טיים אאוט timeout

5 אירועים מומלצים לפסטיבל א-שאם לאוכל ערבי

| מאת: אורן ברזילי

השבוע מתקיים בפעם השנייה פסטיבל האוכל הערבי בעיר התחתית בחיפה. הזדמנות מצוינת להצפין לאחת הערים הכי מעניינות קולינרית, שעדיין מלקקת את פצעי השרפה. סימנו חמישה אירועים שאסור לכם להחמיץ בפסטיבל

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/12/sizes/אלבאשא-ועסאקרו-צילום-אסף-אמברם_H_wo_680_382.jpg
אלבאשא ועסאקרו. צילום: אסף אמברם

בעולם מושלם חיפה אמורה להיות הבירה הקולינרית של ישראל. הקרבה לים מצד אחד ולגליל מצד שני, לצד המגוון האתני שלה, אמורים היו ליצור כור היתוך שממנו יצמח הדבר הזה שנקרא "מטבח ישראלי". השבוע (7.12־9.12), יתקיים פסטיבל האוכל הערבי בעיר התחתית בחיפה, "א־שאם – סיפורים וטעמים מהמטבח הערבי" (ניהול אמנותי: ד"ר נוף עתאמנה איסמעיל), וזו הזדמנות נהדרת להצפין לעיר שעדיין מלקקת את פצעי השרפה האחרונה. אחת ממטרות הפסטיבל, מלבד להאכיל אתכם טוב טוב, היא לתת כבוד למטבחים שמרכיבים את אוכלוסיית העיר ומרכיבים את המטבח הלבנטיני הגדול (המטבח השאמי), זה שמערבב השפעות מטורקיה וסוריה עד ארמניה, מצרים וגם ארץ ישראל. המנות שנבחרו לככב בו השנה הן מנות שאבדו עם השנים בנוף הקולינרי המקומי. ספק אם תצליחו לטעום את כולן בביקור אחד בעיר, שלא לדבר על האוכל שמגיע מאזור הכרמל והגליל ומיוצג גם הוא בפסטיבל, ולכן סימנו חמישה אירועים שאסור לכם להחמיץ בו, ואת השאר תשמרו לגיחה הבאה לצפון.

שולחנות עגולים, גרסת הכרמל

החלק החשוב בפסטיבל יתרחש במסעדות העיר כששפים אורחים יאחדו כוחות ויכינו, במקביל לתפריט הרגיל, מנה אחת בולטת מהמטבח הערבי. למשל: חמודי עוקלה (ממסעדת איטליאנו דה לה קוסטה) יתארח במסעדת הנמל 24 ויכין עלבאשא ועסקרו (שישברק וקובה בורגול מטוגן, מבושלים ביוגורט מתובל; חמישי, 8.12). שאדי נחלה בשארה (ממסעדת אוליבו) יתארח במסעדת המעגן וינצל את עונת המלוחייה לתבשיל על בסיס ציר דגים יחד עם שרימפס צרובים (רביעי, 7.12). יעקב חיאט (ממסעדת שראביכ) יתארח בווניה ויגיש מנת מסחן (רביעי, 7.12). גם שפים יהודים יזכו להתארח, למשל ארז קומרובסקי, שיגיש קבב עטוף בעלי ליסנה (מרוות ירושלים) במסעדת לחזא (רביעי, 7.12). כל המנות יימכרו במחיר של עד 35 ש"ח.

הנמל 24, הנמל 24; המעגן, נתנזון 16; וניה ביסטרו, שער פרמר 1; לחזא, נתנזון 17 חיפה

משאית האוכל לזכרה של נדימה

בכיכר פריז תוצב במהלך הפסטיבל משאית אוכל. כמו עם הכרמלית, גם כאן מדובר בקונספט סופר הגיוני שרק מחכה להגיע לתל אביב ונתקל שוב ושוב בכשלים ביורוקרטיים. במקרה של הפסטיבל מדובר בסוג של אוקסימורון, כי האוכל שיוגש בצורה הכל כך טרנדית (בעולם; בארץ לא זכינו עדיין להמאיס את הרעיון) יהיה מוקדש לנדימה סביתי, שהייתה מוותיקות המסעדניות בארץ, והמסעדה הקטנה שלה בוואדי ניסנאס הפכה למוסד של ממש עד שנפטרה בפברואר האחרון. במשאית יוגש, באופן די צפוי, אוכל ביתי ערבי שהיה מזוהה עם המסעדה: מג'דרה, חומוס, ממולאים ובמיה.

רביעי־חמישי 12:00־22:00, שישי 12:00־16:00. המשאית תוצב ברחוב שער פלמר, חיפה

קובה עדס. צילום: אסף אמברם

קובה עדס. צילום: אסף אמברם

מזון למחשבה

בכל אחד מערבי הפסטיבל יתקיים פאנל פתוח לקהל בנושאים שקשורים למטבח הערבי וככל הנראה רלוונטיים לכל בשלן בישראל. אפרת אנזל תנחה פאנל שיסקור את המטבח הערבי בתקשורת. ד"ר גאלב ענבוסי והילה אלפרט יקיימו פאנל בנושא אוכל בשירה ובפרוזה הערבית. פאנל מעניין נוסף יעסוק בליקוט, שהיה פעם אבן היסוד של המטבח השאמי, והיום נדחק לטובת סופרמרקטים, ירקנים ושאר המקומות שבהם כולנו, בסופו של דבר, קונים את המצרכים שלנו.

אוכל ערבי בתקשורת, רביעי 19:30־21:30; אוכל בשירה ובפרוזה, חמישי 19:30־21:00; תרבות הליקוט בלבנט, שישי 11:30־13:00. כל הפאנלים יתקיימו בגלריה שער 3, שער פלמר 3, חיפה

חומוס חובק עולם

בשנים האחרונות יש פתיחות יותר ויותר גדולה כלפי חומוס יותר יצירתי ממשאוושה ומחלוטה, הזדמנות להתגאות בפופולריות הגואה של החומוס ועל הדרך להדגים את הוורסטיליות שלו. האירוע יארח שפים מוכרים בחומוסיות העיר, והם יכינו חומוס משלהם: דיוויד פרנקל (פרונטו) יגיש בחומוס אבו שאקר חומוס קורקבנים באסקי; יוסי שטרית (משייה, קיטצ'ן מרקט) יגיש בחומוס פרג' חומוס עם סלט זעלוק (חצילים מרוקאיים); ירון קסטנבוים (מיטמרקט) יתארח בחומוס אבו ראמי ויכין חומוס לימה עם טלה וחצילים וסבינה ולדמן תגיש חומוס מזרח אירופי עם תבשיל חמציץ, עלי סלק ולשון בקר בחומוס פאדי.

אבו שאקר, שד' המגנים 29; פרג', שד' המגנים 29, אבו ראמי, הנמל 30; פאדי, הבנקים 4 חיפה

פתת ביתנג'אן. צילום: אסף אמברם

פתת ביתנג'אן. צילום: אסף אמברם

חנויות פופ אפ וטעימות

דרך נחמדה להגיד "דוכני פסטיבל". בחנויות יימכרו תבלינים, כלים ומוצרים מהחקלאים ומהיצרנים בסביבה, מתבלינים נדירים ועד ממתקים קלאסיים. חלמתם פעם להשתתף בטעימות דבש ושמן זית? בסדנת קליעת סלים או בסדנת הכנת תערובת זעתר? אוקיי, אלו חלומות מאוד ספציפיים. בכל אופן, תוכלו להגשים אותם בפסטיבל ובשביל מה אנחנו נוסעים לצפון אם לא כדי להגשים חלומות.

קליעת סלים, רביעי־חמישי 16:00, שישי 12:00; טעימות דבש ויין, רביעי־חמישי 17:30, שישי 14:00; הכנת תערובת זעתר, שישי 16:00. הסדנאות יתקיימו בחנות הפופ־אפ, שער פלמר 3, והן ללא עלות.

פסטיבל האוכל הערבי בעיר התחתית בחיפה – "א־שאם – סיפורים וטעמים מהמטבח הערבי", העיר התחתית בחיפה, רביעי־שישי (7.12־9.12). לפרטים נוספים

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: c422d06bb