דיסני, טרנטינו וסנסה סטארק: הסרטים הגדולים של קיץ 2019

עם כוכבים גדולים, במאים אהובים ומזגן משובח, הקולנוע הוא הבילוי הכי מתבקש לימות החום. הסרטים שכולם ידברו עליהם הקיץ

"מלך האריות" 2019
"מלך האריות" 2019
29 במאי 2019

אקס מן: הפניקס האפלה

על פי התקציר של הפרק ה־12 בסרט סרטי אקס מן, ג'ין גריי – הלוא היא סופי טרנר הלוא היא סנסה סטארק – מפתחת כוחות אדירים שמשחיתים את נשמתה והיא הופכת לדאינריז, זאת אומרת לפניקס אפלה. עכשיו האקס מן, כך בדיוק כתוב בתקציר, צריכים להחליט אם חייה שווים יותר מאלה של כל האנשים בעולם. "משחקי הכס" עדיין איתנו.

6.6

צעצוע של סיפור 4

ג'וש קולי עבד בפיקסאר בכל מיני תפקידים לפני שקיבל הזדמנות לביים את הפרק הרביעי בסדרת הדגל של האולפן. כשצעצוע מתוצרת בית (מזלג פלסטיק עם תוספות בשם פורקי) הולך לאיבוד במהלך טיול משפחתי, הצעצועים יוצאים לחפשו ומצרפים אליהם אופנוען פעלולים רברבן בגילומו של קיאנו ריבס.

20.6

המוסד

12 שנה אחרי שהקומדיה הקצרה והמטורללת של אלון גור אריה "המוסד הסגור" הפכה לסרט פולחן במלוא מובן המילה, מגיעה למסכים גרסת הפיצ'ר בכיכובם של צחי הלוי וטל פרידמן. לקח לגור אריה הרבה שנים לשכנע את קרנות הקולנוע שהוא יכול להרים קומדיית אקשן עם רובוטים בתקציב ישראלי. התמיכה והליווי שקיבל מדיוויד צוקר ("האקדח מת מצחוק") ודאי לא הזיקה. הטריילר מבטיח טובות (כמו גם התסריט).

27.6

מלך האריות

כשהטיזר הראשון לגרסת הלייב אקשן (נגיד) של הלהיט מ־1994 עלה לרשת בנובמבר 2018, נרשמו 224.6 מיליון צפיות תוך 24 שעות, שזה הכי הרבה לטריילר של דיסני אי פעם. האריות הפעם מגולמים על ידי צוות שחקנים שחור – דונלד גלובר הוא סימבה, ולצדו ביונסה, צ'ואיטל אג'יופור וגם ג'יימס ארל ג'ונס שחוזר לגלם את מופאסה. זאת דרך עקיפה לענות להאשמות בגזענות שכוונו אל הסרט המקורי בשל האפיון המפוקפק של הצבועים בהנהגת וופי גולדברג. מה שבטוח זה שהמוני ילדים ירצו עכשיו לגדל גור אריות מתוק בבית.

18.7

כאב ותהילה

אנטוניו בנדרס שגדל בסרטים של פדרו אלמודובר חוזר לספרד לגלם את בן דמותו של הבמאי בסרט על קולנוען מזדקן שבוחן את חייו לאור חסם יצירתי והידרדרות פיזית. פנלופה קרוז מגלמת את אמו בפלשבקים לילדותו ולאונרדו סברגליה את מאהבו לשעבר. מאז "81/2" של פליני נדמה שכל קולנוען גדול פונה בשלב מסוים ליצור סרט סמי אוטוביוגרפי על התמודדותו עם החיים ועם האמנות שבה בחר. על פי הביקורות המקדימות מפסטיבל קאן, זה סרטו הטוב ביותר של אלמודובר או אחד החלשים שבהם. כך או כך מדד הסקרנות גבוה.

1.8

היו זמנים בהוליווד

כל הסרטים של קוונטין טרנטינו הם על קולנוע, אבל זה הראשון שבו קולנוע הוא גם הנושא הרשמי. ליאונרדו דיקפריו מגלם כוכב טלוויזיה שלא הצליח לעשות את המעבר לקולנוע. הוא והכפיל הצמוד שלו, בראד פיט, לא מוותרים ובוחרים בדרך ברוטאלית לעשות לעצמם שם בהוליווד של 1969, השנה שבה "אדם בעקבות גורלו" ערער את השיטה הישנה. לכוכבי טרנטינו הוותיקים טים רות' וקורט ראסל מצטרפים אל פאצ'ינו, מרגו רובי, לינה דנהם, וגם לוק פרי בסרטו האחרון.

8.8