מפת פלורנטין החדשה: מסביוני ויטל ועד תדר טאון. המדריך המלא

פלורנטין על אזוריה. עיבוד תמונה, טיים אאוט
פלורנטין על אזוריה. עיבוד תמונה, טיים אאוט

השכונה התוססת ביותר בעיר עברה המון שינויים מאז הימים בהם היו קוראים לה "שכונה תוססת", אז החלטנו לעשות סדר בתוך השכונה, ולמפות מחדש את פלורנטין לאזורים מדויקים, כולל חלוקה לפי איזה סם ואיזה פודקאסט הכי אוהבים. יצא פלורנטינאי, שזו דרך יפה להגיד צחוקים

תל אביב שכונות רבות בה, אבל אף אחד לא מדוברת כמו השכונה הדרומית שהפכה למרכז תרבותי בעל כורחה. היא פשוט כזו יפה-מכוערת, מלוכלכת-קסומה וממכרת-ממכרת עד שאי אפשר שלא להתאהב בה. אבל פלורנטין עברה שינויים רבים לאורך השנים, והפלורנטין של לפני חמש שנים היא לא אותו השכונה של היום. לכן עשינו סדר באזורי השכונה, כדי שתדעו איזה פודקאסט לשמוע בכל אזור.

>> הגיבור יהיה שיכור: 15 ברים שצריך להכיר בשכונת פלורנטין

שוק לוינסקי הפרוע

כמו כל אזור ששווה למפות, גם לפלורנטין יש שוק בו תושביה יכולים לקנות מצרכים הכרחיים כמו יין, תבלינים וקאימאק. אזור שוק לוינסקי מאופיין באנשים של בוקר (או לפחות, מה שנחשב בפלורנטין כבוקר) שיוצאים לנצל את היום, וליהנות מכל מה שיש לאזור הזה להציע. אך הישמרו! האזור הזה גובל ברחוב העלייה, אותו רחוב מהותי בו פלורנטין מפסיקה להיות פלורנטין, ומתחילה להיות אזור המרכזית. אם תישארו בגבולות הגזרה שלכם, תמצאו אזור שוק משגשג שמלא ברוח פלורנטינית. מה שזה לא אומר.
מאכל אהוב באזור: כל התפריט של טוני ואסתר
סם אהוב באזור: קפאין
פודקאסט אהוב באזור: הריכולים של השולחן ליד בבית הקפה

הרחוב שהפך את הפירמידה. לוינסקי (צילום: Boris B/שאטרסטוק)
הרחוב שהפך את הפירמידה. לוינסקי (צילום: Boris B/שאטרסטוק)

תדר טאון

אנשי המסיבה בבית? לא, הם פה. באזור שחייב את תהילתו למקום אחד, שהוא בעצם מלא מקומות- בית רומנו (אבל בתכלס, AKA התדר). ולמה לא? התדר הוא מקום שיכול להחזיק כלכלה שלמה בעצמו, עם שווקי תקליטים, חלל הופעות גדול לראפרים מפורסמים, חלל הופעות קטן לראפרים נישתיים יותר, ומספיק פיצה בשביל למלא את קיבתם של מאות פלורנטינאים (בהנחה שיש להם אשראי). התדר גובל כמובן גם באוגנדה, הבר המגניב בו תוכלו לראות אושיות מכל רחבי פלורנטין מתקבצות ביחד לשבת על כיסא לא נוח ולשתות בירה יקרה. זה אזור לאנשי חיי הלילה, אבל פחות של מועדונים ואקסטה, ויותר ברים ורד סטרייפ. אזור בו שיחות שיכורות יכולות להימשך עד הבוקר, או עד המשמרת בקפה בפרנקל.
מאכל אהוב באזור: סושי. סתם, פיצה של אייל שני מה נראה לכם?
סם אהוב באזור: טבק (אנחנו בגמילה מוויד)
פודקאסט אהוב באזור: חווית ה-היי, דור כאן! 

כן, הם כבר אזור בפני עצמם. תדר (צילום: אריאל עפרון)
כן, הם כבר אזור בפני עצמם. תדר (צילום: אריאל עפרון)

פרנקל-ויטל המתחדשת

אם אתם רוצים לשכנע חברים מחוץ לשכונה, או את ההורים שלכם, שפלורנטין יכולה להיות גם מקום יפה ופסטורלי – זה האזור בשבילכם! עם רחובות פרנקל, ויטל, אברבנאל, והרחוב שבשמו הכל קיים – פלורנטין. זה המקום שבו דמיינתם אם גרתם מחוץ לעיר – יש יותר בתי קפה מאשר אי פעם תרצו, חנויות וינטג', חנויות תקליטים, מסעדות, מקומות שמגישים אוכל אבל לא נחשבים מסעדות, וברים, שבהם כנראה יש גם איזה ערב סטנדאפ. אה כן, האזור הזה הוא גם הלב הפועם של עולם האמנות של פלורנטין – אם אתם יכולים לקרוא לסטנדאפ על טינדר ושירים עצובים בליווי גיטרה אקוסטית אמנות. פרנקל וסביבתה הוא אזור שיש בו הכל, כזה שהליכה נעימה בו יכולה לגרום לכם להאמין לרגע שאתם צועדים ברחבי עיר אירופאית קסומ- אוקי, בסדר בסדר, אנחנו קצת מגזימים. סתם רצינו להרים לה טיפה ואולי לעורר איזשהו דיון בתגובות. פרנקל שולטתתת!!!
מאכל אהוב באזור: קרואסון
סם אהוב באזור: וויד, אחי…
פודקאסט אהוב באזור: הפודקאסט שמקליטים ברחוב ברגע זה

פלורנטין. צילום: shutterstock
פלורנטין. צילום: shutterstock

וושינגטון סיטי

אם שלושת האזורים המומצאים האחרים ברשימה הזו הם ג'ון, פול וג'ורג', אז האזור הזה הוא בהחלט רינגו. כן, האזור הזה, שכולל את שדרת וושינגטון הנחמדה הוא גם טכנית חלק מפלורנטין, אבל מה יש לומר עליו? הפסטה נאצי הרוויח להם כמה חודשים של סיקור, אבל מעבר לזה יש כאן פשוט עוד בתי קפה, פיצה דומינוס וגישה לרחוב סלמה המבאס והרועש. יש פה כל מה שיש באזורים האחרים בפלורנטין, אבל קצת פחות. כן, זה פלורנטין, אבל רק בקושי. לפחות יש מלבי.
מאכל אהוב באזור: מלבי
סם אהוב באזור: גם וויד, אבל פחות איכותי
פודקאסט אהוב באזור: מה זה פודקאסט? לא הגיע לכאן עדיין 

אומרים שיהיה פה שמח. שדרות וושינגטון (צילום: מערכת טיים אאוט)
אומרים שיהיה פה שמח. שדרות וושינגטון (צילום: מערכת טיים אאוט)

ווילד ווילד שוקן

ולסיום, ניתן קצת כבוד לאזור שהוא לא פלורנטין, לא משנה מה התושבים בו יגידו. שוקן, גבעת הרצל, האזור הזה ליד "א לה רמפה", איך שלא תקראו לזה, זה האזור שהוא לא פלורנטין, אבל מספיק קרוב כדי להזכיר אותו. יותר זול שם (קצת), פחות יפה (אולי), אבל אין בזה שום דבר פסול. זה כמו העונה התשיעית של סקראבס, זה פשוט משהו אחר. ספין אוף של פלורנטין. אל תפגעו, כן? יש לכם את פלאפל ג'ינה עדיין.
מאכל אהוב באזור: פלאפל ג'ינה
סם אהוב באזור: הרואין
פודקאסט אהוב באזור: הומלס צועק 

א לה רמפה. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם ala_rampa
א לה רמפה. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם ala_rampa