטריגר: אימפריית הבשר משיקה בר יין עם שם מטעה במיוחד

היין מומלץ, אבל הבשר הוא כבר חלום. ויין שופ. צילום: אלון ולנסי
היין מומלץ, אבל הבשר הוא כבר חלום. ויין שופ. צילום: אלון ולנסי

בקבוצת טריגר החליטו שמה שבא להם עכשיו זה בר יין בשרי עם מנות שלא חוצות את ה-40 ש"ח (אוקי, חוץ מהטרטר פילה) ויין ביתי מאת הקוסם (אוקי, לא ההוא מהפלאפל) ואווירה שתגרום לכם ללגום עוד ועוד (אוקי, כן בבקשה). "כשיש לך מוצר כזה טוב, אתה לא צריך את כל הרעש והצלצולים מסביב"

19 במרץ 2024

יש מקומות בעיר שהפכו לנ.צ. משמעותי בזכות האוכל – החוף של מאנטה ריי, הצומת של הקוסם, הפינה של דוקטור שקשוקה. כעת רחוב מונטיפיורי, במקטע שבין אלנבי לנחלת בנימין, ראוי להיכנס לרשימה הנחשקת בזכות תאוות בשרים, לא פחות. Wine Shop, העסק השלישי של קבוצת טריגר ברחוב, נפתח מול המבנה שבו ממוקמים מסעדת טריגר בשר ויין ובר האלכוהול (והבשר), ורוז'. המסקנה: גם בבירת הטבעונות העולמית יש מקום לבשר – והרבה, ויעידו רשימות ההמתנה באונטופו.

>> טרי טרי: דיקסי, פר דרייר ועוד מסעדות משתדרגות בארוחות חדשות

הוויין שופ נפתח בנקודת זמן מעניינת, כי רק לפני כחצי שנה השיקה הקבוצה לא רחוק משם את ספוט ההמבורגרים המצטיין ג'אנגו ("ההמבורגרים שנחתו על שולחני מראה שהם מכוונים לכל מי שאוהב בשר טוב", פסק המבקר שלנו). מסעדנים אחרים היו ממתינים שהמקום יתייצב לפני צלילה להרפתקה חדשה, אבל הקצב שגיא טריגר יודע מה יש לו ביד. "כשיש לך מוצר כזה טוב, אתה לא צריך את כל הרעש והצלצולים מסביב", הוא מבטא בחיוך את מה שהפך למוטו.

רחוב מונטיפיורי מסתמן כבשרי. ויין שופ. צילום: אלון ולנסי
רחוב מונטיפיורי מסתמן כבשרי. ויין שופ. צילום: אלון ולנסי

כשהחלל ברחוב מונטיפיורי התפנה, החליטו השותפים לנצל את ההזדמנות ולפתוח בר יין. חסר בעיר ברי יין? ממש לא, אבל היה חסר אחד של טריגר. במסגרת שיפוץ מסיבי נבנה בר שיש גדול, והקירות כוסו בבקבוקי יין, חלקם מיובאים במיוחד עבור המקום. "הקוסם" – לא ההוא מהפלאפל, אלא יינן ממושב אורות – מייצר עבור טריגר ארבעה סוגי יינות שאפשר לשתות בישיבה בחוץ או בעמידה ליד הבר.

"אחת המטרות כאן היא לצאת מהשבלונה שאנשים באים לשבת על בקבוק יין ערב שלם, לשתות את אותו טעם 50 דקות. אנחנו רוצים לקחת את המבלים למסע יין, של חמש-שש כוסות או חצאי כוסות בערב, ואז אתה טועם מנעד דברים שמשאיר אותך בחוויה. יש פה ממד של אירוח, זה כמו מסעדה קטנה", מסביר איתי ביטון, מבעלי הקבוצה.

הכל הוא בחומרי הגלם. ויין שופ. צילום: אלון ולנסי
הכל הוא בחומרי הגלם. ויין שופ. צילום: אלון ולנסי

בתפריט של המקום החדש יש, כמובן, בשר – אבל לא רק. ניסן אלחסוב, שף המסעדה ובר האלכוהול (לשעבר מנטנטן), יצר מנות שמתאימות ללוות יין, למשל פונדו גבינת קממבר (39 ש"ח), סלט אנדיב (36 ש"ח), טרטר פילה פרה (כמו ברוז', 49 ש"ח), סאבלה גבינות על ברוסקטה (37 ש"ח), נתח בכבישה קרה (39 ש"ח), ולקינוח, פחזנית במילוי קרם פטיסייר מיסו וקרמל מלוח (14 ש"ח) – ביסים קטנים שמרפדים את הבטן לקראת המעבר מכוס יין ראשונה לשנייה ולשלישית.

מבלי לעבור את ה-40 ש"ח. ויין שופ. צילום: אלון ולנסי
מבלי לעבור את ה-40 ש"ח. ויין שופ. צילום: אלון ולנסי

השם WINE SHOP עלול להטעות – כי היי, זו לא חנות יין – אך השותפים מבהירים שבחרו בו בגלל האמירה. "כמו שיש בייקרי, זה גנרי, אבל זה עוצמתי, כי יש אמת מאחורי הדבר". וכשטועמים מהבשר, האמת מתבהרת. והאמת היא שלא באמת היינו צריכים עוד בר יין, אבל כן היינו צריכים עוד ספוט מבית טריגר, כי בשר ממכר כזה, ועוד בליווי יין טוב, הוא מסוג הדברים שתמיד צריכים בחיים.
מונטיפיורי 24, ראשון-שבת 17:00-חצות