על איזה בסיס משדכים זוגות בעונה הזו של חתונמי? עשינו לכם סדר

עוד לא ראינו כלום. "חתונה ממבט ראשון" (צילום מסך: קשת 12)
עוד לא ראינו כלום. "חתונה ממבט ראשון" (צילום מסך: קשת 12)

היא רופאה מרוחקת, הוא הייטקיסט שעובד בעבודת ההייטק ויש לו עסק קטן להייטקים קטנים. מה הקשר? בירה נשר. וגם זה יותר טוב ממערכת היחסים הלא-פיזית-בעליל שבין רינת ודניאל. ריקאפ חתונמי יורה חצים ללב, אבל לפעמים גם פוגע באברים אחרים

18 במאי 2022

איך יודעים שפרק ב-"חתונמי" הולך להיות משעמם? כשקשת אפילו לא מצליחים לסחוט נראטיב לפרומו. "הזוג שלא היה אמור להיפגש" זה לא הממ… כל זוג אפשרי בחתונמי? איזה זוג כן אמור להיפגש? מה שהתכוון המשורר (כלומר, עורך הפרומואים) הוא שהחתן ליאור נסע על הקורקינט שלו בדרך שהוא בדרך כלל לא נוסע בה, ושם נעצר על ידי מלהקת של חתונמי. ואכן בשלה השעה להכריז על מלהקות חתונמי כארגון גרילה מהגדולים ביותר בישראל, קצת אחרי "השומר החדש". הן נחושות, משכנעות ובכל מקום, כולל מאחורי הקורקינט שלך. אם השב"כ מחפש כישרונות חדשים, הייתי מציעה לו להתחיל את החיפושים משם.

האם ניחשתם כבר מה המקצוע של הברנש על קורקינט? נכון מאוד הוא הייטקיסט. בבוקר מהנדס תוכנה, בצהריים הולך למסאג' ובערב יושב על אדן החלון בדירתו על כיכר רבין וחושב את המחשבה הרומנטית "כמה זמן אתה רוצה לחיות עם הילדים שלך?" בתור סמן למתי הוא רוצה זוגיות. ובצד השני, קטיה – רופאה כירורגית, דור רביעי לרופאות, ובכך העונה מוכרזת רשמית כגרסת הלייב אקשן של האנטומיה של גריי.

הקו המנחה לשידוך בין השניים הוא, כמובן, ששניהם חכמים. ואם יש מי שכבר מבולבל בכל הנוגע לסיבות השידוכים השונים בעונה, אעשה לרגע סדר בדברים במכנים המשותפים:
מעין ובן – אוכל
מאי ומשה – רגישות
רינת ודניאל – עזרה לזולת
קטיה וליאור – אינטליגנציה

כנראה שזהו, סיימנו עם התאמת ריחות גוף וניתוחים פסיכולוגים על משיכה, ועברנו סופית לשדך לפי הפיות ב-"בנות ווינקס". שיהיה בהצלחה. המומחים אומרים שקטיה מחפשת גבר אלפא עם לב טוב, אבל מוצאת לרוב רק אחת מהתכונות. לפיהם, ליאור הוא "הכי גבר אלפא", אבל השאלה המתבקשת היא האם המומחים יודעים מה פירוש הביטוי גבר אלפא? או שאולי גם הם מתבלבלים כמו אהובתנו דנה בן ארי, שחושבת ש"גבר" היא מילה נרדפת ל"מזרחי"?

אצל רינת ודניאל, העריכה מגייסת את כל האמצעים שברשותה על מנת לשכנע אותנו שהמצב משתפר. אם בפרומו הם נראו נקרעים מצחוק, זה רק כי נפל להם אצטרובל מהשולחן אחרי בילד אפ באמת קורע, אבל רינת כבר מתכננת נתיבי מילוט עם "אני צריכה איזה שבוע שבועיים להבין מי נגד מי". את נגדו מאמי, כבר הבנת יפה מאוד.

אחרי שבפרק הקודם הזדעזענו מהחיבוקים הכפויים של דניאל, רבים אמרו על הסיטואציה שהיא "קרינג'". אני לא שותפה למינוח הזה – ב"קרינג'" יש משהו בלתי מזיק, סתם רגע מביך וגמלוני. סיטואציה של מגע מתמשך ולא רצוי פעם אחת פעם היא מטרידה. לא ברמת #MeToo, אבל עדיין לא נעים לאף אחת. וזה גבר שלא מבין את הבעלות על מרחב אישי, וממשיך ליזום מגע. כשהם יושבים לעשן, הוא קם ומחבק אותה (שוב בלי שהיא מחבקת אותו חזרה). הוא לא לומד. מעניין יהיה לראות אם מכבש הלחצים הזה יתגבר ואם רינת תמשיך לשים גבולות, תיכנע למניפולציות או פשוט תארוז מזוודה.

את שאר הפרק היא העבירה בצילום קדחתני לאינסטגרם, ונותנת לדניאל את תפקיד המתעד של הטיול. ב-2018 חברת סכיני הגילוח "בילי" הוציאה פרסומת שהציגה נשים עם שיער גוף, והעבירה את התחושה שכל הפרסומות עד היום שיקרו לנו. זו בדיוק ההרגשה שמקבלים בצפייה ברינת – מה עשו כל שאר הנשים בחתונמי עד עכשיו? למה לא ראינו אותן מצלמות כל הזמן לסטורי?

ובחזרה לליאור וקטיה, שמגיעים אל המומחים לקבל את ההזמנות לחתונה. ליאור מספר שהוא לא ישן בלילה, "חשבתי על מה אם כן, הרשיתי לעצמי קצת". זו סוגיה שמטריפה אותי, וזו לא פעם ראשונה – אדוני החתן, עברת אודישנים, הליך סינון, איפור, הלבשה, שמו לך מיקרופון ויש פה לפחות ארבע מצלמות. מה בדיוק אתה חושב, שזה בעצם פספוסים? שזה Too Hot to Handle ואלכסה חרמנית תצוץ בכל רגע? למה תמיד בשלב קבלת ההזמנה הם עדיין לא סגורים אם הם התקבלו לתכנית ומצאו להם שידוך?

אה כן? תודה שהחלטת. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12
אה כן? תודה שהחלטת. "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12

ואולי הדבר הטוב ביותר העונה הזו הוא הרגעים האייקונים שהיא מספקת מצד בני משפחה וחברים. כנראה שסוף סוף הבינו, אחרי אמא של מעיין רובין, שהם הכוכבים האמיתיים ונשמח לקבל עליהם ספין-אוף. קחו לדוגמה את סבתא של קטיה, שלא יודעת מילה בעברית חוץ מ-"וימותו הקנאים", ובכך זכתה בלב שלי.

והיה גם את המפגש היפה בין אמא של ליאור לאבא של קטיה – היא באה לעשות פלקס ולא הבינה על מי היא נפלה: "שמעתם על ליאור? הוא למד הנדסת תוכנה באוניברסיטת תל אביב", אמרה האם הגאה, אבל מאבדת את כל הדם בפנים כשהיא מגישה את קלף "הבן שלי מהנדס", וחוטפת בתגובה את הג'וקר של "הבת שלי מנתחת".

אולי תתחתני איתנו? "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12
אולי תתחתני איתנו? "חתונה ממבט ראשון", צילום מסך/ קשת 12

בחופה הרב אומר לקטיה שליאור אמנם רצה ללמוד רפואה אבל בסוף בחר בהייטק. כמובן, הוא עשה תואר בהייטק, עובד בעבודת ההייטק ויש לו עסק קטן לייצור הייטקים קטנים. איזה שכונה. בסופו של דבר, בפעם האחרונה שהייתה לנו רופאה בחתונמי זה נגמר בחתונה אמיתית, וגם העובדה שהיא מרוחקת משחקת, לפחות סטטיסטית, לטובת הקשר. כמו שהזכירה לנו מורן נורוק בטוויטר עם פתיחת העונה: "יש סיכוי – כששני בני הזוג מתלהבים; יש סיכוי – כשהגבר מתלהב והאישה לא; אין סיכוי שבעולם לא משנה מה תחסכו מכם את הדרמה ותחתכו הביתה – כשהאישה מתלהבת והגבר לא".

לא מסכימים עם הריקאפ שלנו? מזל שלאחיות שלנו ב"את" יש ריקאפ גברי למהדרין