מה ראינו בלילה: 5 סדרות שהחזיקו אותנו ערות וסליזיות השבוע

די נו, שמישהו ישים עליהם בגדים. קר לנו. "חם, רותח, לוהט!". צילום: יח"צ נטפליקס
די נו, שמישהו ישים עליהם בגדים. קר לנו. "חם, רותח, לוהט!". צילום: יח"צ נטפליקס

החרדית שעושה עלייה כדי לעלות על חיילים, הריאליטי שבו כולם עולים על כולם וגם כמה סדרות פחות חרמניות. כן, גם השבוע עבר אלינו שבוע גדוש ביותר מדי טלוויזיה ואנחנו כרגיל כאן כדי לסכם, למיין, לסנן ולדאוג שלא תבזבזו זמן

1. "סוסים איטיים" (עונה 2)

החדשות הטובות: "סוסים איטיים" חזרה אלינו לעונה שנייה. החדשות העוד יותר טובות: היא חודשה כבר גם לעונה שלישית ורביעית. והחדשות הבאמת טובות הן שהעונה השנייה של הסדרה נפתחת באותה תנופה של קודמתה, ומייצבת את מעמדה כאחת מסדרות הריגול הטובות והמקוריות של הזמן הזה. נזכיר: "סוסים איטיים" מתמקדת בסוכני MI5 שסרחו או פישלו והורחקו אל היחידה האדמיניסטרטיבית "Slough House", ובמפקדם השיכור והמבריק ג'קסון לאמב (גארי אולדמן בתפקידו הטוב ביותר זה שנים) שאיכשהו בכל זאת מוצאים עצמם מעורבים בפרשיות ריגול הרות גורל שבהן הם צריכים להציל את המצב.

>> את זה אתם חייבים לראות: 20 הסדרות הכי טובות בטלוויזיה עכשיו
>> העתיד כבר בחוץ: 15 סדרות המדע בדיוני הטובות של זמננו
>> מצחיק מאוד באמת: 20 הסדרות הקומיות הכי טובות כרגע

הבוסים של אפל טי.וי+ הימרו על סדרת הספרים רבי המכר של מיק הרון הנושאים את אותו שם, ונראה שההימור הזה הולך להשתלם להם מאוד. הרון מצליח בספריו לשמור על איזון מרשים בין המתח האופייני לז'אנר הריגול ובין הומור בריטי וסרקזם דק, והכותבים הראשיים של הסדרה, וויל סמית' (לא זה שאתם מכירים) ומורוונה בנקס, שניהם קומיקאים וכותבים קומיים שהופקדו על התסריט כדי לדאוג שהצד הקומי יעבוד (על הפסקול, אגב, הופקד מיק ג'אגר כי הוא מעריץ של סדרת הספרים). מה שמרשים כאן זה שגם בניית הדמויות עסיסית ומרובדת היטב כדי שגם הדרמה תעבוד. קשה להחליט לפעמים אם מדובר בדרמת ריגול קומית או בקומדיית ריגול דרמטית, אבל זה כל כך כיף וכל כך בריטי שזה לא באמת משנה.
"סוסים איטיים", עונה 2, 6 פרקים, עכשיו באפל TV+

2. "גורג' ותמי"

מוזיקת הקאנטרי אף פעם לא ממש תפסה מחוץ לארצות הברית, ואפשר להתווכח אם זה חבל או לא, אבל אגדות רומנטיות ברמה הוליוודית דווקא תפסו חזק ועולם הקאנטרי התוסס והיצרי סיפק את אחת הגדולות שבהן: סיפור אהבתם הסוערת של תמי ווינט וג'ורג' ג'ונס. ב-2016 זה היה אמור להפוך לסרט ביוגרפי עם ג'סיקה צ'סטיין וג'וש ברולין, החיים עצמם גלגלו את התסריט לסדרת טלוויזיה בת שישה פרקים בשואוטיים/פאראמונט+, ברולין הלך ומייקל שאנון בא במקומו, והתוצאה היא "ג'ורג' ותמי" שפרק הבכורה שלה שודר אמש בארצות הברית.

במרכז העלילה, כאמור, נמצא הרומן שניצת בין וויינט וג'ונס ב-1968, כשהוא אחד מכוכבי הז'אנר הגדולים והיא רגע לפני הפריצה הבאמת גדולה שלה, אבל הסדרה פותחת תמונה רחבה מאוד ולא מתמקדת רק ביחסים המורכבים והמעונים בין שני הכוכבים אחרי שיחסי הכוחות השתנו, עם כל קלישאות ההרס העצמי, האלכוהוליזם והכדורים. וויינט, בניגוד למה שהשתמע אולי מלהיטים כמו "Stand By Your Man", לא הייתה אישה קטנה וכנועה. ג'ונס היה בעלה השלישי ואהבתה הגדולה ביותר, אבל בסך הכל התחתנה חמש פעמים ופילסה לעצמה דרך בכל הכוח בעולם שנשלט על ידי גברים. הסדרה, לפי מה שסיפרה בתם של ג'ורג' ותמי ששיתפה איתה פעולה, מביאה תמונה אותנטית ולא מיופה של הדרמה הרומנטית ביניהם.
>> "גורג' ותמי", סדרה מוגבלת, שישה פרקים, עכשיו בפארמאונט+

3. "אני אוהב אותך, אתה שונא אותי"

אם אתם בני גיל מסוים (בואו נאמר, פחות מ-30, אבל יותר מ-20), יש סיכוי טוב שפעם, די מזמן, אהבתם את הדינוזאור הסגול בארני. היום תופעת התרבות הזו, וסליחה על משחק המילים הבלתי נמנע, נכחדה – אבל לתקופה מסוימת, מאמצע שנות ה-90 ועד תחילת שנות ה-2000, הוא היה בכל מקום עם שירים רפטטיביים, אטיטיוד אופטימי וזעם שהוא עורר בלא מעט אנשים. רגע, זעם? על מה הרעש? עם בארני קרה משהו מעניין, וסביב הדבר הזה נרקם הדוקו "אני אוהב אותך, אתה שונא אותי" (שמרפרר לשיר המוכר ביותר של בארני, בו כמובן "אני אוהב אותך, אתה אוהב אותי", וכך עד אין קץ). כי בארני, איתרע מזלו לפרוץ לתודעה הציבורית בדיוק כשהאינטרנט נכנס לכל בית, והשנאה לבארני הפכה לסוג של מם מוקדם.

התופעה הזאת הייתה משמעותית מספיק בשביל להצדיק ערך ויקיפדיה משל עצמה (חפשו Anti-Barney humor) וגם, כך מסתבר, את הדוקו הזה, ששודר השבוע ביס דוקו ועדיין זמין ביס VOD. חוץ מזה, אם כבר נכנסתם לעניינים, אולי תחפשו גם קומדיה שחורה מופלאה ואנדרייטד לחלוטין מ-2002, שנקראת "סמוצ'י חייב למות" (שביים דני דה ויטו!) ועוסקת ביריבות אלימה בין מנחי תוכניות ילדים (רובין ויליאמס ואדוארד נורטון), שאחד מהם מופיע בדמותו של קרנף סגול וחייכן בשם סמוצ'י – שבבירור מרפרר לבארני.
"אני אוהב אותך, אתה שונא אותי", ביס VOD

4. "חם, לוהט, רותח!"

הנה היא חוזרת: סדרת הנטפליקס הכי לוהטת – או מטומטמת, תלוי איך מסתכלים על זה – הגיעה (די מהר) לעונתה הרביעית, ואפשר לחתוך את המתח המיני עם כפית. זה כמעט לא יאמן, אבל "חם, רותח, לוהט!", להיט הנטפליקס הגדול של הקורונה, הספיקה להגיע כבר לעונתה הרביעית בטווח של פחות משלוש שנים, וזה עוד מבלי להחשיב את שתי העונות של הגרסה הברזילאית או את העונה של הגרסה הלטינית (מה, ברזיל לא לטינית?). אז לפני שיגיעו לגרסה פולנית, שם אנחנו מניחים שהרווקים יתחרמנו על תה, מפיקי התכנית מבטיחים, איך לא, שזו העונה המוגזמת ביותר עד כה.

למי ששכח או הדחיק, פורמט התכנית די פשוט ומאוד נבזי: חבורת רווקים תמידיים וחטובים מתמיד נוחתים בלוקיישן מרוחק וסקסי – הכל סקסי בתכנית הזו – למה שהם חושבים שהוא עוד ריאליטי שידוכים חרמניקי רגיל. רק כשהם מתמקמים בלוקיישן ומבלים יום בסקירת שוק הבשר ובניית פנטזיות מיניות התכסיס נחשף, ומכשיר AI דמוי אלכסה (בואו, זו אישה שמדובבת מנורה) מספר להם שהם נחתו בריאליטי סקס עם מוטיבים נוצריים שמקדש התנזרות כדרך להשיג אהבה ומערכת יחסים עמוקה. אה, והזדמנות לזכות במלא כסף, כל עוד לא נכנעים ליצר. כן, מה חשבתם, שזה סתם בילוי מכבה מוח? יש גם מסר, והוא שמרני. בקיצור, יהיה חם, יהיה רותח, לא בטוח שיהיה לוהט אבל בהחלט תקבלו כמה תקריבים של אנשים יפים מתחרמנים על החוף.
"חם, רותח, לוהט!", עונה 4. זמין עכשיו בנטפליקס

5.

עוד שניה 2022 נגמרת – וזה ברור שבתקופה הזאת זה די קשה כבר לעשות פרובוקציות. כבר ראינו הכל, כבר שמענו הכל, רוב הדברים שמנסים להיות אדג'יים פשוט מעייפים אותנו. ואז מגיעה סדרה כמו "חאנשי", שמצליחה באמת לטלטל אותנו (וגם לשבור אותנו מצחוק, כן? אנחנו בקומדיה, חשוב להבהיר), ולא רק בגלל הנושאים שלה – אלא גם בגלל שב"חאנשי" הפרובוקציה היא אף פעם לא העיקר. כלומר, זו סדרה שהולכת רחוק מאוד, ואי אפשר להתייחס אליה שלא כאל סדרה פרובוקטיבית, אבל למרבה המזל, כאן הדברים החתרניים משרתים את הדמויות ואת העלילה. לא להיפך.

וכך כתבה על הסדרה אצלנו נעמה רק: "חאנשי שלה היא דמות מרגיזה, מפחידה, מעוררת רחמים, לפעמים בלתי נסבלת, אבל קשה להוריד ממנה את העיניים. עוד יותר קשה שלא להתרגש כשהיא משיגה את מה שהיא רוצה, או כשהיא סוף סוף עושה משהו נכון. 'חאנשי' הוא בראש ובראשונה סיפור על אישה צעירה שעושה טעויות, הרבה טעויות, כך שארבעת הפרקים הראשונים לעונה כוללים לא מעט רגעי קרינג' קשים וכואבים. במובן מסוים, הסדרה היא כולה כתב הגנה על הצורך לעשות טעויות – ובפרט את הטעויות שאת מעדיפה ולא את אלה שהחברה דורשת ממך". זו הולכת להיות אחת הסדרות הכי מדוברות של הזמן הקרוב. אל תפספסו אותה.
"חאנשי", HOT3, ימי חמישי ב-22:00 וכן ב-HOT VOD/נקסט TV