מבשלים לשובם: מסעדות ברחבי ת"א יגישו מנות שאהובות על חטופים

המנה האהובה על משפחת ביבס. אוסובוקו עם ירקות שורש וכרוב לבן של שף יהונתן בורוביץ'. צילום: דור קדמי
המנה האהובה על משפחת ביבס. אוסובוקו עם ירקות שורש וכרוב לבן של שף יהונתן בורוביץ'. צילום: דור קדמי

במהלך הסופ"ש הקרוב תוכלו להגיע למגוון רחב של מסעדות ברחבי הארץ ולטעום מנות ספיישל שמוקדשות לחטופים בעזה, במסגרת יוזמה של אחת מאחיות החטופים ומטה המשפחות. גם בתל אביב מכינים מגוון מנות שהחטופים אוהבים להכין, או אוהבים לאכול - הנה הרשימה התל אביבית המלאה

8 בפברואר 2024

מחר יציינו ברחבי העולם יום המשפחה, אך בישראל זה הולך להיות יום מורכב במיוחד, כי משפחות רבות מדי לא יחגגו השנה. לכן יום המשפחה הזה הוא זמן שעדיף לנצל כדי לחשוב על בני המשפחה הישראלית שלנו שלא כאן, ולהזכיר שאנחנו מחכים להם, ולא נהיה שלמים עד אז. במסגרת מיזם "מבשלים לשובם" – יוזמה של נופר בוכשטב, אחותו של יגב בוכשטב, אשר נחטף לעזה עם זוגתו – מגוון רחב של מסעדות מכל רחבי הארץ יבשלו מנות ספיישל לכבוד החטופים, בין אם מנות שנהגו להכין, ובין אם מנות שפשוט אהבו.

>> חושבים קדימה: העובדים במילואים, אז שמחה מגיש פיצה על החוף

נופר הקדישה את היוזמה היפה לאחיה, שאהב אוכל ואירוח, כמעיין דרך להזכיר שהם עדיין שם, ולהכיר טיפה יותר את החטופים דרך מה שהם אהבו, ובאופן שאנחנו מאוד מתחברים אליו – גם דרך הבטן. נופר אספה מתכונים משפחתיים של חטופים, ופנתה (יחד עם מטה החטופים) למסעדות ברחבי הארץ, שנרתמו מיד ליוזמה. בבירת הקולינריה המקומית תל אביב ישנם לא מעט מסעדות שהצטרפו, כאשר חלק מסוים מהמסעדות מקדישות את ההכנסות מהמנה למטה החטופים. המנות יוגשו החל מהיום ועד למוצאי שבת (10.2).

אהרוני'ס פרייד צ'יקן. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של המסעדה
אהרוני'ס פרייד צ'יקן. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של המסעדה

כך במסעדת M25 של שוק הכרמל יגיש השף יהונתן בורוביץ' מנת אוסובוקו, לכבוד משפחת ביבס. בפוסט אינסטגרם שפרסם השף הוא כתב: "הצטרפנו למאבק להעלאת המודעות, שלא לומר לזעוק ולצרוח, על העובדה שיש לנו מעל מאה חטופים בעזה כאילו זו גזירת שמיים – אל מול הממשלה הרופסת הזו. אנחנו נגיש מחר את אחת המנות שמשפחת ביבס הכי אוהבת: אוסובוקו, כשכל ההכנסות תרומה למטה החטופים והנעדרים". בורוביץ' הוסיף כי למשפחת החטופים שהפכה לסמל היה קשר מסוים למסעדה. "מתחקיר קצר שערכנו עולה שירדן והמשפחה ביקרו אצלנו מספר פעמים, והוא היה נוהג להכין את סלט הטחינה עגבניות שלנו בבית דרך קבע. צמרמורת עברה בגופנו. אין דבר שנרצה יותר מלארח ולחבק את המשפחה היקרה הזו שוב".

מעבר ל-M25, יש כאמור מגוון רחב של מסעדות תל אביביות שיגישו מנות ספיישל במסגרת המיזם: שף גיא אריש יבשל בסנטי מרק בצל של כרמל גת, ובמשיה פסטה בולונז לרומי גונן; אייל שני יגיש במלכה צלי בקר של נדב פולוול, ובצפון אברקסס תוגש עוגת גבינה לפי מתכון של גדי מוזס; במסעדת רמה ובקפה מאייר יגישו ניוקי סולת של יגב בוכשטב; במסעדת אוזריה מכינים בורקס בשר של סשה טרופנוב; בית הפנקייק יגישו פנקייקים אמריקאיים של קית׳ סיגל; ובקיטון מכינים רגל קרושה, המאכל האהוב על עודד ליפשיץ.

יעקב בר יין. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של המסעדה
יעקב בר יין. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של המסעדה

עוד יוגשו באמורה מיו רביולי לפי מתכון של של לואיס הר; במסעדת קפה אירופה יגישו קראק פאי של אליה כהן; ביעקב בר יין עוגת שוקולד של מיה גורן ז״ל וקרמשניט של שלומי זיו; בגורמה 26 יגישו המבורגר של לירי אלבג; בלוינסקי 53 טבית של שלמה מנצור; ובפינת השלושה מנת בחש של איתי חן; ישראל אהרוני יגיש סנדביץ׳ שניצל בחלה לעדן ירושלמי באהרוניס פרייד צ׳יקן שבשרונה, ובקצבייה בשנקין יוצע אוסבוקו, שהוא כאמור, המאכל המשפחתי של משפחת ביבס. בואו לאכול, ובעיקר לא לשכוח לרגע שהם שם, ושזה אחריותנו שהם יחזרו.
המנות יוגשו החל מהערב ועד ליום שבת, ה-10.2