"האח הגדול" פרק 15: מופע הזוועות ושתיקת הכבשים

אחרי שהתהפכה לנו הבטן מהמהלך של סימה, קיבלנו את המופע של אביבית בר זוהר. ולמה הדיירים החדשים נטפלים לשוגי ושוג? כל הדברים החשובים שקרו ב"האח הגדול" פרק 15

שתיקת הכבשים (מתוך "האח הגדול")
שתיקת הכבשים (מתוך "האח הגדול")
21 ביוני 2018

אומרים ששתיקת האנשים הטובים אל מול הרוע מאפשרת אותו, וכך בדיוק הרגיש העליהום של סימה על לירז בפרק ששודר אמש (רביעי). העימות הידרדר לרמת חרם בתיכון, צווחות והשפלת לירז מול כל הכבשים השותקות שמסביב – הכל בגלל שהיא הזמינה חמוציות מתקציב הבית ולא חלקה אותן עם השאר (גאד, תשחררו יא עלובים).

אחרי ה"שטן מהלך על שתיים" ממחזרת סימה את הלהיט "אם תדברי על הילדים שלי אני אקבור אותך" (בתגובה להערה של לירז על תזונת ילדיה). והנה ראו מי מצטרפת אליה – מירב, שרק מקודם ספגה את נחת לשונה של אביבית בר זוהר והקפידה לשתוק בזהירות. עכשיו היא גנגסטר שמעורר לחיים שתי קלישאות מהתיכון – חזקה על חלשים, ואין ילד רע, יש ילד שרע לו. וואלה.

סימה כותשת את לירז (מתוך "האח הגדול")
סימה כותשת את לירז (מתוך "האח הגדול")

בפרקים הקודמים של "האח הגדול":
מה קורה כשהמצלמות מפסיקות לעבוד?
הבחילה שאחרי משימת הממתקים
רגשות רומנטיים נחשבים לבגידה?

הסצנה הזאת הפכה לנו את הבטן. לירז עוד מנסה לשמור על חזות קשוחה אבל ברור מה הולך לה בפנים. ואף אחד מהדיירים לא מגיב; אפילו מריה, החברה הטובה, שותקת במשך כל הזמן הזה. אחר כך היא לא תבין למה לירז כועסת עליה – זה הרי "ויכוח שהוא לא שלי". אפילו רועי, שסיפר שהסיטואציה החזירה אותו לימי בית הספר כילד דחוי, לא ממש יצא להגנתה. פני הדור וכל זה.

מירב כותשת את לירז (מתוך "האח הגדול")
מירב כותשת את לירז (מתוך "האח הגדול")

אווירת ההשפלה חלפה כלא הייתה, ופינתה מקום לאקשן אחר בבית. או במילים אחרות: ברוכים הבאים למופע של אביבית. הדיירים המפורסמים מודעים לכך שהם רק אורחים לרגע (למעט אחד שיהפוך לדייר קבע), וניכר שהם באים לתת עבודה. עוד בכניסה אביבית מחרחרת ריב מול מירב, שקראה לה פלאחה, לטענתה בקטע טוב של בלבוסטה, אולם אביבית טוענת שהפירוש למילה הוא פרחה (לא בדיוק, פלאח הוא כינוי לעובד אדמה. שזה לא הרבה יותר טוב).

אביבית לא מבזבזת זמן וממשיכה אל עבר התחנה הבאה: שיחת בנות עם מגי ומריה. היא מכריזה בפניהן שכשהיא בזוגיות היא שומרת אמונים, אפילו בזוגיות בת שבוע (אהם אהם). בכלל, ניכר כי הדיירים החדשים תודרכו על ידי ההפקה להיטפל לרומן של שוגי ושוג, וגם טילטיל תוקף. הוא מודיע לישראל שהוא ישן איתו במיטה הערב, ושמה נסגר בינו לבין מגי, "אתם אחים חברים, מה?".

אביבית עושה שמח (מתוך "האח הגדול")
אביבית עושה שמח (מתוך "האח הגדול")

ישראל מופתע מנאום התוכחה של אביבית (ברצינות, רק עכשיו עצרת לחשוב על הסיטואציה?), והנה תכף תיפתח חזית נוספת, הפעם כשנטע תכריז בפניו שמערכת יחסים בריאה מבחינתה זה נאמנות מאה אחוז. גם אדל מצטרפת לחגיגה ומבהירה שלעולם לא תפזול ימינה או שמאלה. תחילה נראה שישראל מושפע מהביקורת, שהייתה מעודנת כמעט כמונו במאנצ' לילי: הוא לא משיב למגי, ששואלת אותו אם ירצה שתישן במיטה אחרת הלילה, ונכנס לחדר האח. אבל סוף טוב, הכל טוב: שוגי ושוג חוזרים להיות דביקים ומעצבנים.

שוגי ושוג מתנשנשים (מתוך "האח הגדול")
שוגי ושוג מתנשנשים (מתוך "האח הגדול")

אחר כך אביבית שואלת את מגי אם אהבה את בן זוגה. מגי עונה שאהבה את סגנון החיים ואת ההעדפות המשותפות שלהם, אבל שלא באמת אהבה מהלב, לא כמו עכשיו. אביבית מתרגשת מהמחווה הרומנטית עד כדי שהיא שוכחת את השורות שנתנו לה בהפקה, ואומרת שאהבה זה קסם.

עלילות שוגי ושוג (מתוך "האח הגדול")
עלילות שוגי ושוג (מתוך "האח הגדול")

חדי העין בוודאי הבחינו בניצני ניצוצות בין נטע לאליאב. אפילו שהקטע שבו היא נכנסת לחדר האח כדי לדבר עליו מרגיש כמו שיעור משחק מול מצלמה, יש מצב לרומן על-אמת בגזרה. מה שלא יהיה, מזל גדול שהדיירות החדשות בבית זמניות בלבד, משום שהכניסה המשותפת שלהן לחדר האח מעוררת כל כך הרבה רעש שאפשר לשמוע אותן גם על מיוט.

נטע ואליאב מחממים מנועים (מתוך "האח הגדול")
נטע ואליאב מחממים מנועים (מתוך "האח הגדול")

לא נגענו

"תשתבש, אני משתבשת איתך" (מגי ממשיכה לזרום עם ישראל)

"תמנון מת, תיקן מת" (נטע ואליאב מדרדרים את "ארץ-עיר" למחוזות חשוכים)

"אני באמת מאוד טוטאלית לגברים שלי" (אביבית מתייחסת לגברים כמו חוג)

"תקשיב אני קילר" (ישראל מצטנע)

עתידות

אביבית עומדת לעוף על מירב בפיצוץ בומבסטי.

[interaction id="5b2b37cdb4076b971e1eb4c1"]

 

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד