קומדיה רומנטית במיטבה: מזמן לא ראינו כזאת כימיה זוגית מבעבעת

"האוהבים" (צילום: יחסי ציבור/SKY)
"האוהבים" (צילום: יחסי ציבור/SKY)

בינג' של שלוש שעות מהנות מאוד עם מותק של סדרה, זה משהו שעשוי לעניין אתכן? כי "האוהבים" שהגיעה ל-yes ו-HOT היא אחת הסדרות הקומיות-רומנטיות הטובות ביותר של הזמן הזה, ולפעמים - כמו עכשיו - זה כל מה שצריך

15 בנובמבר 2023

הקומדיה הרומנטית היא ככל הנראה הז'אנר הכי אסקפיסטי בנמצא, ואלה שמספרות על התאהבויות בין סלבריטיז לבין אנשים רגילים, כמו "נוטינג היל" למשל, ניחנות לרוב במינון גבוה במיוחד של פנטזיה.

הסדרה הבריטית "האוהבים", שנפרשת על פני שישה פרקים קצרים, היא מין קומדיה שכזו, אך היא מתייחדת בכך שבשלב מסוים פורצת לתוכה מציאות מרה שתמיד היתה שם ברקע. כשזה קורה, אנחנו גם מתחילים להבין איך זה שבחורה כל כך נבונה וחדה כמו ג'אנט תקועה בעבודה מתסכלת בסופרמרקט (זה לא עניין מגדרי). דווקא המיני-סלבריטי שיימוס, שמנחה תכנית ראיונות פוליטית, פחות נבון מכפי שהיינו מצפים מאדם במעמדו (וזה כנראה כן עניין מגדרי).

ולכן "האוהבים" היא בעצם יותר קומדיית סקרובול (קומדיה מטורללת), סב-ז'אנר של הקומדיה הרומנטית שהתפתח בהוליווד בשנות השלושים של המאה שעברה, ומתאפיין בהעצמה של הממד הקומי, ובכך שהנשים הן היוזמות שמובילות את הסיפור. אם נשכח רגע מההגדרות הז'אנריות, מה שחשוב הוא ש"האוהבים" היא מותק של סדרה, ושהכימיה בין ג'וני פלין ("חולה אהבה") ורושין גלגאר ("הבן שלי") מבעבעת.

פנטזיה? גם, אבל לא רק. "האוהבים" (צילום: יחסי ציבור/SKY)
פנטזיה? גם, אבל לא רק. "האוהבים" (צילום: יחסי ציבור/SKY)

שיימוס פלין, בעל השם המאוד אירי הוא לא בדיוק אירי, וזה לא בדיוק השם שלו, אבל הרשת מחליטה לשלוח אותו לבלפסט, לשדר משם את תכנית הטלוויזיה החדשה שלו (הוא מגיע מהרדיו). כבר בהתחלה הוא מאופיין כאדם מאוד מרוכז בעצמו, שבטוח שהוא יותר מפורסם מכפי שהוא באמת, אבל זה לא מונע ממנו להיות חינני כמו השחקן המקסים שמגלם אותו. במקביל אנחנו צופים בג'אנט עובדת בסופרמרקט ומפגינה אגרסיביות לא ברורה כלפי עובד אחר שבסך הכל אמר לה "בוקר טוב". הבוס הנחמד שלה פיליפ (קונלת' היל הזכור כואריז מ"משחקי הכס") לא מפטר אותה על המקום, ומכאן אנחנו מבינים שהוא יודע שבבסיס היא בחורה טובה שמתמודדת עם קשיים שייחשפו בהמשך. העובדה שגלגאר המצוינת היא השחקנית הכי פחות מוכרת בסדרה תורמת לאותנטיות של דמותה.

קצת כמו בסדרה של דנה מודן. "האוהבים" (צילום: יחסי ציבור/SKY)
קצת כמו בסדרה של דנה מודן. "האוהבים" (צילום: יחסי ציבור/SKY)

ג'אנט ושיימוס נפגשים באופן אבסורדי לגמרי – הוא בורח מבריונים שתקפו אותו ברחוב באמצע חזרות לתכנית הראשונה שלו, מטפס על קיר שמקיף חצר ונופל על ראשה בדיוק כשהיא מנסה לירות בעצמה. כך הם מצילים זה את זה באופן עלילתי וגם סמלי (קצת כמו בפתיחה של "ככה זה" של דנה מודן). משום שאיבד את הנייד שלו הוא מבקש להיכנס לדירתה להתקשר למונית, ובזמן שהוא מחכה הם נדלקים זה על זו. בימים הבאים הוא יחזור לבלפסט, והיא תיסע ללונדון, והם יתכתבו הרבה במסנג'ר וידברו הרבה וגם יעשו הרבה סקס, אבל המחשבה על עתיד משותף מסבכת את העניינים כי לשניהם יש לא מעט סודות. מה גם שלשיימוס יש בת זוג מפורסמת ומושלמת מכל בחינה (אליס איב מ"בלגרביה").

חמודים ולוהטים. רושין גלאגר וג'וני פלין, "האוהבים" (צילום: יחסי ציבור/SKY)
חמודים ולוהטים. רושין גלאגר וג'וני פלין, "האוהבים" (צילום: יחסי ציבור/SKY)

"האוהבים" היא יצירתו הטלוויזיונית השלמה הראשונה של המחזאי האירי דיוויד איירלנד, המתגורר בצפון אירלנד. המתחים הפוליטיים הנפיצים בחבל הארץ הזה נוכחים במחזותיו הקומיים עתירי הפרסים וגם בסדרה הפקחית הזאת, שמשמעות שמה באנגלית (The Lovers) היא לא בדיוק מה שחשבתם. איירלנד כתב לשחקניו דיאלוגים שנונים וסיטואציות מצחיקות ומביכות ורומנטיות; ג'אנט חדת הלשון כל כך נמרצת ומלאת חיים, שאנחנו תוהים מדוע היא רצתה להתאבד. בבוא הזמן נקבל תשובה אמיתית שתעמיק את הדרמה של הדמויות ותחדד את ההחלטות שהן עושות. גם דמויות המשנה החביבות, בהן עובדת חדשה בסופרמרקט (ג'ן מאריי) שמאוד מעוניינת בחייה הרומנטיים של ג'אנט, תורמות למארג האנושי המלבב. 

בסוף בסוף "האוהבים" היא בכל זאת פנטזיה, אבל רוב הזמן היא משכנעת אותנו בשלמות של הדמויות ובחיבור ביניהן, והיא מציעה כשלוש שעות של צפיית בינג' מהנה מאוד. 
"האוהבים/The Lovers", עונה אחת, שישה פרקים. עכשיו ב-HOT וב-yes