גם כן מזל: קבלו את המנצחת הכי סתמית בהיסטוריה

זהבה מחייכת. לשם שינוי
זהבה מחייכת. לשם שינוי

בעונה סבירה זהבה היתה מגיעה לכל היותר למקום ה-6 אבל הכלום ככל הנראה משתלם | העונה הזו צריכה להיות תמרור אזהרה לרועי עוז, לא רק כי הצליחה בו זמנית לעורר יותר שערוריות מהרגיל ולאבד רייטינג - אלא כי כמעט כל קו עלילתי שבנה עליו התפוגג בדרך

23 במרץ 2021

שמישהו יצבוט אותי בבקשה, ורצוי שזה יהיה אורן. זה נגמר, זה באמת נגמר. 3 וחצי חודשים, 63 פרקים, 24 דיירים וטיפת מזל אחת שהספיקה לסחוב את כל העונה הזו עד הרגע האחרון, ואין ראוי ממנו לעונה – המנצחת הכי סתמית בימי האח, דיירת שאלמלא היתה זהבה בן היתה מגיעה לכל היותר למקום השישי, גמר בנעלי בית והרבה בכי על פארש. במידה מסוימת, על אף שהגמר הזה כן כלל קהל, הוא היה משעמם אפילו יותר מגמר הקורונה שנערך בשנה שעברה. לפחות אז היתה לנו את תקווה.

איזה גמר הפוך, יא אללה. מתי בפעם האחרונה ראיתם גמר שכלל אלמנט הפתעה בודד שהפתיע רק את המתמודדים וגם הוא נגמר חמש דקות לתוך הפרק? אני כן חייב לפרגן ולהגיד שחמש הדקות האלו היו מצוינות, והמבטים המופתעים של ששת הדיירים האחרונים בהחלט היו בידור כהלכה, אבל מרגע שאלמוג עזבה את הבית ושאר המתמודדים השלימו עם הגזרה שהם יאלצו לצאת החוצה בפיג'מה (סוף סוף הפרסומת הבלתי נסבלת של "אפשר בפיג'מה" רלוונטית ודווקא עכשיו היא לא שם?!) הגמר הרגיש כמו תור ארוך לשיחה עם היועצת בית ספר, אם היועצת היתה לירון וגיא.

ששת האחרונים באח הגדול
ששת האחרונים באח הגדול

רק תסתכלו על איזה מבנה מוזר היה לפרק הזה: קליפ הפתיחה היה יפה מבחינה ויזואלית, אבל רק הדגיש כמה העונה הזו חלפה עם הרוח; לאחר מכן האח גילה לדיירים את ההפתעה הגדולה וזכה לכמה פרצופי הלם נאים למצלמה; הו אז התחיל קצב של הוצאת דייר > ריאיון משעמם בחוץ > הקרנת קליפ המיטב > פרסומות, עם איזה קליפ צחוקים/בכי רנדומלי בין לבין. אם מה שקורה על יציע הדיירים המודחים יותר מסקרן ממה שקורה בבית, סימן שיש פה בעיה גדולה.

סדר הדיירים היוצאים, כאמור, לא הכיל אף הפתעה – אלמוג, אורן, קארין, תום, ג'וזי וזהבה, רשימה שגם בגדדי היה יכול לנחש. זו עדות לרשימה חלשה במיוחד, וזהבה ללא ספק זכתה מההפקר. דמיינו לכם, למשל, גמר עם גל, דרור, יהודה וג'וזי מול זהבה, אין שום סיכוי שהיא היתה זוכה. אלמוג ואורן נפגעו מקללת הכניסה השניה, קארין לא הציגה דרך מרשימה אלא יותר שיטת הישרדות ותום הוא מותק של בחור עבור גל, אבל עבור המיליון הוא רק עוד עו"ד, וג'וזי אולי היה הסיכון היחיד על המיליון, אבל הטירלול שהביא לאורך העונה יצר אנטיגוניזם לצד אמפתיה, מספיק כדי להשאיר אותו עד המקום השני, אבל לא עבור המלוכה.

זהבה בוכה. כרגיל
זהבה בוכה. כרגיל

וזהבה, מה כבר יש להגיד על זהבה? לא, אני באמת שואל, מה כבר יש להגיד על זהבה? היא הדיירת הכי אנמית מאז הארנב, הכי שקטה מאז הדג והכי בנאלית מאז דלית. בואו ננסה להבין מה זהבה עשתה בבית על פי מונטאז' הסיכום שלה: התקבלה בכבוד של מלכים, שרה היהודים, נעלבה על אורז, התגעגעה לבן, חלמה על בית, קיבלה הופעה בקיסריה ושברה שיא חדש בליטרים של דמעות בבית האח. גם זה משהו, אני מניח.

אני יודע שזה נשמע כאילו יש לי משהו נגד זהבה, ובאמת שאין כי אי אפשר לתחזק רגש שלילי כלפי דובונית האכפת לי הבלתי מזיקה הזו, אבל צריך לזכור – מדובר בדיירת שנמנעה מלהעמיד דיירים להדחות לאורך כל העונה, התחמקה מכל החלטה שרק היתה צריכה לקבל, התקפלה לתנוחת עובר בכל רגע משמעותי ופשוט היתה שם. אחרי הפרק הראשון של העונה כתבתי שאם לא תעשה טעויות משמעותיות העונה היא תגיע עד הסוף, אבל מי ידע שהיא לא תעשה פשוט כלום?

ג'וזי יוצא
ג'וזי יוצא

העונה הזו צריכה להיות תמרור אזהרה לרועי עוז, לא רק כי הצליחה בו זמנית לעורר יותר שערוריות מהרגיל וגם לאבד רייטינג, אלא כי כמעט כל קו עלילתי שבנה עליו התפוגג בדרך. זוכרים שבתחילת העונה ניסו לבנות נראטיב של ימין מול שמאל בעזרת בגדדי ורונית? זה נגמר אחר יותר משבוע. זוכרים את המרובע הרומנטי על ליבה של מלכת היופי? נגמר בחיבוק מביך בין קארין לדיוויד בין הפרסומות. זוכרים שהיה אמור להיות מתח בין סלבז לאנונימים? שהיו חוקים חדשים? שהדחות פומביות היו אמורות לייצר אקשן? שפער הגיל בין גל לתום היה רלוונטי? שאלימלך קשתי?

יציע המודחים בגמר
יציע המודחים בגמר

שום דבר מזה לא שרד, וכך נשארנו יותר מדי שבועות עם הריב הרפטטיבי בין יהודה לרמי, התקפי החרדה של ג'וזי והמזמוזים של לינור. מכיוון שזה לא עבד נשארנו עם טריקים כמו גמר מזויף, הדחות מזויפות, כרטיס זהב (מזויף) ולסיום, גמר בהפתעה. לא מזויף, בדקתי. העונה הבאה קרובה מתמיד, ותעלה בקיץ הקרוב. אני מקווה שרועי עוז כבר ישב בחדר הדילמות במטרה להחליט לאן לקחת את הספינה המקרטעת הזו להבא, כי אם זהבה בן מנצחת מבלי לעשות כלום, יכול מאוד להיות שהוא איבד את הדבר הכי חשוב עבור האח הגדול – השליטה.