קבלו בלוק: נטפליקס מהמרת על משחק הוידאו הפופולרי ביותר בעולם

300 מיליון רוכשים אינם יכולים לטעות. מיינקראפט (צילום: יחסי ציבור)
300 מיליון רוכשים אינם יכולים לטעות. מיינקראפט (צילום: יחסי ציבור)

סדרה המבוססת על משחק הוידאו "מיינקראפט" תופק על ידי נטפליקס בשיתוף מוג'אנג, חברת הגיימינג שמכרה כבר 300 מיליון עותקים ממנו מאז 2011. הסדרה תגיע למסך מתישהו ב-2025, כשבמקביל ינחת בקולנוע "מיינקראפט: הסרט" בכיכובו של ג'ק בלאק. ברוכים הבאים לעולם שכולו בלוקים

חידה: למי יש מאות מיליוני לקוחות משלמים והוא מדביק אותם אל המסך במשך שעות מדי יום? אם אמרתם "נטפליקס" אתם צודקים. אם אמרתם "מיינקראפט" אתם גם צודקים. ועכשיו נטפליקס ומיינקראפט, משחק הוידאו הפופולרי ביותר בעולם, חוברים כדי לייצר סדרת אנימציה שתתרחש בעולם הבלוקים המפוקסל של מיינקראפט ותציג לתוכו גם דמויות חדשות.

>> מה חדש בנטפליקס: 7 סדרות שבטח תרצו לראות בחודש יוני
>> רואים כפול: 20 הסדרות הכי טובות שצריך לראות עכשיו

הסדרה, בהפקת נטפליקס ומוג'אנג, החברה השוודית שפיתחה את המשחק ונרכשה בידי מיקרוסופט, ותבוצע באולפני וויילדבריין, חברת האנימציה שאחראית גם ל"כרמן סאן דייגו" ו"סוניק פריים" שזכו להצלחה רבה בנטפליקס. פרטי העלילה אינם ידועים, והסדרה אינה צפויה להגיע אל שירות הסטרימינג לפני סוף 2025, אבל היא כבר מעוררת גלים של התרגשות חיובית ושלילית בעולמות הגיימרים המסורים של המשחק.

מיינקראפט יצא לראשונה ב-2011 ומתאפיין בגרפיקה תלת מימדית מפוקסלת במכוון, ונמכר מאז ב-300 מיליון עותקים, ועם יותר מ-150 מיליון שחקנים פעילים מדי יום הוא נחשב למשחק הוידאו המצליח ביותר בעולם. מיינקראפט הוא משחק מז'אנר ארגז החול, כלומר משחק שבו השחקנים יכולים לבנות את העולם מבלוקים של חומרים שהם משיגים בשיטוטיהם, כמיטב יכולתם ודימיונם, ואף לפתח בתוכו משחקים משלהם. זה אינו שיתוף הפעולה הראשון של נטפליקס עם המותג המיינקראפטי: ב-2018 עלתה הסדרה האינטראקטיבית "מיינקראפט: סטורי מוד" שהייתה פופולרית למדי בקרב קהל היעד הצעיר שלה. הסדרה החדשה, על פי ההערכות, תכוון לקהל בוגר יותר שגדל עם המשחק.

בסדר, אבל איך מגיעים לכניסה 6? דיזנגוף סנטר במיינקראפט (צילום: יחסי ציבור)
בסדר, אבל איך מגיעים לכניסה 6? דיזנגוף סנטר במיינקראפט (צילום: יחסי ציבור)

בכלל, אתם הולכים לקבל הרבה מיינקראפט לפרצוף בשנים הקרובות, אז כדאי שתתחילו להתרגל: באפריל 2025 צפוי לצאת "מיינקראפט: הסרט" בכיכובם של ג'ק בלאק, ג'ייסון מומואה ודניאל ברוקס, ונראה שהתיאבון של הוליווד לשימוש במותג הגיימינג המצליח הולך ומתפתח. ברוכים הבאים לעולם שכולו בלוקים.