שש בירות מיוחדות שאסור לכם לפספס בתערוכת בירס

תערוכת הבירה הגדולה בישראל תיפתח מחר בהיכל התרבות עם בירות חדשות ומהדורות מיוחדות. הנה הסיקס פאק שלנו

28 באפריל 2019

זו השנה התשיעית של תערוכת הבירה הגדולה בארץ, המתקיימת מדי שנה בתל אביב. השנה, תתקיים התערוכה בהיכל התרבות ותציג על פני כ-3000 מ"ר כ-100 סוגי בירות, בהן בירות חדשות ומהדורות מיוחדות המיוצרות לפסטיבל. זוהי הזדמנות נהדרת לחובבי הבירה לטעום את התוצרת החדשה שלך המבשלות הישראליות והבינלאומיות ולהתארגן על מלאי איכותי לקראת יום העצמאות.

לצד דוכני הבירות יוצבו מתחמי אוכל, סדנאות, מכירת אביזרי בירה, כוסות ממותגות מרחבי העולם וביום השני לתערוכה אף תיערך תחרות גמר של קוקטיילים על בסיס בירה.

הנה שש הפייבוריטיות שלנו שאסור לכם לפספס:

1. בירה נצרת

מבשלה הפועלת כבר מספר שנים, השייכת לשני הייטקיסטים מנצרת שהחלו לבשל בירה כתחביב ולאחר שהתאהבו במשקה החליטו לפתוח את המבשלה ברובע הקתולי בנצרת. מדובר בבירה הראשונה של המגזר הערבי בתוך גבולות ישראל. בירת הדגל של המבשלה היא חיטה אמריקאית 4.5% אלכוהול. הבירה עוברת תהליך דריירופינג ובו מוסיפים כשות בשלב התסיסה.

why not: בירה גם בקוקטייל
why not: בירה גם בקוקטייל

2. WHY NOT

בדוכן של יבואני המשקאות כספי תוכלו לטעום קוקטייל על בסיס בירה משני סוגים: WHY NOT RASPBERRY ROSE- קוקטייל פטל ורדים 4.8% אלכוהול עם פטל, מי ורדים, גזר שחור, לימון ותפוחים. ו-WHY NOT SMOKY ISLAND- קוקטייל אשכוליות 5% אלכוהול עם אשכולית ורודה, לימון וערער.

שבט מצננים. אייס מן
שבט מצננים. אייס מן

3. מבשלת שבט

מבשלת חדשה ומסקרנת במיוחד של ניל וסרמן וליאור בלמס אשר עובדים בשנים האחרונות במפעל בפרדס חנה ומיישנים בירות בתוך חביות ברבן,רום ווויסקי. המבשלה יוצאת בהופעה ראשונה לקהל בתערוכה עם שני סוגי בירות. ICE MANN- בירת הדגל של שבט – בירת לאגר גרמנית 5.2% אלכוהול. ו- WEE LADDIE- בירה בסגנון אייל סקוטי 5.5% אלכוהול.

4. מבשלת שפירא

המבשלה המוכרת מציגה כאן לראשונה בירה ייחודית: STRONG SOUR- בירה חמוצה עם 8.5% אלכוהול. מדובר בטכניקה שהייתה נפוצה במאה ה-19 ובה בוצעה התססה של השמרים יחד עם הסביבה והעונה שבה בושלו. הבירה מכילה פרחי שקדיה מהרי ירושלים אשר מעניקים ארומות ייחודיות משום שהם בשיא עונתם. הבירה עוברת תסיסה כפולה ועל אף אחוז אלכוהול הגבוה, טעמה קליל, חמצמץ ומתאפיין בארומות של אגס ופירות עץ.
בתערוכה תוצג גם בירה שורשים, פרי שיתוף פעולה בין פסטיבל בירס 2019 לבין עמותת "קבוצת שורשים" אשר פועלת למען ניצולי שואה. כל הכנסות ממכירת בירה זו יועברו לעמותה.

הדובים מבעירים
הדובים מבעירים

5. מבשלת הדובים

המבשלה שהחלה את דרכה בחצר בית ברעננה ומשם התגלגלה לבישול בירות במבשלת הארץ שבקריית גת, מציגה כאן את אחת הבירות המיתולגיות שלה שחוזרת לאחר שנים של היעדרות – בירת אש- פייל אייל בסגנון אמריקאי 4.7% אלכוהול. בתהליך התסיסה מוסיפים פלפלי שאטה קטנים לבירה אשר מעניקים טעם פיקנטי. בתערוכה הדובים מסתובבים עם בקבוק קטן של תמצית צ'ילי, ובעזרת כמה טיפות יגבירו עבורכם את חריפות הבירה עד לרמת – ובכן – אש.

6. איפשי

המותג שהוקם בידי חמישה חברי ילדות מכוכב השחר המבשלים בירה בבית מאז השירות הצבאי משתמש בשירותי מבשלה בערד ומציג בתערוכה לראשונה את שתי בירות הדגל שלו:
סטאוט שיבולת שועל- בירה כהה 6.3% אלכוהול בתוספת שיבולת שועל, דבש וטקילה.
חיטה-בירת אייל חיטה בלגית 4.7% בתוספת שיבולת שועל וחליטת פירות.

התערוכה תתקיים בהיכל התרבות בתל אביב בתאריכים 29-30 באפריל, ותהיה פתוחה לקהל המקצועי בשעות אחה"צ: 15:00-18:30 ללא תשלום ולקהל הרחב בשעות הערב: 18:30-23:00 בעלות של 95 ש"ח הכוללת  3 שוברים ע"ס 10 ש"ח לקניית בירות ושתייה חופשית ממגוון הבירות שיוצגו . הכניסה תהיה ברישום מקדים באתר: https://eventbuzz.co.il/lp/event/beers2019
כתובת: הוברמן 1, תל אביב.