לראשונה בהיסטוריה: מועמד ערבי לראשות העיר תל אביב-יפו

אמיר בדראן (צילום: זאהר אבו אלנסר)
אמיר בדראן (צילום: זאהר אבו אלנסר)

עו"ד אמיר בדראן, חבר המועצה ב-15 השנים האחרונות, יעמוד בראש רשימת "כולנו העיר" - איחוד של הרגע האחרון בין רשימות השמאל "אנחנו העיר", "עיר סגולה" ו"עיר ירוקה" - ויהיה מועמדה לראשות העיר. המטרה: אלטרנטיבה אמיתית למועמדים הקיימים "שמשרתים שכבה מצומצמת של בעלי הון"

22 בספטמבר 2023

היסטוריה בתל אביב: לראשונה בתולדותיה של העיר העברית הראשונה – מועמד ערבי יתמודד בבחירות המקומיות על ראשות העיר. עו"ד אמיר בדראן, יו"ר חד"ש ביפו וחבר מועצת העיר מאז 2008 ומהפעילים הבולטים בעיר למען שותפות ערבית-יהודית, יוביל את רשימת "כולנו העיר" בבחירות המקומיות שיתקיימו ב-31.10 ויהיה המועמד מטעמה לראשות העיר.

>> התל אביביות: אורנה ברביבאי וציפי ברנד מתאחדות נגד חולדאי
>> זה רשמי: אסף זמיר מצטרף לרון חולדאי במירוץ לראשות העיר

מאחורי המהלך ההיסטורי  (מועמדת ערביה לראשות העיר כבר הייתה לנו: אסמה אגבארייה זחאלקה שעמדה בראש רשימת דע"ם ב-2008), עומדת הרשימה המשותפת החדשה, "כולנו העיר", המהווה איחוד כוחות של כמה מרשימות השמאל בעיר, ביניהן "עיר סגולה", "עיר ירוקה" ו"אנחנו העיר" (שהתמודדה בבחירות הקודמות כשבראשה אסף הראל ובדראן מספר 2 שלו), ותפעל למען שוויון אמיתי בין ערבים ויהודים בתל אביב-יפו.

רשימה משותפת באמת. אנשי רשימת כולנו העיר (צילום: יחסי ציבור/כולנו העיר)
רשימה משותפת באמת. אנשי רשימת כולנו העיר (צילום: יחסי ציבור/כולנו העיר)

את ההחלטה להציב מועמד מטעם הרשימה לראשות העיר מסבירים ברשימה "במטרה להציג אלטרנטיבה אמיתית מול המועמדים הקיימים, שמתכוונים כולם לשמור על הסדר הקיים שמשרת שכבה מצומצמת של בעלי הון". הרשימה משלבת דמויות חדשות בפוליטיקה העירונית, לצד חברי מועצה ותיקים עם רקורד של עשייה רבת שנים בתחום החברתי, ופעילות.ים ואקטיביסטיות.ים ממגוון תחומי מאבק.

לצדו של עו"ד אמיר בדראן יובילו את הרשימה חברת מועצת העיר והפעילה הפמיניסטית המזרחית שולה קשת, יו"ר ועד שכונת נווה שאנן; איתמר אבנרי, ממנהיגי תנועת "עיר סגולה", פעיל בקהילת הלהט"ב, וממקימי ועד שוכרי הדירות בשכונת פלורנטין; אלעד הוכמן, מנכ״ל "מגמה ירוקה" ויזם חברתי; מאיה פרץ, מארגנת איגוד-מקצועית ב-"כוח לעובדים"; עו"ד נועה לוי, מזכירת חד"ש בתל אביב; רולא דאוד, מנהלת ארצית שותפה בתנועה היהודית-ערבית "עומדים ביחד"; הפעיל החברתי היפואי עומר סכסכ ועוד.

אמיר בדראן עם אסף הראל ושולה קשת לפני בחירות 2018 (צילום באדיבות "אנחנו העיר")
אמיר בדראן עם אסף הראל ושולה קשת לפני בחירות 2018 (צילום באדיבות "אנחנו העיר")

הרשימה תפעל למנוע את המשך הג'נטריפיקציה ולהעניק קול לתושבות ולתושבי שכונות דרום העיר, הוותיקות והוותיקים, לתושבים הערבים ביפו, לקידום שוויון מגדרי, להגן על זכויות קהילת הלהט"ב, לשמור על זכויות מבקשי מקלט, מהגרים וילדים חסרי מעמד, ולקדם את נושא איכות הסביבה בעירייה. ברשימה המשותפת מדגישים את ניסיונם הרב של המועמדים והמועמדות במאבקים למען צדק ושוויון בתל אביב-יפו: קשת ובדראן שימשו כאופוזיציה עיקשת לחולדאי בחמש השנים האחרונות, והם בעלי רקורד של עשייה רבה למען הקהילות המוחלשות, "עיר סגולה" היא תנועה חדשה שקמה כדי לקדם גם בשטח וגם בתוך העירייה פתרונות מתקדמים למשבר הדיור ולהחזיר את העיר לתושביה, ו"עיר ירוקה" התמודדה בעבר למועצת העיר, וזכתה בתמיכתם של אלפי שוחרי סביבה ופעילי אקלים בעיר.

מ"כולנו העיר" נמסר: "נהיה כוח שמבטא את האינטרסים של הרוב הגדול של תושבי העיר, ונקדם את זה לא באמצעות בהודעות יח"צנות בתקשורת, אלא דרך שינוי מדיניות העירייה. למי שחיים בתל אביב-יפו נמאס לראות איך ראש העיר מתהדר בנוצות של ליברליות, בזמן שהוא הופך את העיר למקום שרוב התושבות והתושבים לא יכולות ויכולים להרשות לעצמם לגור בו".