מה הולך ברו: דירוג 10 הגברים הכי קשוחים בטלוויזיה האמריקאית

אל תבקשו ממנו סיגריה. תומאס שלבי ב"פיקי בליינדרס". צילום: יח"צ
אל תבקשו ממנו סיגריה. תומאס שלבי ב"פיקי בליינדרס". צילום: יח"צ

מאז שנדלקה מצלמת הטלוויזיה הראשונה גברים קשוחים עיטרו לנו את המסך, ולמרות שבעידן הנוכחי מקומם קצת השתנה, הם עדיין קשוחים כתמיד, רק אחרת. מצאנו את עשרת הגברים הכי קשוחים על המסך, ואז נתנו להם להילחם אחד בשני. סתם נו, רק דירגנו

2 בפברואר 2024

על אף השינויים התמידיים בדמות הגבר הטלוויזיוני, העולם אוהב לראות גברים מסוקסים עומדים בפני אתגרים. בין אם הם גיבורים, אנטי גיבורים או סתם נבלים, העיקר שהם מספיק חזקים לעמוד בהכל.חלק מהגברים ברשימה הזאת הם הם אנשים בעלי יתרון פיזי מובהק, חלק פשוט חסרי מעצורים, אז רגע לפני שהם מפנים את הדרך למודל הגבריות החדש: הנה רשימת הגברים הכי קשוחים על המסך.

>> גבר אחי: דירוג 10 הגברים הכי קשוחים בטלוויזיה הישראלית

10. גראלט מריוויה ("המכשף")

באמת שהתאמצנו מאד להביא רשימה ללא גיבורי על, כי צריך להיות כאן קרב הוגן, אבל אי אפשר להתעלם מצייד המכשפות האהוב. הסיבה שהוא כאן למרות כוחות הכישוף שלו, היא שהם לא מגדירים אותו. הם שם כדי לעזור לו, מן הסתם, אבל הכוח האמיתי של גראלט מגיע מתוך מיומנות, קור רוח וחוסר יכולת כללי להביע רגש. נו, גבר. מי שמכיר את המכשף אפור השיער מהמשחקים מכיר את כל התארים שהוא נושא איתו. תגידו את האמת, לא הייתם מפחדים אם היה רודף אחריכם בן אדם בשם גראלט מריביה, הזאב הלבן, גווינבלייד, הקצב של בלדוויקן ואוחז חרב הגורל?

9. ווילסון פיסק ("דרדוויל", "הוקאיי", "אקו")

אין הרבה נבלים טובים ביקום הקולנועי של מארוול, אבל אחד בהחלט הרוויח את מקומו ביושר בגלריית הנבלים של ענקית הקומיקס. מלבד היתרון הפיזי של קינגפין, אין לו כוחות מיוחדים. הוא פשוט מאד אינטליגנט, מאד חזק, ומאוד נוטה להשתמש בשיטות מאפיונריות להשגת מטרותיו. חוץ מזה, זאת הברקה להדביק את המבט המאיים של וינסנט ד'אונפוריו לנבל כל כך אייקוני, אויבם המושבע של שלושה גיבורים: אקו, דדרדוויל וספיידרמן. נסו להתמודד מולם, ותגידו לנו שזה לא קשוח.

8. ג'ון דאטון ("ילוסטון")

ג'ון דאטון הוא הגרסה העדכנית של אחד מהארכיטיפים הכי ותיקים, בקולנוע ובטלוויזיה כאחד – הקאובוי. אב המשפחה של חוות דאטון המפורסמת הוא אבא קשוח, שמאמין בענישה פיזית על ילדיו, אבל גם רוצה לכפר על חטאיו כשהוא מבין שהוא לא נהיה צעיר יותר. הוא לא אכזרי כמו כמה מהפושעים ברשימה, אבל הוא יודע מה הוא רוצה, עקשן כמו פרד, ולא צריך הרבה בשביל לאיים. מספיק רק מבט אחד או משפט קצרצר כדי להלך אימים על ילדיו, ועל כל מי שמעז להתנגד לו.

7. המנדלוריאני ("המנדלוריאן")

מנדו (פדרו פסקל) הוא אחד הלוחמים הכי קשוחים בגלקסיה. חלק מכת מתנקשים שמזכירה יהודי חלל, שהם למעשה הלוחמים המיומנים בגלקסיה (אחרי הג'דיי והסית', אבל להם יש את הכוח). מנדו מתגבר על אינספור מכשולים במטרה להגן על בייבי יודה (אני מסרב לקרוא לו גרוגו), ובכל פרק מחדש הוא מוכיח למה אסור להתעסק איתו. זה לא שמנדו לא נופל ונכשל לפעמים, אבל בכל פעם הוא מרים את הראש, שם את הקסדה ויוצא לחסל קצת רעים.

6. מייק ארמנטראוט ("שובר שורות", "סמוך על סול")

עוד ב"שובר שורות" מייק היה דמות אהובה במיוחד, ומאחר וידענו שהוא קשור לסול גודמן, שמחנו לקבל אותו בחזרה בספין אוף. ההישג הגדול של מייק בתור מה שנקרא "גבר קשוח" הוא לא הפעולות הרבות שהוא עושה למען האנשים ששוכרים את שירותיו, אלא עצם העובדה שגם אחרי שאנחנו נחשפים לצדדים יותר אישיים ורגישים בו, הוא עדיין נשאר אחת הדמויות הכי מאיימות שראינו על מסך הטלוויזיה. 

5. דוויט מנפרדי ("המלך של טולסה") 

כולם יודעים שסילבסטר סטאלון הוא חתיכת בן זונה קשוח, ואם אתם מפקפקים בזה, הגיע הזמן למרתון "רוקי" ו"רמבו". אבל זה לא סוד שהוא גם מזדקן לא מדהים, ובשלב מסוים האימיג' של סליי מחסל זרים בג'ונגל הפסיק להיות אמינה. אבל בתפקיד דווייט מנפרדי, מאפיונר שישב שנים בכלא עבור משפחת הפשע מבלי להוציא מילה וחוזר כדי לגלות ששולחים אותו לפתוח סניף מאפיה בטולסה, הוא כבר אמין לגמרי. אין מה להגיד, זה פשוט תענוג לראות את סטאלון עושה בית ספר בפשע לכל טולסה, והוא עושה את זה עם כל כך הרבה ביטחון עד שאפילו נשים שצעירות ממנו בעשרים שנה נופלות לרגליו. נו טוב, לא הכל יכול להיות אמין.

4. ג'ואל מילר ("האחרונים מבינינו")

עוד דמות של פדרו פסקל נכנסת לרשימה, ולא בכדי. בינינו, אני מעדיף את גרסאת המשחק, אבל אין ספק שאחרי פרק או שניים פסקל מצליח לתפוס את המהות של ג'ואל ולהביא אותה לידי ביטוי. הוא הטיפוס השקט והחשדן שעושה את כל מה שצריך לעשות כדי לשרוד, גם אם זה אומר לירות בכל מי שינסה לפגוע באלי. מהרגע שפרצה המגיפה ג'ואל מתמודד עם טרגדיות אישיות, מראות מזעזעים, והוא מאבד את האנשים הכי יקרים לו. את כל זה הוא צריך לעבד בעצמו, אבל גם להישאר חזק עבור הילדה עליה הוא שומר מכל משמר. אם תשאלו אותי, זה די קשוח. אה כן, והוא יכול להרוג אתכם כמעט עם כל חפץ שנמצא בהישג יד. 

3. רוי טילמן ("פארגו")

במשך השנים פארגו הציגה לא מעט גברים קשוחים – לורנס הרוצח השכיר (בילי בוב ת'ורנטון), מייק מיליגן (בוקים וודביין), וכמובן וי. אם. ורגה (דיוויד טווילס), שהיה יותר מפחיד ומעורר חלחלה מקשוח, אבל עדיין נחשב. ובכל זאת, הנבל המוצלח מכולם הוא רוי טילמן בגילומו של ג'ון האם. טילמן הוא שריף טראמפיסט המאמין אך ורק בחוקת ארצות הברית, ולא בחוקיה. הוא רכושני, אלים, ואולי אחרי כמה פרקים תבינו שגם מפלצתי – אבל אין מה להגיד, הוא הדמות הכי קשוחה שהייתה השנה על המסך. ולא רק בגלל האב שהוא, או הבעל שהוא, אלא בגלל שחוויית הצפייה בו כל כך קשוחה. 

2. תומאס שלבי ("כנופיית ברמינגהאם")

אם יש משהו שההיסטוריה של פיקי בליינדרס הוכיחה, זה "אל תתעסקו עם תומאס שלבי". עזבו אתכם, זה פשוט לא כדאי. פשוט תנו לו את מה שהוא רוצה וזה יחסוך לכם את הסבל. תומאס שלבי חוזר לברמינגהאם ישר אחרי מלחמת העולם הראשונה, ובהתחלה הוא מרגיש שקט. אפילו שקט מדי. אבל השקט של שלבי הוא הכוח שלו, כי כשהוא מתפרץ, זה הרבה יותר משמעותי. כל מי שניסה להפיל את טומי (ויש לא מעט) לא נשאר בחיים, וממש עד הרגע האחרון, גם כאשר כל הסיכויים נראים אבודים, הוא ממשיך להילחם ממש כמו שנלחם במלחמה שיצא ממנה. אז תזכרו את הסלוגן, ו"אל תתעסקו עם תומאס שלבי".

1. בילי בוצ'ר ("הבנים")

מכל הדמויות הרבות שהצגנו כאן, אין ספק שהבחור הכי קשוח על מסך הטלוויזיה הוא בילי בוצ'ר. רק כדי להבהיר, אנחנו מדברים כאן על אדם, בשר ודם, שרוצה להילחם בגיבור העל הכי חזק בעולם – הומלנדר. אתם לא רוצים להיות על הכוונת של בוצ'ר, כי הוא יכול להיראות בהתחלה קצת גס וקצת מקסים, אבל תסמכו עליי כשאני אומר לכם – כשהוא שם מישהו על לוח המטרה, הוא לא מרפה עד שהוא פוגע. וכשהוא פוגע, זה לרוב יהיה כואב ואכזרי. הוא כל כך קשוח עד שהומלנדר, גיבור על שיכול לחתוך אותו לשניים בן רגע עם ראיית הלייזר שלו, ישב אצלו בבית כדי לקבוע להילחם זה בזה על אדמה חרוכה. כן, כמו שני בוקרים שקובעים דו קרב בצהרי היום. אני לא יודע מה איתכם, אבל אם הומלנדר היה רוצה להרוג אותי, לא הייתי מרגיש עם זה מאד בנוח. לעומת זאת, ככל שהסדרה ממשיכה, נראה שבוצ'ר רק נהנה מהמשחק של חתול ועכבר, וממש ניזון מזה. אמאל'ה, איזה גבר.