נתראה ב-2023: החלו העבודות להקמת חוף הדולפינריום

הדמייה מתחם הדולפינריום (צילום: עיריית תל אביב)
הדמייה מתחם הדולפינריום (צילום: עיריית תל אביב)

ראש העיר רון חולדאי בישר היום על תחילת העבודות במסגרת הפרויקט שתוכנן עוד ב-2018 לאחר שמבנה הדולפינריום נהרס. בנוסף לחוף החדש יוקם גם מרכז קהילתי לספורט ימי, שבילים ומרפסת תצפית

זה עדיין רחוק מלהספיק, אבל נראה שבעירייה מחלחלת ההבנה שצריך לחבר טוב יותר בין העיר לחוף הים. בתחילת השנה החלו עבודות באזור כיכר האופרה שנועדו לחבר בין הרחובות הסמוכים לים, ובשבוע האחרון החלו גם עבודות להקמת חוף חדש באזור שבו שכן הדולפינריום.

החוף החדש צפוי להיפתח בנובמבר 2023 והוא יכלול, בין השאר, מרכז קהילתי לספורט ימי ואתגרי ולצדו ייסללו שבילים, יוקמו מתקני משחקים ותוקם מרפסת תצפית (ראו הדמייה).

נציין שמדובר בתכנית לא חדשה שפרטיה פורסמו כבר ב-2018, וגם היא הושגה לאחר מאבק ציבורי. בעבר התכנית היתה לבנות מגדלים על שפת החוף, אבל לאחר המאבק הושגה פשרה לפיה בעלי הקרקע יקבלו זכות לבנות את המגדלים מעבר לכביש ברחוב קויפמן, וסמוך לחוף יוקם פארק הדולפינריום והמרכז הספורטיבי במקום מבנה הדולפינריום שנהרס ב-2018.

אז מה בעצם חדש? ובכן, לפי ראש העיר רון חולדאי אלה העבודות שסוף סוף יצאו לדרך. "פתיחת הים, חיבורו לעיר ופיתוח רצועת החוף כנכס מרכזי של העיר – זו המטרה שעמדה לנגד עיניי מאז נבחרתי", כתב הבוקר, "כעת אנו עושים צעד נוסף אל עבר מטרה זו אחרי שהסרנו את הדולפינריום הנטוש".