יותר נעים בסופ"ש: פלורנטין תתחדשי, יש לך אוטובוס לים בשבת

מושלם ובחינם. חופי תל אביב (צילום: ברק ברינקר)
מושלם ובחינם. חופי תל אביב (צילום: ברק ברינקר)

קו 717 של "נעים בסופ"ש", מערך ההיסעים המצליח של עיריית ת"א-יפו ו-12 רשויות מקומיות נוספות, משתדרג סוף סוף גם לטובת התל אביבים, ויחבר מהסופ"ש הקרוב את מזרח העיר דרך דרום העיר ומשם לאורך הטיילת עד לנמל תל אביב. בונוס: קו 710 יקח אתכם החל מהשבוע עד סינמה סיטי גלילות

4 באוקטובר 2023

"נעים בסופ"ש", מערך ההיסעים החינמי של עיריית תל אביב-יפו ו-12 רשויות מקומיות נוספות ברחבי גוש דן ומחוצה לו בימי שישי ושבת, ממשיך להשתדרג ולהשתכלל. בדרך כלל אנחנו מדווחים כאן בהתרגשות על רשויות מקומיות נוספות שמצטרפות לפרויקט המצליח, אבל לתל אביבי הממוצע אין הרבה מה לעשות עם זה אלא אם סבתא מתגוררת במבשרת ציון. החידוש הפעם, לשם שינוי, נוגע ישירות לתנועה בתוך תל אביב עצמה: קבלו את קו 717 החדש שהולך להפוך את העיר בסופ"שים.

המהפכה הגדולה של קו 717 החדש היא שהמסלול שלו עובר כעת בתוך פלורנטין ונווה צדק, ומייצר תוואי חדש שמשתרע מכפר שלם ושכונת התקווה דרך פלורנטין ודרום העיר בואכה כיכר השעון ביפו, ומשם לאורך החוף ורחוב בן יהודה עד לנמל תל אביב ובחזרה, תוך כדי שהוא מחבר גם בין מוקדי בילוי מרכזיים בעיר. מדובר בשדרוג משמעותי מבחינת התושבים בפלורנטין ובשכונות הסמוכות לה, כמו גם בקו אידיאלי לתיירים משועממים.

בואו, נוסעים לסינמה סיטי בשבת. נעים בסופ"ש (צילום: באדיבות דוברות עיריית ת"א-יפו)
בואו, נוסעים לסינמה סיטי בשבת. נעים בסופ"ש (צילום: באדיבות דוברות עיריית ת"א-יפו)

התחנות החדשות שמעניינות אותנו מחברות לרשת של נעים בסופ"ש חלקים נרחבים בדרום-מערב העיר, ומתחילות באזור הכובשים ומשם למתחם התחנה על גבול נווה צדק, הלאה לרחוב אילת ומשם אל אליפלט/הרבי מבכרך בסמוך לפארק המסילה, קדימה על סלמה עד רחוב העלייה וצומת אלנבי-בגין (וגם בכיוון ההפוך, כמובן). הפירוט המלא שלהן נמצא כאן.

שלא תצטרכו להגיע לבי"ח וולפסון אמן. נעים בסופ"ש (צילום: באדיבות דוברות עיריית ת"א-יפו)
שלא תצטרכו להגיע לבי"ח וולפסון אמן. נעים בסופ"ש (צילום: באדיבות דוברות עיריית ת"א-יפו)

וזה עוד לא הכל: קו 710, שחיבר עד כה את קריית אונו עם נמל תל אביב דרך אלוף שדה (רמת גן), ביצרון/רמת ישראל, דרך השלום/קפלן וכיכר רבין, מתארך לו עכשיו עד סינמה סיטי גלילות דרך רמת אביב. כן כן, סינמה סיטי בידינו. גם קו 706 הרמת-שרוני הוותיק מקבל אפגרייד, ויגיע כעת דרך תל אביב ויפו עד בית החולים וולפסון על גבול חולון. הפרויקט התחדש גם באתר אינטרנט חדש ושם תוכלו למצוא את כל הפרטים.