טיים אאוט timeout

בייגלים בצבעי הקשת בניו יורק? יצאנו לבדוק

| מאת: מאי פלטי

יש אנשים עם מזל. הרבה מזל. אנשים שנמצאים בניו יורק כשאנחנו כאן, למשל. או אנשים שנמצאים בניו יורק ונשלחים לאכול בייגל בצבעי הקשת. כתבתנו יצאה לבדוק מה עומד מאחורי חד הקרן הבצקי שכל הרשת נוהרת אחריו, וחזרה מאושרת

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/10/sizes/IMG_0770-H_wo_680_382.jpg
Heavy Breathing. הריינבואו בייגלז בהכנה

האנושות לעיתים נוגעת ללב. כשהיא לא שואפת לדקור, לבזוז ולחולל הרס, כמובן. באפרוריות הסתיו של העיר ניו יורק, ובאפרוריות האינטרנט של כל העולם כולו – אנשים מנסים להפיח את השממה הקיומית בכל מיני דרכים פתטיות וחמודות להפליא, ולחבק כל דבר שיכבה את המוח ויזכיר להם רחם. נכון לשבוע זה, הרשת כולה בהיסטריה מהצעצוע החדש; בייגל בצבעי הקשת, The Rainbow Bagel בלעז. הגימיקים החמודים האלה לא עובדים עלי, רטנתי לעצמי. כבר יצאו לי מהתחת כשחגגתי יומולדת שש. יאללה, תתקדמו. מיותר לציין שהשורה האחרונה מלאת שקרים ורצתי לשם כמו ילד שמן ללא עכבות.

ריינבואו בייגל. מתוך האינסטגרם thebagelstore

ריינבואו בייגל. מתוך האינסטגרם thebagelstore

ריינבואו בייגל. מתוך האינסטגרם thebagelstore

ריינבואו בייגל. מתוך האינסטגרם thebagelstore

בחנות בשם The Bagel Store שנמצאת ברחוב בדפורד אשר בוויליאמסבורג, ברוקלין – ישנו תור ארוך שמשתרך בריבוע מושלם. בארץ מישהו היה נדקר כאן. ואילו בחנות, בלי להגזים, עמדו נרגשים כארבעים אנשים. השעה היתה אחת בצהריים כשנגמר מלאי הריינבואו בייגלז לאותו יום. ביום מכינים אלף כאלה. בשל מורכבות ההכנה, כמובן שהמתכון חסוי – כולל הקלוריות. מאותם הבייגלים המשמחים ניתן להכין רק מאה יחידות בכל חמש שעות. וכך, מדי כל ערב, טורח הבעלים, האופה הראשי ואמן הבייגלז הברוקלינאי, סקוט רוסילו – להכנת הבייגלז למחר.

סקוט, איך המצאת את הדבר המוזר הזה ולמה?

"את הריינבואו בייגל המצאתי לפני חמש עשרה שנה, בלוקיישן הראשון שלי, כמה בלוקים למטה. זה היה בשנת 2000. את היית בת עשר אז. נכון?"

צילום: מאי פלטי

איך זה… צילום: מאי פלטי

הופך לזה? ריינבואו בייגל. מתוך האינסטגרם thebagelstore

הופך לזה? ריינבואו בייגל. מתוך האינסטגרם thebagelstore

כן, נכון.

"אז כשאת היית בת עשר אני התחלתי לייצר את הריינבואו בייגל. עכשיו זה התפוצץ ואני מוכר 800 כאלה בשעתיים. כשהתחלתי זה היה כמו טיפול אישי מבחינתי, תמיד נמשכתי לאמנות. אני לא יודע לצייר, אבל תמיד הייתי מאוד מוכשר עם בצק – אז החלטתי לקחת את זה לשלב הבא. במקום להשתמש בקנווס, השתמשתי במים ובקמח. לאורך השנים זה התפתח לכל הטעמים המופלאים האלה. יש גם את ה״קרייגל״ שהוא הילד של קרואסון ובייגל, בייגל פרנץ׳ טוסט עם שמנת נוטלה ובייגל בטעם תות (הערת המחברת; זה אדום!!!)".

צילום: מאי פלטי

סקוט טורח על הבייגלז. צילום: מאי פלטי

מה התגובה הכי יוצאת דופן שקיבלת לריינבואו בייגל? מישהו מת?

"לפני 15 אמרו לי 'בחיים לא תוכל למכור את זה'".

באמת?

"נשבע לך באמא שלי. נשבע לך בילדים של אחותי".

ריינבואו בייגל. מתוך האינסטגרם thebagelstore

קרים צ'יז שלום. ריינבואו בייגל. מתוך האינסטגרם thebagelstore

בשלב הזה הפכתי לקלישאה של סרט דיסני, סיפורה של בחורה מגושמת עם חיבה גדולה לבצקים, כשהלכתי אחורה וכמעט הפלתי מגש גדוש גושי בצק חייכנים כאשר במקביל החל להתנגן מהרדיו שיר הנושא של בת הים הקטנה. סקוט, בחולצה ורודה בוהקת, החל לערבל את קרים צ׳יז עוגת היומולדת שלו. מולנו היו שלוש קערות עצומות מלאות עוגת יומולדת וקרים צ׳יז, וכל כך הרבה ספרינקלס, ״אין דבר כזה יותר מדי ספרינקלס!״, הוא זעק. ניסיתי לצבוט את עצמי כדי לוודא שאני לא חולמת. ״תטבלי!״, הוא צעק עליי, מגיש לי ריינבואו בייגל. טבלתי את הבייגל בקרים צ׳יז. וכך כהרף עין, זה היה הרגע בו נכנעתי להכל. נכנעתי לסרקזם. נכנעתי לביקורת. נכנעתי לעצמי. טבלתי. ציפיתי לטעום פלסטיק ואימה אבל נתקלתי בטעם מאוד נעים, טעם שהחזיר אותי לילדות (ילדות לא שלי, בעיקר). הטעם דומה לדגני בוקר פרוטי לופס, אוכמניות, קצת לימוני, קצת תפוזי, קצת דביק, בצקי, מתוק אבל לא מדי. כנגד כל הציפיות, מושלם. אפס בריא. אפס טבעוני. אפס נטול גלוטן. אפס ערך תזונתי. תשע מאות ארבעים בזיליון קלוריות. מאה אחוז שמחה טהורה. ולו לרגע אחד.

לאינסטגרם של הריינבואו בייגלז – לחצו כאן

היד שאוחזת בפרס. צילום: מאי פלטי

היד שאוחזת בפרס. צילום: מאי פלטי

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0