טיים אאוט timeout

"אני רוצה לראות את הנהלת פייסבוק משלמת מחיר אישי על ההתנהלות שלה"

| מאת: גיא פרחי

דורי בן ישראל הצליח לחשוף לציבור את התנהלות פייסבוק. אנשי השנה של טיים אאוט תל אביב 2017

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/12/sizes/NIM2583_H_wo_680_382.jpg
דורי בן ישראל. צילום: נמרוד סונדרס

דורי בן ישראל

בעל בלוג המזבלה, בן 37

כשאדם מן היישוב ייפגע ממדיניות פייסבוק, תאגיד השולט בחיינו ועם זאת מרשה לעצמו לשמור על גישה עלומה ובלתי נגישה בעליל, הוא ככל הנראה ינשוך את שפתיו וימשיך הלאה. דורי בן ישראל, איש תקשורת ופרסום ותיק, ייערך לקראת מאבק חזיתי. מלחמתו בפייסבוק, שלטענתו משתיקה אזרחים ועיתונאים באורח בריוני בעודה מגלגלת סכומי עתק ונמנעת מלספק שירותים בסיסיים למשתמשיה, הגיעה השנה לשיאה. בן ישראל השיק אתר שבו פורסמו פרטי הקשר של הנהלת פייסבוק כדי לפוגג את מעטה המסתורין. פייסבוק חסמה בתגובה את כל עמודי המזבלה, לרבות עמוד שצבר יותר מ־40 אלף עוקבים. בן ישראל לא ויתר, השיג אישור לשמש כלוביסט כנגד החברה בוועדות הכנסת ואפילו ערך ישיבות צוות בלובי של בניין רוטשילד 22, שם ממוקמים משרדי החברה בישראל.

>> לפרויקט מלא

עוד אנשים שעשו לנו את השנה:
זהבה גלאון ושולי מועלם
אהוד ברק
גיא פלג
אבי בוסקילה
עמוס דב סילבר

"אם היית שואל אותי לפני שמונה חודשים הייתי מסתפק בזה שיחזירו לי את העמודים שהסירו ויניחו לי. אבל ראשית, הם גמלו אותי מפייסבוק. ומעבר לזה, האג'נדה שלי כבר לא מסתפקת בזה. אני רוצה לראות את הנהלת פייסבוק משלמת מחיר אישי על ההתנהלות שלה. גם עכשיו, לדוגמה, היא מבזה החלטת בית משפט כאשר העמוד של 'סטטוסים מצייצים' לא מופיע בשורת החיפוש. זה מאבק למען הרבה מאוד אנשים. אני מקבל מאות טלפונים בחודש מאנשים שזקוקים לסיוע בהתנהלות מול פייסבוק".

לאן ממשיכים מכאן?

"אני מאמין שב־2018 המאבק יתנקז בעיקר לזירה הבינלאומית. לצערי השנה החולפת הוכיחה שיש פה גן סגור של תקשורת. שום דבר מישראל לא יוצא לעולם, ואני רוצה להביא לידיעת העולם את ההתנהלות של פייסבוק כקרטל פשע".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0